Labdarúgás, Sopron - Kétgólos hátrányból még felállt, ám a hajrában történtek miatt mégis pont nélkül maradt a Szeged 2011-Grosics Akadémia Sopronban, a Merkantil Bank labdarúgó NB II hatodik fordulójában.
Sopron–Szeged 2011-Grosics Akadémia 3–2 (2–0)

Merkantil Bank labdarúgó NB II, 6. forduló. Sopron, 1000 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán – gyengén (Márton, Monos).
Sopron: Halasi – Pados, Baranyai N., Bobál D., Nagy Z. – Deme, Horváth A., Pintér A. – Eszlátyi, Erdélyi, Kovács Á. Edző: Supka Attila.
Szeged 2011-GA: Molnár T. 5,5–2=3,5 – Kéri 4, S. Markovics 4,5, Farkas M. 5, Mészáros M. 5 – Szabó P. 6, Oláh G. 5,5, Máté P. 5, Zelenyánszki 6 – Oláh L. 5,5, Manga 5. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Eszlátyi a 11., a 20. és a 89. percben (utóbbit 11-esből), ill. Germán az 54., Zelenyánszki a 77. percben.
Csere: Nagy Z. helyett Maráczi a 17., S. Markovics h. Germán (6) a 31., Manga h. Kovács B. a 62., Erdélyi h. Horváth P. a 70.,Kovács Á. h. Pető B. a 77., Oláh L. h. Belecsan a 88. percben.
Sárga lap: Kéri a 21., Horváth A. a 25., Maráczi a 45., Baranyai a 69., Germán a 86., Szabó P. a 91. percben.
Kiállítva: Molnár T. a 86. percben.

Szabálytalanság helyett tovább, tiszta szerelés helyett szabadrúgás, kirúgás helyett szöglet, majd ütközés után kiállítás, végül az értékesített 11-es. Ez a folyamat vezetett ahhoz, hogy a Merkantil Bank labdarúgó NB II hatodik fordulójában az első félidőben összeszedett 2–0-s hátrányból átszervezéssel és cserékkel kiegyenlítő Szeged 2011-Grosics Akadémia pont nélkül maradjon Sopronban. A hazaiak a fenti, folyamatosan nekik kedvező eseménysor után szerezték meg a mindent eldöntő gólt – a meccs 89. percében, büntetőből. Az esetnél főszerepet vállalt Molnár F. Tamás, a vendégek kapusa, aki az edzője szerint rutinmegoldás után ütközött a sopronival, mások szerint viszont súlyos szabálytalanságáért fizetett komoly árat. Nézzük, az érintett hogyan látta az esetet!

– A szögletnél lecsorgott a labda, én pedig rohantan, és felszedtem úgy, hogy ugrottam, és a térdemet felemeltem. A támadó is így tett, csak én talán magasabbra ugrottam. Összeütköztünk, ő elterült, eljátszotta a „nagyhalált", a bíró pedig kiállított és 11-est adott. Indulat nem volt bennem, láttam, hogy jön, és ha nem húzom fel a térdem, akkor én kapom a nagyobbat. Azt tanították, hogy az ötösön belül határozott legyek, egyben védjem is magam, és mindegyik kapus így gondolkodik. Volt egy nyugodt meccs, hiszen a Sopron vezetett 2–0-ra. Mi átálltunk három védőre, és összejött az egyenlítés, ám innentől tovaszállt a jó hangulat, és rengeteg olyan szituáció akadt, amely minimum véleményes volt, és minket sújtott – mondta Molnár.

Nyilas Elek: – Annak ellenére, hogy 2–0-ra vezetett a Sopron, és rossz első félidőt produkáltunk, a szünet után a játékrendszerváltás révén a csapat az igazi arcát mutatta. Nyerési esélyeink is voltak, ha nem történik a meccs végén az, ami megtörtént...

További eredmények: Csákvár–Soroksár 2–0, Ajka– Siófok 2–2, Vasas–Békéscsaba 3–2, Gyirmót–Szolnok 0–2, Zalaegerszeg–Cegléd 2–0, Mezőkövesd–Szigetszentmiklós 0–0, Balmazújváros–Kaposvár 0–0.

1. Vasas 6 5 0 1 17 – 8 15
2. Gyirmót 6 4 0 2 10 – 5 12
3. Mezőkövesd 5 3 2 0 11 – 4 11
4. Soroksár 6 3 1 2 9 – 6 10
5. ZTE 6 3 0 3 8 – 8 9
6. Kaposvár 6 2 3 1 8 – 7 9
7. Szigetszentm. 6 2 3 1 7 – 6 9
8. Szeged 6 2 2 2 10 – 8 8