2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Szeged 2011: NB II-es bemutatkozás vereséggel

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának első fordulójában a Szeged 2011 az NB I-ből kiesett Szolnok vendégeként 2–1-es vereséget szenvedett.
Szolnoki MÁV–Szeged 2011 2–1 (2–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 1. forduló. Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 800 néző. Vezette: Böcskei.
Szolnok: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Antal, Szeleczky, Pintér L. – Ulvicki, Kis R. – Lengyel B., Szepessy, Mundi – Vári B. Edző: Romanek János.
Szeged: Czirbus 6 – Podonyi 4, Magyar 6, Gellér 5, Radnai 6 – Batik 5, Varga I. 5 – Kulacsik 5, Brinszky 5, Gahwagi 4 – Bernáth 6. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Vári a 11., Lengyel a 17., Bernáth (11-esből) a 48. percben.
Csere: Gahwagi helyett Reyes a szünetben, Brinszky h. Laczkó J. az 58., Lengyel h. Papp a 61., Vári h. Benedek a 77. percben.
Sárga lap: Bernáth a 35., Urbán-Szabó a 39., Gellér a 44., Varga I. a 63., Ulviczki a 77., Reyes a 89. percben.

Az NB I-ből kiesett hazaiak az első húsz percben úgy játszottak, hogy a szegedi szurkolók akár egy nagyobb veréstől is tarthattak. A 17. percben ugyanis már 2–0-ra vezetett a hazai alakulat, mégpedig a Zsolnay térdszalagszakadása miatt Paksról a héten kölcsönvett Vári találata, illetve Lengyel révén. Mindkétszer a szegedi védelem jobb oldalát kavarta meg Mundi. Az első félidő összképe a továbbiakban sem változott: rohamozott a Szolnok, védekezett és az ellenfél kapujáig ritkán jutott el a Szeged 2011. A szünetbeli csere jót tett azonban a vendégeknek, akik a beszálló Reyes révén veszélyesebbek lettek, sőt a 48. percben Bernáth buktatása után a sértett által értékesített 11-essel szépítettek. Ahogy közeledett a találkozó vége, úgy vált egyre bátrabbá a Szeged, amelyet azonban csak helyzetek jeleztek. A 75. percben Bernáth bal oldali szabadrúgását Batik a hosszú saroknál fejelte kapura, Tóth Zoltán óriási bravúrral szögletre tenyerelte a labdát, majd a 86. percben Kulacsik lábában volt az egyenlítő találat, az ötös bal sarkáról leadott lövésébe azonban Urbán-Szabó önfeláldozóan belevetődött.

Bernáth (fehérben) kiharcolt és értékesített egy 11-est. Fotó: Új Néplap
Bernáth (fehérben) kiharcolt és értékesített egy 11-est.
Fotó: Új Néplap

Hetven percen keresztül úgy tűnt, gólkülönbséget javíthat a jól és lendületesen játszó Szolnok, a hajrában azonban feltámadt a Szeged, s a végén akár egyenlíthetett is volna.

Kolozsvári János:
– Ha felnövünk a szurkolótáborunk színvonalához, az az eredményeinken is meglátszódik majd.

További eredmények: Békéscsaba–Vecsés 1–0, Vác–Kazincbarcika 2–3, Orosháza–Eger 3–0, Mezőkövesd–Debrecen II. 1–0, Nyíregyháza–Cegléd 0–3, REAC–Újpest II. 3–1, Balmazújváros–Honvéd II. 1–0.

• 7. r 2011. augusztus 22. 14:54
    „Mennek a töltelékbe ,se pálya se pénz se játékos gratula az ország egyik legnagyobb városának!Szeged mi így szeretünk!”
  • 6. Palacsinta 2011. augusztus 22. 12:46
    „Kérném felsorolni azok nevét a Szolnokból,akik tavaly az nb1-es csapat meghatározó játékosai voltak. Ez a volt nb1-es tagság maximum takarónak jó.”
  • 5. laca74 2011. augusztus 22. 12:06
    „Eza külömbség azok között akik itt fikázzák a csapatot és akik elutaznak idegenbe és szurkolnak,minden tiszteletem az övék.”
  • 4. pigicsaba 2011. augusztus 22. 10:00
    „Jó nagy "beégés" egy volt NB1-es csapattól kikapni idegenbe 2-1-re.”
  • 3. favágó 2011. augusztus 22. 09:08
    „És ezekre pazarolunk el milliókat!:-(”
  • 2. mackósajt 2011. augusztus 22. 07:20
    „Várható vereség volt!Még sok ilyet kívánok!”
  • 1. Atkusz 2011. augusztus 22. 06:30
    „Szép volt "hiteles labdarúgás"”

Magosi negyedik lett Debrecenben

A szegedi Magosi Norbert (Big's Motor Sport Club) a negyedik helyen zárta a 37. alkalommal… Tovább olvasom