2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Szeged 2011: megtették az első lépést

Fordulatos meccsen igazságos, 1–1-es döntetlent játszott Orosházán a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata, amely így megszerezte első pontját a másodosztályú bajnokságban.
Orosháza FC–Szeged 2011 1–1 (1–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 4. forduló. Orosháza, Mátrai-stadion, 800 néző. Vezette: Varga L.
Orosháza: Molnár F. T. – Végh, Szabó N., Lupsa, Szűcs – Kerepeczki, Petneházi, Juhász, Milenkovics, Ács – Buza. Edző: Major László.
Szeged 2011: Trepák 7 – Podonyi 6, Tóth I. 6, Gellér 6–2=4, Radnai 5 – Batik B. 5, Magyar 5, Puskás 5, Kulacsik 6 – Bernáth 4,5, Folmer 5. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Gólszerző: Kulacsik a 8., Lupsa a 39. percben.
Csere: Milenkovics helyett Szabó T. az 51., Folmer h. Bubori a 65., Kerepeczki h. Bozoki a 73., Kulacsik h. Varga I. a 75., Tóth I. h. Laczkó J. a 81., Buza h. Tóth D. a 84. percben.
Kiállítva: Szabó N. a 83., Gellér a 87. percben.
Sárga lap: Kulacsik a 24., Batik B. a 46., Milenkovics a 49., Juhász az 53., Folmer az 56., Szabó N. a 65., Podonyi a 69., Gellér a 84. percben.

Góltörténet
8. perc: egy kapu előtti kavarodás után Kulacsik elé került a labda, aki az ötös széléről, kiszorított szögből remekül lőtte ki a rövid sarkot, 0–1.
39. perc: Ács beívelése után a hosszú oldalról visszafejelték a labdát a hazaiak, Trepák rosszul helyezkedett, így Lupseának csak az üres kapuba kellett bólintania, 1–1.

De jó lenne egy ilyen pálya Szegedre – juthatott eszébe ez a gondolat a kék-fekete szurkolóknak a Szeged 2011 NB II-es futballcsapata Orosháza elleni idegenbeli meccse során. A Ferencvárosban legendás védővé váló, orosházi származású Mátrai Sándorról elnevezett létesítmény ugyanis a másodosztályt tekintve minden igényt kielégít, néhány éve épített főépülete impozáns látványt nyújt, 800 fős lelátójában sem lehet kivetnivalót találni.

Itt játszották szezonbeli negyedik idegenbeli meccsüket Bernáth Péterék, és épp a gólerős csatár volt az, aki előtt az első ziccer adódott – a korában a HFC-ben is játszó Molnár F. Tamás bravúrral védett. Két perccel később viszont már ő is tehetetlen volt, sőt Kulacsik gólja után Bernáth ismét nagyon nagy helyzetben lőtt a kapusba – akár három találattal is vezethetett volna a Szeged 2011.

Radnai (18) és a szegedi védelem csak eszer hibázott nagyot Orosházán.  Fotó: Kecskeméti Krisztina
Radnai (18) és a szegedi védelem csak eszer hibázott nagyot Orosházán.
Fotó: Kecskeméti Krisztina

Feléledtek a hazaiak, akik több veszélyes akciót is vezettek, ám a meccset húzódása miatt csak a lelátóról néző Czirbust jól pótoló Trepák a helyén volt. Csak egyszer hibázott nagyobbat, abból pedig ki is egyenlítettek a hazaiak.

Amilyen nyílt sisakos játékot hozott az első félidő, annyira esett vissza a második színvonala, sőt olykor a csapatok inkább egymással foglalkoztak, mint a játékkal. Látszott, hogy a szegedi tizenegy fáradt el jobban, Major László igyekezett is cserékkel erősíteni a támadójátékot, szerencsére a szegedi védelem kiválóan működött, még akkor is, amikor Tóth Imrét le kellett cserélni a hajrá előtt.

A találkozó képét nézve igazságos döntetlen született, bár a kimaradt helyzetek miatt nem lenne csoda, ha mindkét együttesnél úgy éreznék – nem egy pontot nyertek, hanem kettőt vesztettek.

A hétvégén a Szeged 2011 végre hazai pályán játszhat, a Kazincbarcika elleni találkozóra szombaton 16 órától kerül sor az SZVSE-pályán.

Major László:
– Rosszul kezdtük a meccset, sajnos ez jellemző ránk a szezonban. Ennek ellenére a második félidőben már mi uraltuk a játékot, sok helyzetet dolgoztunk ki, ám ezek kimaradtak. Gratulálok a Szegednek az első pontjához.

Kolozsvári János: – Most is azt mondom, mint az eddigi meccseinken: ha csak a ziccereink felét berúgjuk, nyerünk. Ettől függetlenül meg kell becsülnünk az egy pontot.

További eredmények: Vecsés–Vác 0–2, Kazincbarcika–Újpest II. 2–3, Eger–Balmazújváros 1–1, Cegléd–REAC 3–1, Mezőkövesd–Békéscsaba 0–3, Honvéd II.–Szolnoki MÁV 0–0, Debrecen II.–Nyíregyháza 1–1.