2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Szeged 2011 GA: szezon- és osztálybúcsú

Győzelemmel búcsúzott az idénytől és a harmadik ligától is a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely a labdarúgó NB III Közép csoportjának 30., utolsó fordulójában 3–0-ra nyert Maglódon.
Maglód–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–3 (0–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 30. forduló, Maglód, Kertész Károly Stadion, 200 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Tőkés, Berecz).
Maglód: Roma – Bogdán, Németh Z., Szőke R., Murinai – Lanczkor, Domonyi R. – Weisz, Hollauer B., Szkunc V. – Csepregi T. Edzők: Baranyai Pál, Weisz Tamás.
Szeged 2011-GA: Belecsan – Kéri, B. Kapic, Farkas M., Zabari – Dombai, Máté P. – Kovács B., Zelenyánszki, Pászka – Manga. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerzők: Máté P. a 31. és a 86. (mindkettő 11-esből), Zelenyánszki a 64. percben.
Csere: Lanczkor helyett Lázár a 67., Domonyi h. Banai és Kovács B. h. Szabó Cs. a 71., Zelenyánszki h. Bartyik a 76., Csepregi h. Lukács és Pászka h. Ács L. a 79. percben.
Sárga lap: Szőke a 13., Murinai a 30., Farkas M. a 32., Hollauer az 59., Pászka a 68., Zabari a 80. percben.
Kiállítva: Németh a 86. percben.

Győzelemmel búcsúztak. Pászka (jobbról) az NB II-re készülhet. Fotó: Karnok Csaba

A házigazdák ezzel a vereséggel elköszöntek az osztálytól, de így tett a vendégalakulat is – az egyik kiesett, a másik feljutott. Mint ismert, a Létavértes licencgondjai miatt nem indulhat az NB II-ben, helyére pedig a három NB III-as csoport legjobb másodikját, a Szeged 2011-GA-t kérik fel, amely természetesen vállalja a magasabb osztályú szereplést. A csapat a héten még edz, majd négy hét szünet után július 8-án kezdi meg a felkészülést.

A Szeged 2011-GA műtéten átesett támadója, Germán Tamás a soroksári Lovrencsiccsel és a rákosmenti Kocsissal hármas holtversenyben 21 találattal gólkirály lett.

Nyilas Elek: – Profi módon kezeltük azt a szituációt, amelybe kerültünk, hiszen olyan csapathoz látogattunk, amelynek pontot kellett szereznie. Minden egyes találgatásnak, rosszindulatú pletykának elejét vettük a játékunkkal, a sikerrel, amely amúgy sem jellemző ránk. Mindenkinek köszönöm a stábban a munkáját, aki közreműködött a szezonban és segített. Irány az NB II, a mai nappal megkezdjük a felkészülést a másodosztályra.

További eredmények: Gyula–Videoton II. 2–3, Dabas–Szekszárd 2–1, Dunaharaszti–Soroksár 2–4, Orosháza–Honvéd II. 0–2, ESMTK– Bölcske 3–2, Rákosmente–Komló 3–2, Baja–Monor 3–1.