2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Szeged 2011: tripla dupla

Vecsés, Szeged - Sorrendben harmadszor nyert 2–0–ra a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011, amely mögött a tabellán immár a Honvéd II. és a Vecsés található.
Vecsés–Szeged 2011 0–2 (0–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 26. forduló. Vecsés, 200 néző. Vezette: Varga L.
Vecsés: Horváth – Balázs, Madar, Farkas, Fritz – Piros, Petruska, Szurkos, Obot – Török, Ndjodo. Edző: Dúró József.
Szeged: Belecan 6 – Laczkó J. 5, Toca 6, Tóth I. 6, Radnai 5 – Ulviczki 5 – Geiger 5, Kis R. 6, Borbély 5, Orosz 7 – Folmer 5. Edző: Tóth Bálint.
Gólszerző: Orosz a 9. és a 70. percben.
Csere: Geiger helyett Podonyi (6) a szünetben, Folmer helyett Bamba a 66., Piros hekyett Soóky a 70., Petruska helyett Könczey Zs. a 72., Horváth helyett Gecse a 78., Kis R. helyett Rézműves a 82. percben.
Sárga lap: Kis R. a 71. percben.

Ha úgy vesszük, akár azt is írhatnánk, a Szeged 2011 hozta a kötelezőt, hiszen az utolsó, az osztálytól már biztos búcsúzó Vecsés otthonában nyert 2–0–ra. Ám alig egy hónappal ezelőtt még nem mertünk volna ilyet mondani. Hogy miért? Mert négy fordulóval ezelőttig a Szeged 2011 mögött csak a Vecsést találhattuk a tabellán. Azóta azonban sok minden történt. Például a Pest megyei alakulat nyert egymás után két találkozót – a szegedi meg hármat, miközben négy találkozón tíz pontot szerezve utolérte a középmezőny alsó felét, a Honvéd II.–t pedig már maga mögé is utasította.

Góltörténet

9. perc: labdát vezetett Orosz, majd 30 méterre a kaputól, senkitől sem zavartatva elvállalta a lövést, és hatalmas gólt bombázott a hálóba, 0–1.
70. perc:
Orosz megint önbizalomtól duzzadva vállalta el a lövést a 16-oson belül, és ballal a jobb felsőbe tekert, 0–2.

A változások egyértelműen látszanak a szegedi csapaton. A négy említett találkozón mindössze egy gólt kapott a Laczkó J., Tóth I., Toca, Radnai alkotta védelem – azt is a periódus legelején, a Nyíregyháza ellen, még a meccs harmadik percében. Azaz nem számítva a hosszabbításokat, 357 perce érintetlen Belecan hálója, és ez a legfontosabb a szegedi menetelésben. Mert ha a védelem magabiztos, a támadók is nyugodtabbak és bátrabbak.

Immár valóban nem kiesőjelölt csapatról beszélhetünk, bár kétségtelen, az elfoglalt helyezése még ezt mutatja. Ám a forma felfelé ívelő, és a hátralévő négy forduló elég lehet arra, hogy a bennmaradás megvalósuljon.

Tóth Bálint: – A gyorsan jött első gól talán egy kicsit túlzottan is megnyugtatta a csapatot, a Vecsés ekkor és 2–0-nál is kihagyott helyzeteket. Hála istennek van egy Orosz Márkunk, illetve az általam látott Balmazújváros–Vác találkozó is igazolta, hogy bárki legyőzhet bárkit bárhol ebben a csoportban.

További eredmények: Eger–Cegléd 2–1, Nyíregyháza–REAC 6–2, Orosháza–Újpest II. 2–1, Debrecen II. –Honvéd II. 3–1, Balmazújváros–Vác 1–3, Mezőkövesd–Kazincbarcika 1–0. A Békéscsaba–Szolnok találkozót ma 17.30-tól rendezik.

Megyekettő: micsoda FK-hajrá!

Az FK 1899 Szeged 1–3-ról fordítva győzött 5–3-ra az Újszentiván ellen a labdarúgó megyei II. osztályban. Tovább olvasom