2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Szeged 2011: kevés helyzet, egy pont

Szeged - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában a Szeged 2011 gól nélküli meccsen az Orosháza ellen újabb pontot szerzett, de ennek a döntetlennek inkább a riválisok örülhettek.
Szeged 2011–Orosháza 0–0
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 19. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 1000 néző. Vezette: Erdös J.
Szeged 2011: Trepák 6 – Laczkó J. 5, Toca 5,5, Tóth I. 6, Radnai 5 – Ulviczki 5, Borbély 5 – Podonyi 4,5, Kis R. 5, Orosz 6 – Folmer 5. Edző: Futó Tamás.
Orosháza: Molnár T. – Szabó N., Futaki, Szabó A., Kerepeczki – Ács, Petneházi, Varga R., Végh A. – Szabó T., Randelovic. Edző: Major László.
Csere: Szabó T. helyett a Tóth D. a 34., Varga R. h. Juhász N. a 64., Podonyi h. Bamba a 70., Borbély h. Válent a 80., Randelovics h. Lupsa a 88. percben.
Sárga lap: Végh A. a 30., Varga R. az 44., Petneházi az 58., Toca az 59., Szabó A. a 63., Tóth I. a 70., Válent a 88. percben.

Duplanulla: Szeged 2011-Orosháza 0-0. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

További eredmények

REAC–Cegléd 1–1, Békéscsaba– Mezőkövesd 2–1, Nyíregyháza–Debrecen II. 1–0, Újpest II.–Kazincbarcika 3–2, Szolnok–Honvéd II. 3–2, Vác–Vecsés 0–0, Balmazújváros– Eger 1–2.

Négy hazai meccs, öt pont. Ha szigorúan csak a statisztikát nézzük, a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata éppen ötször annyi pontot szerzett ezen a négy találkozón, mint ősszel, amikor csak egyet. Ha viszont azt is hozzátesszük, hogy mind a négy találkozót hazai pályán játszotta, a mérleg – a maximális tizenkét pontból jött össze ez az öt – már nem ennyire pozitív. Főleg azért nem, mert a legutóbbi két mérkőzésen a közvetlen riválisokkal szemben mindössze egyetlen döntetlenre futotta. A papíron és a táblázaton elfoglalt helyek alapján a Szolnok legyőzése és a Mezőkövesd ellen majdnem megnyert meccs a bravúr kategóriába tartozott.

*A Vecséstől egy pont levonva.

Hogy akkor miért nem sikerült az úgynevezett kötelező győzelmet megszerezni az Újpest II. és az Orosháza ellen? Mert mindkét csapat elsősorban a védelmét tette rendbe a szegedi találkozóra. A Vasutas-stadionban mindkét vendégegyüttes szervezetten zárt hátul, majd gyorsan vezetett kontrákkal igyekezett a szegediek körében zavart kelteni. Ezt az újpesti tartalék már-már tökéletesen csinálta, hiszen 3–2-re győzött. De a legutóbbi rivális, a szegedi Major László vezette Orosháza is erre rendezkedett be. A hazai szakvezető, Futó Tamás éppen erre készítette fel csapatát, az esetleges győzelemre vezető játék, a Békés megyei védelem széleken való megbontása azonban csak kevésszer sikerült. És ha sikerült, akkor a végső megoldás nem volt tökéletes. A Szeged 2011 nagyjából négyszer került olyan helyzetbe, amelynél az ezerfőnyi lelkes közönség szinte már gólt kiáltott. Ám az irányzék pontatlan volt, vagy a magabiztos kapus, Molnár állt a helyzet magaslatán. Milyen a futball: mégsem ő, hanem a hazai hálóőr, Trepák mutatta be a meccs védését, amikor a második félidő elején Randelovics közeli próbálkozásánál bravúrral avatkozott közbe.

Jaj, szegény nézők! Szeged 2011-Orosháza 0-0. Fotó: Garai Szakács László (galéria)

A felsorolásból is látszik, sok komoly helyzet nem alakult ki az amúgy sem magas színvonalú találkozón, és bár a küzdéssel, az akarattal volt a legkevesebb probléma, gól nem született. Nem tudni, mi van akkor, ha a Vasutas-stadion talaja egy kicsivel jobb állapotú, és a labdavezetés vagy egy passz esetén nem pattan mondjuk a torokra a labda...

Futó Tamás: – Ahhoz, hogy az ilyen abszolút a védekezésre berendezkedett csapatok ellen sikeresek legyünk, talán egy kicsivel jobb talaj kellene.
Major László: – Sajnálom a nézőket és a játékosokat is, hiszen ezen a pályán nagyon nehéz volt egymáshoz is pontosan passzolni. Ez a döntetlen inkább a riválisoknak jó.

Hosszabbításos krimi: Szedeák-Nyíregyháza 92-86

Hosszabbításos meccsen, igazi kosárkrimiben győzte le a Szedeák a Nyíregyházát, ezzel óriási lépést… Tovább olvasom