2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Szeged 2011: jól kihasznált emberelőny

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011 hatvan percet emberelőnyben játszott a Cegléd ellen, és a második félidőben jól is használta ki a vendégek védelmi hibáit, hiszen 0–1-ről fordítva 4–1-re nyert.
Szeged 2011–Cegléd 4–1 (0–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 9. forduló. Szeged, Vasutas-stadion, 1200 néző. Vezette: Iványi Z. (Medovarszki, Szvetnyik).
Szeged 2011: Trepák 6 – Podonyi 6, Tóth I. 6,5, Magyar Gy. 7, Radnai 6 – Kulacsik 6, Puskás Cs. 6,5, Batik 8, Folmer 5,5, Orosz 7 – Bernáth 6. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Cegléd: Miski – Robson, Ladiszlai, Buzás, Vincze Z. – Kenderes, Nagy L., Koncz Zs., Farkas I. – Busa, Balog M. Edző: Ványi Zsolt.
Gólszerzők: Orosz a 48., Batik a 65. és a 70., Bernáth a 87., ill. Koncz Zs. a 41. percben.
Csere:
Busa helyett Bácskai a 29., Folmer h. Reyes (5) az 59., Kenderes h. Markó a 76., Trepák h. Czirbus a 78., Orosz h. Gahwagi a 82., Balog M. h. Kása a 84. percben.
Sárga lap: Buzás a 25., Tóth I. a 68., Koncz Zs. a 85. percben.
Kiállítva: Miksi a 27. percben.

Fél órával a mérkőzést megelőzően a szegedi Vasutas- stadion Pulz utcai bejáratánál csupa pozitív élmény érhette az éppen akkor arra járó szurkolókat. Egyrészt egy középkorú úriember ingyen osztogatta tiszteletjegyeit, lévén a várt vendégei nem érkeztek meg, így aztán aki figyelmes és rámenős volt, az bizony megspórolta az amúgy nem horribilis összegnek számító, a főlelátóra szóló jegy árát, ezer forintot. Másrészt egy drukker a szívünkből szólt, amikor beállt a sorba, és azt mondta: – Néhány éve nem gondoltam volna, hogy még egyszer Szegeden futballmeccsen sorba kell állnom.

Szeged 2011-Cegléd 4-1 (0-1) - a meccs képei

Ha az első félidőt nézzük, akkor is találhattunk pozitívumokat. Például azt, hogy a Szeged egyre-másra alakította ki a helyzeteit, és akár az első negyedórában eldönthette volna a három pont sorsát. Ehhez képest a 29. perctől emberhátrányban futballozó Cegléd, amely egyáltalán nem ijedt meg a bután kifutó és a 16-oson kívül kézzel a labdához érő kapusa kiállításától, egy kontrából vezetést szerzett.

Az igazi öröm viszont a szünet után ért minket. Egy agilis, gólra törő, a gyors futballt egyre jobban játszó hazai csapat jött ki az öltözőből (– Mondtam a fiúknak, ennyi helyzet láttán nem létezik, hogy ne nyerjünk – jegyezte meg ekkor Kolozsvári János edző), amely húsz perc alatt végül csak eldöntötte a mérkőzést. Orosz Márk jól mutatkozott be, hiszen egyenlítő gólt szerzett, emellett végig veszélyes volt a bal oldalon, Batik Bence pedig 18 éves kora ellenére olyan érett és ezúttal gólerős játékot mutatott be a védekező középpályás posztján, amely után egy öblös szurkoló meg is jegyezte: ő a szegedi Pirlo. Békéscsabán még nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel a Szeged, most viszont gálaelőadást láthatott az októberi hűvösben is lelkes másfél ezer szurkoló
– ennyit fejlődött a csapat néhány hét alatt.

Kolozsvári János: – A nyíregyházi vereség a négy kapott és a három szerzett gól miatt demoralizáló volt, ezúttal azonban az általunk szerzett négy találat örömteli. A kiállítás befolyásolta a végeredményt, köszönöm a fiúknak ezt a születésnapi ajándékot.

További eredmények: Újpest II.–Debrecen II. 1–6, Szolnok–Mezőkövesd 4–0, Vác– Békéscsaba 0–1, Kazincbarcika–Eger 1–0, Balmazújváros– Nyíregyháza 4–0, Honvéd II.– Vecsés 2–0, REAC–Orosháza 2–2.

Góltörténet(ek)

41. perc: rosszul alkalmazta a lestaktikát a Szeged, a kilépő Koncz Zs. pedig a kapus alatt helyezett a kapuba, 0–1.
48. perc: szép szegedi támadás végén a védők között Batik ugratta ki Oroszt, aki átvette a labdát, majd ballal a bal alsóba tüzelt a jobb oldali ötös sarkáról, 1–1.
65. perc: szöglet után Magyar belsőzte középre a labdát, amelyet Batik magasra felugorva bólintott a bal felső sarokba a hosszú ötösről, 2–1.
70. perc: Orosz beadását kifejelte Buzás, az érkező Batik ballal, félfordulatból a 16-os vonaláról a bal alsóba lőtt, 3–1.
87. perc: Magyar előre íveléséből Bernáth került helyzetbe, és a 16-os vonaláról lőtt Bácskai mellett a kapuba, 4–1.

Megye II: bordányi ünnep győzelemmel

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban az éllovas Székkutas magabiztosan győzött hazai pályán… Tovább olvasom