2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szeged 2011: idegenben nem megy

Megint nem sikerült idegenben nyerni: a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011 Vácon 2–1-es vereséget szenvedett.
Furcsa, de az idényben először fordult elő, hogy a Szeged 2011-et egyetlenegy ultra sem biztatta a mérkőzésen. Így aztán tizenkilenc hazai drukker hangoskodására nem érkezett semmilyen válasz. A meccs előtt az 1994-es váci NB I-es bajnokcsapat edzője, László Attila MLSZ-elnöki munkája elismeréseként egy Peléről szóló könyvvel ajándékozta meg a szegediek elnökét, Bozóky Imrét.

Úgy tűnt, nem ez volt a meccs utolsó szegedi öröme, hiszen a vendégek 11-ese, Orosz Márk a 10. percben a kapufa külső élét találta el – a bomba jó 25 méterről indult útjára. Jött egy Bernáth-lövés és egy Puskás-löket, majd szépen lassan a hazaiak vették át az irányítást. Ennek eredménye volt az első gól is, amelyet azért igencsak vitattak a szegediek.

– Nagyjából egyméteres lesről indult a szélső, majd a beadás elől védve a fejem felemeltem a kezemet, amelyet a labda eltalált. Szerintem nem volt 11-es, hiszen önvédelemből tettem fel a könyökömet, ráadásul kaptam egy sárgát is – mondta Tóth Imre, aki a második félidőben kisebb agyrázkódást is elszenvedett.

Megint nem sikerült idegenben nyerni. Fotó: DMD/V
Magyar Györgyék hiába próbálkoztak, nyolcadik idegenbeli meccsüket sem tudták megnyerni.
Fotó: Frank Yvette

A már említett játékrész rémálommal indult, hiszen az éppen beállt Berki lövése után kisebb kalamajka alakult ki, amelynek a végén Rusvay „présgóllal" növelte a Vác előnyét. Ettől kezdve a hazaiak kontráztak, a vendégek igyekeztek, ennek eredménye volt egy kiállítás (Tányérost második sárga lappal, majd pirossal büntette a bíró) és Bernáth – kései – szépítése. Fájdalom, de tény: a Szeged 2011 az őszi szezon nyolc idegenbeli bajnokiján összesen két pontot szerzett. Még egy lehetőség maradt a pontok szaporítására ebben a naptári évben: jövő pénteken a REAC vendégeként.

Takács László: – Ha kiegyensúlyozott a játékvezetés, nem kaptunk volna ki...

További eredmények: Balmazújváros–REAC 2–3, Mezőkövesd–Honvéd II. 3–0, Debrecen II.–Cegléd 0–0, Nyíregyháza– Szolnok 1–4, Békéscsaba–Újpest II. 0–0, Orosháza–Kazincbarcika 4–1, Eger–Vecsés 3–1.

Vác–Szeged 2011 2–1 (1–0)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, Vác, 250 néző. Vezette: Takács J.
Vác: Borszéki – Hegedűs, Páles, Juhász, Tányéros – Rábold, Albert (Króner), Rusvay, Arany – Michel, Gulyás. Edző: Híres Gábor.
Szeged 2011: Trepák 6 – Podonyi 5, Tóth I. 5, Magyar Gy. 5, Radnai 5 – Orosz 5, Puskás Cs. 6, Laczkó J. 5, Gahwagi 4 – Folmer 4, Bernáth 6. Megbízott vezetőedző: Takács László.
Gólszerzők: Rusvay a 36. (11-esből) és a 47., Bernáth a 84. percben.
Csere: Michel helyett Berki a 46., Folmer h. Varga I. (5) a 46., Gahwagi h. Reyes a 61., Berki h. Szabados a 70., Albert h. Króner a 82. percben.
Sárga lap: Tóth I. a 36., Albert a 45., Magyar Gy. a 65., Radnai a 86., Arany a 90. percben.
Kiállítva: Tányéros a 83. percben.

Góltörténet(ek)
36. perc: Rábold forgolódott a büntetőterület előterében, lövését Tóth I. a bíró szerint kézzel blokkolta, a játékvezető pedig 11-est ítélt, amelyet Rusvay a jobbra mozduló Trepák mellett a bal alsó sarokba lőtt, 1–0.
47. perc: Berki betört a 16-oson belülre, lövésébe belevetődött Radnai, majd a kipattanót Rusvay lőtte kapura; ez Trepákról pattant vissza, végül Rusvay ismétlése után a labda Magyar Gy. lábai között a bal sarokba vánszorgott, 2–0.
84. perc: Puskás távoli lövését Borszéki középre ütötte ki, és az érkező Bernáth a kipattanót a bal sarokba lőtte, 2–1.

Megye II: négy idegenbeli győzelem

A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi fordulójában öt hazai győzelem mellett négy vendégsiker született. Tovább olvasom