2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Szeged 2011 GA: pontmentés tíz emberrel

A labdarúgó NB II harmadik fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–2-ről felállva tíz emberrel a 90. percben egyenlített és mentett pontot a helyzeteit jól kihasználó Cegléd ellen.
Szeged 2011-Grosics Akadémia–Cegléd 2–2 (0–2)
Labdarúgó NB II, 3. forduló, Gyula, Grosics Akadémia, 250 néző. Vezette: Berke Balázs (Pápai Z., Szvetnyik).
Szeged 2011-GA: Molnár T. – Kéri T., Tímár, Farkas M., Mészáros M. – Oláh G., S. Markovics – Szabó P., Máté, Zabari – Oláh L.. Edző: Nyilas Elek.
Cegléd: Tóth – Vattai, Albert, Makrai, Pesti – Füle, Koncz – Szabó D., Dóczi, Koós – Elek. Edző: Szabó István.
Gólszerzők: S. Markovics az 52. és a 89., ill. Koós a 14., Dóczi a 33. percben.
Csere: Szabó D. helyett Markó a 44., Szabó P. h. Fitos (6) a szünetben, Füle h. Nagy az 56., Oláh G. h. Zelenyánszki a 62., Zabari h. Manga a 78., Elek h. Kormos a 79., Dóczi a 85. percben.
Sárga lap: Tímár a 18., Szabó D. a 43., Vattai a 56., Tóth Z. a 80., Máté a 81. percben.
Kiállítva: Tímár a 68. percben.

Alig telt el harmincnégy perc a mérkőzésből, már kétgólos hátrányban volt a Szeged 2011-Grosics Akadémia a labdarúgó NB II harmadik fordulójában. A felújított gyulai létesítményben a Cegléd kétszer lépte át a térfelet, és mindkétszer bevette a hazaiak kapuját – nem csoda, ha kellett egy kis idő, míg a Szeged 2011-GA észhez tért. A második félidő elején a szerb légiós, Szlobodan Markovics szépített, ám mielőtt még sokáig örülhettek volna a szegediek, Tímár második sárga lapja miatt tíz emberre fogyatkoztak – így maradt alig több mint húsz perc legalább az egyik pont megmentésére.

Kiküzdötték a pontot. Sz. Markovics (kék-feketében) két gólja is kellett hozzá. Fotó: Karnok Csaba

Az utolsó tíz percben Manga becserélésével a Szeged 2011-GA átállt a háromvédős rendszerre, miközben négy középpályással és két támadóval próbálkoztak a hazaiak. A bátor húzás bejött, hiszen a Tímár piros lapja után védővé visszahúzódó, majd újra középpályássá váló Sz. Markovics a hajrában kiegyenlített.

Nyilas Elek: – Nagyon csalódott vagyok, egyben boldog is. Csalódott azért vagyok, mert sajnos nem úgy kezdtünk, ahogyan azt elterveztük, hiszen egész végig kontrolláltuk és irányítottuk a játékot, ám két figyelmetlenségünkből kétgólos hátrányba kerültünk. Ennek ellenére sok lehetőségünk és helyzetünk volt, és már az első félidőben egyenlíthettünk volna. Boldog meg azért vagyok, mert sokadszor bizonyítottuk, hogy nagy a szívünk, amely a labdarúgásban és az életben is nagyon fontos. Tíz emberrel fél órát futballozva, nem szerencsével pontot mentettünk – teljesen megérdemelten.

További eredmények: Szigetszentmiklós–Zalaegerszeg 3–1, Békéscsaba–Sopron 1–0, Ajka–Gyirmót 0–1, Siófok–Soroksár 0–4, Szolnok–Csákvár 2–1, Kaposvár–Mezőkövesd 1–1, Balmazújváros–Vasas 2–4.

1. Vasas 3 3 0 0 11 – 3 9
2. Mezőkövesd 3 2 1 0 7 – 4 7
3. Soroksár 3 2 0 1 7 – 4 6
4. Gyirmót 3 2 0 1 5 – 2 6
5. Szigetszentm. 3 2 0 1 5 – 4 6
6. Békéscsaba 3 2 0 1 3 – 4 6
7. Szeged 3 1 2 0 6 – 3 5
8. Kaposvár 3 1 2 0 4 – 3 5