2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Szeged 2011: nincs a kezükben a sorsuk

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011 az Újpest II. vendégeként 2–1-re kikapott, így már nem a saját kezében van a sorsa.
Újpest II.–Szeged 2011 2–1 (1–0)
Labdarúgó NB II Keleti csoport, 27. forduló. Budapest, Megyeri út, 200 néző. Vezette: Szőts.
Újpest: Horváth – Litauszki, Mihajlovic, Aarab, Nagy – Toricska, Eninful, Erős – Kovács, Lázár – Zamostny. Edző: Víg Péter.
Szeged: Belecan 4,5 – Laczkó 5, Petrók 5, Tóth I. 5, Farkas M. 5 – Kis R. 5, Ulvicki 5, Markovics 6, Farkas Z. 5 – Jovánczai 5, Varga B. 0. Edző: Gálhidi György.
Gólszerző: Zamostny a 44. és a 83., Markovics a 84. percben.
Csere: Varga B. helyett Timm (5) a 12., Eninful h. Banai az 50., Kovács h. Szokol az 57., Laczkó h. Borbély és Farkas Z. h. Kéri a 67., Lázár h. Tóth B. a 87. percben.
Sárga lap: Toricska az 59., Tóth I. a 66., Markovics a 73., Banai a 77., Zamostny a 80. percben.
Kiállítva: Toricska a 66. percben.

Kellemetlen közjátékkal kezdődött el a mérkőzés: alig néhány perc után megsérült a szegediek támadója, Varga Bence, aki egy lövés után kapott a combjához. Le is kellett cserélni, a helyén Timm kapott szerepet. A szlovák támadó aktív volt, több támadásban is részt vállalt, ám a szünet előtt mégsem a Szeged, hanem a hazai alakulat szerzett vezetést, miután az egykori válogatott Erős Károly fia, Erős Ronald remek egyéni megmozdulása révén Zamostny betalált.

Ez fájt. A Szeged 2011 kikapott Újpesten. Fotó: Frank Yvette
Ez fájt. A Szeged 2011 kikapott Újpesten.
Fotó: Frank Yvette

A hajráig mindent megpróbált a Szeged, ám a támadásai pontatlanok voltak. Aztán felgyorsultak az események, hiszen Toricskát kiállította a bíró, majd Zamostny duplázott, végül Markovics megszerezte első szegedi gólját, fájdalom, ez kevés volt a pontszerzéshez.

A vereség azt jelenti, hogy a Szeged 2011 sorsa már nem a saját kezében van. Szinte biztos, hogy a hetediknél hátrébb nem végezhet, ám ha a Szolnok és a Nyíregyháza megnyeri mindkét hátralévő meccsét, akkor előrébb sem. Így pedig jöhet az osztályozó hetedikként az NB III-as Tisza, hatodikként pedig a Mátra csoport bajnokával. Előbbi a Kisvárda, utóbbi a Hatvan, a Felsőtárkány vagy a REAC lehet.

Gálhidi György: – Nem lehet a véletlen számlájára írni, hogy a Honvéd II., az FTC II. és az Újpest II. ellen is kikaptunk idegenben. Nem játszottunk jól, és fejben sem voltunk rendben.

További eredmények: Orosháza–Vasas 4–1, Balmazújváros–Kazincbarcika 1–1, Putnok– Mezőkövesd 2–3, Honvéd II.– Nyíregyháza 0–3, Debrecen II.– Békéscsaba 1–1, Cegléd–FTC II. 1–1. Szabadnapos: Szolnok.

Góltörténet

44. perc:
Erős több szegedit is becsapott a jobb oldalon, beadását Zamostny a kapuba lőtte, 1–0.
83. perc: Zamostny távolról próbálkozott lövéssel, a labda Belecsan kezéről a kapufára, onnan a hálóba pattant, 2–0.
84. perc: Markovics az ötösről passzolta a labdát a kapuba, 2–1.

• 1. Tisza 2013. május 21. 12:41
    „Szerintem teljességgel a saját kezükben van a sorsuk, sikeresen meg kell vívniuk az osztályozót!
    Csak rajtuk múlik, nem hiszem, hogy bármilyen külső erő megakadályozná a fiúkat ebben, legföljebb az ellenfél törekszik erre...