2017. 07. 20. csütörtök - Illés 21°C | 34°C Még több cikk.

Szeged 2011: talán valami elindult

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában a Szeged 2011 megszerezte első idegenbeli sikerét, miután Cegléden 2–0-ra győzött.
Cegléd–Szeged 2011 0–2 (0–1)
Cegléd, 300 néző. Vezette: Berke B.

Cegléd:
Miski – Robson, Buzás, Ladiszlai, Vincze – Kenderes, Nagy L., Sándor, Farkas I. – Rebryk, Medgyesi. Edző: Ványi Zsolt.

Szeged 2011: Belecsan 6 – Laczkó J. 6, Toca 6, Tóth I. 7, Radnai 5 – Podonyi 5, Ulvicki 6, Kis R. 6, Borbély 5, Orosz 7 – Folmer 5. Edző: Tóth Bálint.

Gólszerzők: Tóth I. (11-esből) a 29., Orosz a 61. percben.
Csere: Robson helyett Markó az 50., Sándor I. h. Szkunc a 62., Folmer h. Bamba a 77., Medgyesi h. Tóth M. a 82., Kis R. h. Gahwagi a 83., Podonyi h. Guzsik a 87. percben.
Sárga lap: Ladiszlai a 29., Tóth I. a 36., Buzás a 48., Nagy L. a 76., Rebryk a 84. percben.

Góltörténet

31. perc: Ladiszlai kezére pattant a labda a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig Tóth I.  a szokásos higgadtsággal helyezte a bal alsó sarokba, 0–1.
62. perc:
miközben a hazaiak mindent elkövettek az egyenlítésért, szegedi labdaszerzés után a leshatárról Folmer kiugratta Oroszt, aki a kifutó Miski mellett a jobb alsó sarokba gurított. 0–2.

4–1 és 2–0. A Szeged 2011 együttesének mindig a Cegléddel kellene játszania. A 2011–12-es bajnokság két meccsén ugyanis hat pontot szerzett a remek játékosállományú, az élmezőnyhöz tartozó, ám a szegediekkel szemben valahogy vergődő Cegléd ellen, ráadásul a hat szerzett gól is önmagáért beszél.

Ha azt mondjuk, a bajnokság első szegedi idegenbeli sikere úgy kellett, mint egy falat kenyér, még nem is túlzunk. A kiesési csatában rivális gárdák közül ugyanis a Kazincbarcika és a Honvéd II. is kikapott, így a hátrány három ponttal csökkent. Persze ez még semmi különöset nem jelent, hiszen a csapat továbbra is veszélyes, az NB II-től búcsút érő helyen áll, ám legalább az látszik, megmozdult valami – a játékosokban. Tóth Bálint vezetésével eddig két meccsen négy pont a mérleg, ha így megy tovább, biztos bent marad a csapat.

– Még az ősszel elvállaltam és berúgtam Balmazújvárosban a 11-est, és azóta rám vár ez a feladat. Nem gondolkodtam, megint mentem előre, és szerencsére újra, immár negyedszer sikerült eredményesnek lennem. Kis Robi és Orosz van még kijelölve a büntető végrehajtására, péntekenként gyakoroljuk is, míg most Cegléden Ulviczki adott jó tanácsot a lövés előtt. Ha megverjük a Balmazújvárost, nem lehet gondunk – vélte Tóth Imre, a magabiztos ítéletvégrehajtó.

– Sokszor nem volt szerencsénk a korábbi fordulókban, miközben egyszer sem futballoztak le bennünket. A mester személyesen mindenkivel elbeszélgetett, rendbe tette a fejeket, és úgy hiszem, ez elérte a célját. Ami korábban nem ment, az most már egyre inkább bejön. A bennmaradás nem kérdés, és mindegyik meccs, így a Balmazújváros elleni is hatpontos lesz – mondta a második szegedi gól szerzője, a szintén öttalálatos Orosz Márk.

Tóth Bálint: – Láttam a Honvéd II.–Cegléd meccset, és egész héten azon voltam, hogy a fiúk elhiggyék, győzni megyünk Ceglédre. Az első perctől kezdve éreztem, hogy olyan csapat van a pályán, amely nyerni szerezte. A kényszer is nagy úr, hiszen számunkra ki-ki mérkőzés volt a ceglédi. Ebben a bajnokságban bárki bármelyik ellenfelet le tudja győzni, ezért hiszek a sorozatos sikerekben és a bennmaradásban.

További eredmények: Vecsés–Honvéd II. 1–0, Békéscsaba–Vác 2–2, Eger–Kazincbarcika 1–0, Nyíregyháza–Balmazújváros 2–1, Orosháza–REAC 3–0, Debrecen II.–Újpest II. 0–2, Mezőkövesd– Szolnok 2–0.

Megye II.: nyomasztó hazai fölény

A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi körében nyomasztó fölényben voltak a hazai együttesek. Tovább olvasom