2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Szeged 2011 - elrontották az edző névnapját

Csepel - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Szeged 2011 kikapott (0–1) az FTC II. csepeli, átmeneti otthonában.
Pedig a két együttes tavaly nyári felkészülési mérkőzésén (2–0 ide) még azt állapíthattuk meg: a Fradi II. ellen a Szeged 2011 nyugodtan tervezhet négy, de akár hat ponttal is a labdarúgó NB II Keleti csoportjában. Aztán az álomból gyorsan felébredtünk szerdán, hiszen kiderült: a Fradi II. mind a hat pontot megszerezte.

Hiába volt lehetőségük már rögtön a meccs elején a vendégeknek, hiába játszott majdnem negyven percet emberelőnyben a Szeged – az egykori Tisza-parti Batik Bence gólhelyzetben rántotta le Varga Bencét –, sőt a záró tíz percben a második kiállítás miatt már két mezőnyjátékos hiányzott a hazai alakulatból, és hiába volt helyzete a hajrában szinte percenként a Szegednek, csak nem sikerült a gólt összehozni. És mivel a Fradi II. egy jól eltalált lövéssel ezt megtette, övé lett a három pont.

Sok idő nincs a szomorkodásra és a regenerálódásra, hiszen szombaton már a békéscsabai találkozó következik. Egy miatt azért lehet rossz érzésük a szegedi játékosoknak: elrontották edzőjük névnapját.

Gálhidi György: – Most nem éreztem a srácokon a mindenáron győzni akarást. Nem játszottunk úgy, mint a korábbi meccseken, ráadásul a Ferencváros tartalékcsapata motiváltabbnak tűnt.

FTC II.–Szeged 2011 1–0 (0–0)

Labdarúgó NB II, Keleti csoport, elhalasztott mérkőzés a 20. fordulóból. Csepel, 100 néző. Vezette: Kovács J. Z.
FTC II.: Hermány – Kárász, Batik, Vattai, Birtalan J. – Pantelisz, Nyilasi B., Ionescu, Csilus, Peszmeg – Nehéz. Edző: Lipcsei Péter.
Szeged 2011: Belecsan 5 – Tóth I. 5, B. Kapic 5, Petrók 6, Farkas M. 5 – Kis R. 5, Ulvicki 5, Markovics 5, Farkas Z. 5 – Jovánczai 6, Varga B. 5. Edző: Gálhidi György.
Gólszerző: Papp M. a 67. percben.
Csere: Ionescu helyett Papp M. a szünetben, Pantelisz h. Erdei G. az 54., Nehéz h. Erdei V. a 68., Ulvicki h. Geiger a 60., Varga B. h. Timm a 63., Markovics h. Kéri a 65. percben.
Sárga lap: Birtalan a 26., Jovánczai a 71., Timm a 76., B. Kapic a 78. percben.
Kiállítva: Batik az 52., Kárász a 82. percben.