2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Szeged 2011: volt egyszer egy csapat...

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 14. fordulójában a Szeged 2011 Budapesten, a REAC vendégeként kikapott.
REAC–Szeged 2011 3–0 (2–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, Budapest, Budai II. László Stadion, 100 néző. Vezette: Veizer.
REAC:
 Kunsági – Sós M., Menyhért, Kornis, Gulyás M. – Kiss K., Cseri G., Böőr, Kiss T. – Szabó Zs., Jovánczai. Vezetőedző: Mátyus János
Szeged 2011:
 Trepák 5 – Laczkó J. 4, Magyar Gy. 4, Tóth I. 4, Radnai 4-2=2 – Nagy Z. 3-2=1, Puskás Cs. 4,5 – Reyes 0, Orosz 4,5, Podonyi 4 – Folmer 4. Megbízott szakvezető: Takács László.
Gólszerzők:
 Szabó Zs. a 7. és a 65., Gulyás M. a 31. percben.
Csere:
 Reyes helyett Varga I. (4) a 10., Kiss K. h. Tóth P. a 69., Kiss T. h. Bacskai a 73., Cseri h. Kovács B. a 81. percben.
Kiállítva: Radnai a 29., Nagy Z. a 64. percben.

Góltörténet(ek)
7. perc: hazai szabadrúgás érkezett a jobb oldali oldalvonal mellől, Kiss T. bal lábas beadásából Szabó Zs. a rövidről a hosszúba csúsztatott, 1–0.
31. perc: szabadrúgásból Gulyás M. ballal 21 méterről tekert a bal felsőbe, 2–0.
65. perc: Szabó Zs. 20 méteres szabadrúgásból lőtt a jobb felső sarokba, 3–0.

Két hiba elég volt ahhoz, a Szeged 2011 bő harminc perc után már kétgólos hátrányba kerüljön Budapesten a REAC vendégeként. A Budai II. László Stadionban a 7. percben a nem túl magas támadó, Szabó Zs. fejelhetett gólt, majd egy kiugratás után Radnai piros lapot kapott, a vendégek pedig a szabadrúgásból gólt. Mindkét szituációnál látszott: az elmúlt hetek fejleményei nyomán a szegedi fejekben nincs rend, az összpontosítás abszolút hiányzott. Pedig két védhető esetről beszélünk... Érdekes, az emberelőnnyel a hazaiak nem tudtak mit kezdeni, eközben a Szeged ekkor játszott az egész első félidőben a legveszélyesebben – elsősorban Orosz révén.

A szünet után jól látszott a szegedi elképzelés: Magyar fellépett a középpályára, így ott azonos volt a létszám, viszont a hátsó csapatrész ingatag lábakon állt a négyről három védőre való átállás miatt. Ám mindez érthető volt: ember- és két gólhátrányban volt a Szeged 2011. Aztán az újabb pontrúgásból elért találat és Nagy Z. kiállítása végleg megpecsételte a szegediek sorsát, amelyet követően a REAC kettős emberelőnyben sem igazán erőlködött.

Az őszi idény végének közeledtével – bár még egy hazai meccs a Debrecen II. ellen hátra van – szomorú volt látni, mennyire szétesett a szeptemberben még önbizalomtól duzzadó, bárki ellen hátrányban is fordításra, győzelemre képes Szeged 2011 csapatjátéka. Ennyit változott a világ két hónap alatt. És vajon mennyit – és merre – változhat a világ az előttünk álló téli szünetben? Csak ha mindenki akarja, akkor pozitív irányba. Máskülönben véglegesen véget érhet immár sokadszorra a szegedi futball-láz.

Takács László: – Megint elkövettük azokat a hibákat, amelyekből az ellenfél gólokat szerzett.

• 1. avaget 2011. november 23. 01:30
    „köszönjük adem kapic !!!”

Megye I: újra főszerepben a futball

A 15. fordulóval folytatódik a hétvégén a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság. Tovább olvasom