2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

Szeged 2011: győztes névnapos bólintás

A labdarúgó NB II 18. fordulójában
a Szeged 2011-Grosics Akadémia Cegléden egy korai fejes góllal megszerezte az első tavaszi győzelmét.
Na, végre! Három fordulót kellett várni arra, hogy a labdarúgó NB II-ben szereplő Szeged 2011-Grosics Akadémia megszerezze első tavaszi győzelmét. Pedig erre megvolt az esélye az első két mérkőzésen, amelyet egyaránt a saját otthonában, a gyulai akadémián játszott.

Ám sem a Siófok, sem a Soroksár ellen nem sikerült az, ami a Cegléd ellen. Mégpedig egy igen korai gól révén: az ötödik percben Mészáros Márk szögletét a csapatkapitány, a névnapos Germán Tamás bólintotta a kapuba.

A meccs végeredménye szoros végjátékot sejtet, ám ha Oláh Lóránt nem hagyja ki a „százas" ziccerét – kétszer is megcsinálta a lövőcselt, mégsem talált be egy az egyben Tóth Zoltán hálójába –, akkor nem kellett volna izgulni azon, hogy a hajrában a három magas támadóval egyenlíteni igyekvő Cegléd netán betalál. Azonban Szántai vezérletével a szegediek megőrizték az előnyüket és a hatodik helyüket is a tabellán.
Nyilas Elek: – A korai gól nagyon jól jött, bár erre a Siófok ellen ráfáztunk. De kontrolláltuk a meccset, főleg az első félidőben, és ha akkor támadásban pontosabbak vagyunk, eldönthettük volna a meccset, és nyugodtabb a második játékrész. Reális eredmény született, de természetesen ez a mi meglátásunk. Ezt a sikert úgy értük el, ahogy mindig szeretném: hajtottunk, küzdöttünk, párharcokat nyertünk, és ezek a mai futball alapkövetelményei.
További eredmények: Mező- kövesd–Kaposvár 3–0, Sopron– Békéscsaba 0–2, Soroksár–Siófok 1–1, Zalaegerszeg–Szigetszentmiklós 1–1, Vasas–Balmazújváros 2–0, Csákvár–Szolnok 2–1, Gyirmót–Ajka 1–0.

Cegléd–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–1 (0–1)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 18. forduló. Cegléd, 300 néző.
Vezette: Barna Gábor – jól (Kiss B., Máyer).
Cegléd: Tóth Z. – Oláh I., Albert, Makrai, Pesti – Dóczi, Koncz Zs. – Pantovics, Koós, Majoros – Balog M. Vezetőedző: Szabó István.
Szeged 2011-Grosics Akadémia: Szántai 7 – Szabó P. 6,5, S. Markovics 6,5, Tóth G. 6,5, Mészáros M. 6,5 – Fitos 5,5, Oláh G. 6,5, Máté P. 6, Zabari 7 – Oláh L. 6, Germán 7. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gólszerző: Germán a 6. percben.
Csere: Majoros helyett Szabó Á. a szünetben, Fitos h. Veszelinov (6) a 62., Pantovics h. Kormos a 80., Koncz Zs. h. Nagy V. a 80., Oláh L. h. Zelenyánszki a 83., Máté P. h. Manga a 91. percben.
Sárga lap: Dóczi a 26., Oláh G. a 39., Máté P. a 75., Pesti a 76., Oláh L. a 82. percben.

Tisza Volán Szegedi Vízmű: kiharcolták a harmadikat

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapatának nyernie kellett, hogy életben tartsa finálés reményeit a szerb bajnokságban. Tovább olvasom