2016. 08. 26. péntek - Izsó 16°C | 28°C

Szeged 2011-Grosics Akadémia: harmadszor is 1-2

Merkantil Bank labdarúgó NB II 18. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia hazai pályán kapott ki a Kisvárdától 2-1-re - sorrendben ez volt a harmadik ilyen különbségű vereség, összességében pedig a bajnokságban az őszi, csákvári vereséget is beleszámolva a negyedik vereség.
Pedig ahogy a Siófok ellen legutóbb, megint a Szeged 2011-GA szerzett vezetést Tóth Gáborszöglet utáni közeli bombájával. Sőt a félidő hajrájában Szabó Péter hetven méteren keresztül egyedül vezette Rybanskyra a labdát, ám túl sokat gondolkodott, a rutinos kapus pedig belevetődött a lövésbe. A vendégek a meccs vége előtti néhány perccel megszerezték a győztes gólt – ahogy egy hete a Siófok is.
Meccskomment
Germán Tamás,
a Szeged 2011-GA
csapatkapitánya
– Egy lehetőség van: menekülni a győzelembe. Csak ez kellene ahhoz, hogy átlendüljön a csapat ezen a szerencsétlen sorozaton. Mi kétszer vezettük a kapusra a labdát, ám kihagytuk, az ellenfél meg egy megpattanó lövéssel elvitte mindhárom pontot. A gyirmóti kudarc benne volt a pakliban, a Kisvárda ellen egy pont járt volna, mégsem lett, egyedül a Siófok elleni vereség nem fér bele az én értékrendbe. Most kell fújni egy nagyot, húzni egy vonalat, és koncentrálni a következő mérkőzésre. Hogy ez a helyzet mitől alakult ki, nem tudom: jól játszunk, mégsem alakulnak szerencsésen a mérkőzések.

Klausz László: – Ez a futball: ennyi helyzetet nem lehet kihagyni büntetlenül. Szabó Péter kétszer is gólt lőhetett volna, ehelyett az ellenfél talált be. A játékos-pályafutásom során is voltam ilyen helyzetben, amikor mélypontra kerültem. Nem szabad feladni, és egyszer megfordul minden.

További eredmények: Gyirmót FC Győr–Soroksár 1–0, Sopron–Budaörs 2–0, Csákvár–Ajka 3–1, Szolnok– Szigetszentmiklós 1–1, Vác– Siófok 0–1, Dunaújváros–Balmazújváros 2–3, Zalaegerszeg–Mezőkövesd ?–?.

Szeged 2011-GA–Kisvárda 1–2 (1–1)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 18. forduló. Gyula, Grosics Akadémia, 350 néző. Vezette: Gyarmati II. Tibor – jól (Vígh-Tarsonyi, Mayer).
Szeged 2011-GA: Szántai 7 – Áchim 6,5, Tóth G. 8, Farkas M. 6,5, Zabari 6 – Berde 6,5 – Szabó P. 7, Király P. 6, Oláh G. 7, Obot 5 – Germán 6. Edző: Klausz László.
Kisvárda: Rybansky – Izing, Papucsek, Vári, Fodor – Lucas, Cseri – Koszta, Bagi, Erős – Rajczi. Edző: Soós Imre.
Gólszerzők: Tóth G. a 25., ill. Erős a 41., Délczeg a 83. percben.
Csere: Obot helyett Hegedűs M. (6) a szünetben, Erős h. Délczeg a 66., Cseri h. Eszlátyi a 72., Király P. h. Zádori a 89., Papucsek h. Graszl a 89. percben.
Sárga lap: Obot a 31., Germán a 44., Tóth G. a 89., Oláh G. a 93. percben.

A várt könnyedséggel nyert a Szegedi TE

A Bajnokok Ligája négyes döntője miatt előrehozott mérkőzést játszott a férfi tekecsapat szuperligában, annak is a 19. fordulójában a Szegedi TE. Tovább olvasom