2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Szeged 2011: valami hiányzott a csapatból

Nem jó rajt: a labdarúgó NB II 16. fordulójában, a szó szerint tavaszi nyitányon a Szeged 2011-Grosics Akadémia hazai pályán 1–0-s vezetésről kikapott a Siófoktól.
Szeged 2011-Grosics Akadémia–Siófok 1–2 (1–0)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 16. forduló. Gyula, Grosics akadémia, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás  (Varga Zs., Kulcsár).
Szeged 2011-GA: Szántai – Zelenyánszki, Tóth G., S. Markovics, Mészáros M. – Fitos, Oláh G., Berde, Hegedűs M. – Oláh L., Germán. Edző: Nyilas Elek.
Siófok:Tajti – Fülöp, Mogyorósi, Csató, Polényi – Gárdos, Futó, Horváth, Ivancsics – Molnár M., Andorka. Edző: Soós Imre.
Gólszerzők: Oláh G. a 4., ill. Gárdos a 47., Andorka a 65. (11-esből).
Csere: Hegedűs M. helyett Zabari (5,5) a szünetben, Futó h. Peszmeg a szünetben, Zelenyánszki h. Szabó P. (1) az 56., Fitos h. Polareczki a 67., Ivancsics h. Vass M. a 82., Molnár M. h. Erdei a 92. percben.
Sárga lap: S. Markovics a 23. percben.
Kiállítva: Szabó P. a 64. percben.

Kiváló idő, remeknek mondott felkészülés, Hegedűs Martin személyében egy 18 éves újonc, korai gól – minden úgy alakult a labdarúgó NB II 16. fordulójában, hogy a Szeged 2011-Grosics Akadémia begyűjti az úgynevezett kötelező három pontot a Siófok ellen. Az első félidőt még megúszta kapott gól nélkül a csapat, ám a második félidőben rögtön egyenlített a vendégegyüttes, majd a játékrész közepén jött a siófoki vezetés is. Más kérdés, hogy az ahhoz vezető 11-est elég könnyen fújta be Nazsa játékvezető: a szituáció elsőre nem tűnt büntetőnek, hiszen Szabó Péter a labdát rúgta el a becsúszás közben. Ám a bíró nem így látta, és duplán büntetett: 11-est adott, amelyet Andorka belőtt, míg Szabót kiállította.

Nem értette. Nyilas Elek nem erre a produkcióra számított a Siófok ellen. Fotó: Schmidt Andrea

– A meccs után, amikor összeültünk, megbeszéltük, hogy nagy csalódás volt ez a rajt, hiszen teljesen másképp készültünk. A télen a munkát megcsináltuk, az edzőmeccsek eredményei arra utaltak, hogy rendben leszünk. Úgy nézett ki, hogy a védekezésünk összeállt, de a Siófok ellen olyan érzésem volt, hogy a vendégek a támadásvezetéseket gyakorolják. El kell ismerni, hogy motiváltabb is volt a Siófok. Jókor kaptuk a pofont, amely nem volt kicsi csapatszinten és egyénileg sem. Kiábrándító vereség volt, de hiszem, hogy a későbbiekben megoldjuk ezeket a feladatokat – nyilatkozta Szántai Levente, a szegediek legjobbja, aki többször is bravúrral hárított.

Nyilas Elek: – Nem rossz csapat ez a Siófok, mindamellett, hogy nem erre számítottunk. Belekalkuláltam, hogy lesznek problémáink, hiszen újoncot avattunk, illetve Berde, Oláh G. és Tóth G. is meccshiánnyal küzdött. Nem magyarázkodás, ezek tények. Jó lett volna az első hazai meccsen jobb eredményt elérni, de most valami hiányzott belőlünk, amit megkeresünk a héten. Még nem vagyunk olyan erősek, hogy előnyt adjunk az ellenfélnek.

További eredmények: Csákvár–Kaposvár 4–2, Soroksár–Szigetszentmiklós 0–0, Mezőkövesd–Balmazújváros 3–1, Zalaegerszeg–Békéscsaba 0–0, Cegléd–Szolnok 3–4, Sopron–Ajka 4–4, Gyirmót–Vasas.

Tiszavirág Szeged Diapolo: ilyen egy igazi rangadó

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata egy fordulatos, izgalmas OB I-es bajnokin 8–8-ra végzett hazai pályán az FTC ellen. Tovább olvasom