2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Szeged 2011: leeresztve, kedvetlenül

Utolsó őszi mérkőzésén a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata kilátástalan játékkal „hozta le" a Debrecen II. elleni találkozót. Takács László együttesének esélye sem volt a gólszerzésre.
Szeged 2011–Debrecen II. 0–2 (0–2)

Labdarúgó NB II Keleti csoport, 15. forduló. Szeged, SZVSE-stadion, 246 néző. Vezette: Botló B. Asszisztensek: Iványi I., Szvetnyik B.

Szeged 2011:
Trepák (4) – Laczkó J. (3), Magyar Gy. (4), Tóth I. (3), Podonyi (3) – Puskás Cs. (3), Varga I. (4) – Orosz (4), Folmer (4), Gahwagi (3) – Bernáth (3). Megbízott edző: Takács László.

Debrecen II.:
Malinauskas – Sigér, Bényei, Ludánszki, Burics – Spitzmüller, Marcolini, Csorba, Mokánszki – Szilágyi P., Galvao. Edző: Fórián Zsolt Lajos.

Gól:
Ludánszki (19. – 11-esből), Szilágyi P. (32.).

Sárga lap:
Trepák (19.), Laczkó (24.), Ludánszki (68.), Szilágyi P. (70.), Mokánszki (75.).

Csere:
Orosz helyett Kazi (53.), Mokánszki helyett Marinkovics (83.), Szilágyi P. helyett Szilágyi G. (89.), Galvao helyett Albert (89.).

Hiába fogadkoztak a Szeged 2011 labdarúgói, és hiába nyilatkozta Orosz Márk közpályás, hogy győzelmet vár, arra csapatának egy pillanatig nem volt esélye. A labdarúgó NB II Keleti csoportjának utolsó őszi fordulójában a vendég Debrecen II. úgy uralta a mérkőzést, hogy különösebben nem is kellett megerőltetniük magukat a játékosoknak.

Szeged 2011-Debrecen 0-2 - fagyoskodó szurkerek. Fotó: Garai Szakács László (galéria)

Az sem szolgál a kék-feketék mentségére, hogy Botló bíró egy olyan büntetőt ítélt meg a vendégeknek, amelyet csak ő látott tizenegyesnek, és ha még egyszer megnézhette volna az eseményeket, lehet, hogy nem fújt volna a sípjába.

A „kis Loki" mindenesetre élt a lehetőséggel, és a vezetés megszerzése után már tényleg csak arra figyeltek, hogy minél kevesebb legyen a játékmegszakítás, mert annál hamarabb mehetnek szünetre a meleg öltözőbe, majd a második félidő után haza. Aztán szűk negyedórával a vezetés megszerzése után Szilágyi P. bemutatta a mérkőzés labdás sprintjét, végképp eldöntve a találkozót.

Szeged 2011-Debrecen 0-2 - a mérkőzés képei. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

A Szeged 2011 ezután egyre kedvetlenebbül és – a második félidőben különösen – ötlettelenebbül „küzdött", s noha többször is eljutottak Malinauskas tizenhatosáig, de ott mindig elfogyott a tudomány. A második játékrész egyetlen említésre méltó szegedi momentuma Trepák kapus bravúrja volt, aki nagyot nyújtózott azért, hogy Galvao lövését a bal kapufára tornázza.

Takács László együttesének nagyon jól jön a téli szünet, a Szeged 2011 a 13. helyen zárta az őszi idényt.

További eredmények: Budapest Honvéd II–Nyíregyháza Spartacus 1–1, Újpest FC II - Dunakanyar–Vác 2–3, Szolnoki–REAC 4–1 Eger–Mezőkövesd 1–0, Vecsés–Orosháza 2–3, Cegléd–Békéscsaba 1–2, Kazincbarcika–Balmazújváros 1–2.

A Nyugati csoport élcsoportja: Az élcsoport: 1. MTK Budapest 38 pont, 2. Gyirmót 29, 3. Kozármisleny 28.

Góltörténetek

19. perc: Egy kapu előtti kavarodás után teljesen váratlanul kapott (ajándék) tizenegyest a vendégcsapat. Sigér húzott be a jobb oldalon, az alapvonalnál elvitte Trepák mellett is a labdát, majd az ötösnél középre emelt. Valószínűleg Magyar kezére pattant a labda, Botló játékvezető mindenesetre határozottan mutatott a büntetőpontra, a reklamáló Trepáknak pedig sárgát adott. A 11-est Ludánszki magabiztosan laposan a jobb alsóba rúgta, Trepák a másik irányba dőlt, 0–1.

32. perc: Egy erőtlen szegedi támadást gond nélkül tisztázott a debreceni védelem: Spitzmüller ugratta ki Szilágyit a jobb oldalon, aki lefutotta a teljes szegedi védelmet, betört a tizenhatosra, majd az elfekvő, a szöget rosszul záró Trepák mellett a rövid sarokba passzolt, 0–2.

• 1. Együgyű 2011. november 28. 09:53
    „Erre a nézőszámra költ a város milliókat, 246 néző.
    Szeged városa ilyen gazdag és már semmi fontosabb dologra nem tudja a manni mannit költeni?
    Az elnök úr ennyi jól adakozó szponzort csábított Szegedre?”

A Vasas elleni BL-meccsen 79 nap után kikapott a Szeged Beton pólócsapata

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája-főtábla C csoportjának 3. fordulójában 12–9-re kikapott a… Tovább olvasom