2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Szeged Beton-Cattaro 8-5

Hatalmas mérkőzést játszott a Szeged Beton férfi vízilabda csapata a Len-kupa nyolcaddöntőjében a Cattaro ellen. A végén szárnyrakapó hazaiak 8-5-re didalmaskodtak és továbbjutottak.

Férfi vízilabda LEN-kupa nyolcaddöntő

Szeged Beton-Cattaro 8-5 (0-0, 2-2, 3-0, 3-3)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 400 néző vezette: Galkin(orosz), Suarez (spanyol)

BETON:Baksa- Lehmann 1, Juhász 1, Milos Korolija 1, Varga T., Komlósi 1, Weszelovszky. Csere: Török 2, Varga P., Éles, Kuncz, Mihajlo Korolija 2, Németh Zs. (kapus). Edző: Kásás Zoltán

CATTARO:Pjetlovics-Nastran, Zanetics, Djogas 1, Lobov, Sánchez-Toril 1, Kunac 2. Csere: Popovics, Kordics, Misics, Vukcevic 1, Filipovic, Bjelobrkovic. Edző: Mirko Vicsevics

Emberelőny: 5/3 ill 9/4.

Ötméteres: 2/2 ill. 2/0.

Továbbjutott a Szeged Beton 12-10-es összesítéssel.

4. negyed (3-3)

8. perc: 14 másodperc, és támad Kotor. Popovic belevágja a falba a labdát, 8-5-re győz a Beton, így ott van a legjobb 8 között.

8. perc: Emberőnyben a Kotor, Vukcsevics Baksa keze alatt pattintja be a labdát. Támad a Szeged, de elveszti a labdát. 8-5.

6. perc: Varga bombája kipattan, de Varga Péter résen volt. MIhajlo Korolija ereszt el egy lövést, Pjetlovic bevédi. 8-4.

Mihajlo Korolija a legjobbkor támadt fel. Az utolsó két gólja biztosította be a szegedi továbbjutást. Fotó: Karnok Csaba

5. perc: Nyolcadik emberelőnyét kapja a vendég-gárda, amit Sanchez ki is használ. 7-4.

4. perc: Milos Korolijától most elveszik a labdát, de továbbra sincs vendég gól. Baksa jól jött ki a centerre.

3. perc: Kunac használja ki hetedik előnyüket, majd Milos Korolija centerből rakja rendbe az állást. 7-3.

2. perc: Ismét Baksa védés. Csúcsfomrában a szegedi kapus, de labdát veszt félpályánál a Beton.

1. perc: Mihjlo Korolija lóbl-lóbál, majd iszonyatos lövést eged el. Miért nem fújják le most? 6-2.

1. perc: Ismét Juhász a labda. Popovic keresztben úszott át Milos Koroliján, de semmi. Időt kér Kásás Zoltán.

3. negyed (3-0)

8. perc: Kordic kapott büntetőt, de Baksa megbabonázta az ellenfelet. Hatalmasat véd a fiatal kapus. Az uszoda a szétrobbanás határán. 5-2.

7. perc: Büntetőhöz jut a Beton, Török szétlövi Pjetlovic kapuját. 5-2.

Török büntetője nagyon kellett a meccs elején. Fotó Karnok Csaba

6. perc: Komlósira most nem figyeltek a szélen, hatalmas gólt lő a montenegrói kapuba. 4-2.

4. perc: Komlósi adja be centerbe a labdát, de Kunachoz kerül. Az ellentámadás sikertelen, előnyben a Szeged.

3.perc: csak úgy forr a víz a kapu előtt. Ötmétereshez jutnak a vendégek, de Baksa hatalmasat véd. Marad a 3-2.

3. perc: Páros kiállítás, majd időt kér Mirko Vicsevics.

2. perc: Most Juhász használja ki a fórt. Vezet a Szeged! 3-2.

1. perc: Juhász volt a gyorsabb, könnyen kanalazza el a labdát, de elveszti a labdát a Beton.

Kemény a mérkőzés, sok hibával, kapkodással. A Szegednek fel kell venni a kotoriak kemény játékát, hogy legyen esélye a továbbjutásra. A Cattaro nem adja könnyen magát, kell a pontos támadás, erős védekezés.

2. negyed (2-2)

8. perc: Varga Péteren úsznak át ketten. Ötméterest kap a Szeged, amit Lehmann biztos kézzel értékesít. 2-2.

7. perc: Elveszik a Kotortól a labdát, az életben maradásért támad a Szeged. Varga Tamás lövése kapufára megy, majd a bírók ki is állítják rugásért.

6. perc: Ismét emberhátrányban van a Beton, de Baksa résen volt.

Milos Korolijárólpotyogtak ki az emberek. A centernek nem volt könnyű dolga. Fotó: Karnok Csaba
Milos Korolijáról potyogtak ki az emberek. A centernek nem volt könnyű dolga.
Fotó: Karnok Csaba

5. perc: Milos Korolija kezén megpattan Djogas lövése, Baksa nem tudja már fogni. 1-2.

4. perc: Szépen védekezte ki az emberhátrányt a Beton, Török labdát szerez, de nincs szegedi gól.

3. perc: Török Béla hatalmas gólt lő emberelőnyből. A lelkes B-közepesektől zeng az uszoda. 1-1.

3. perc: Kunac egyedül a bal szélen, szépen a kezébe helyezik, majd Baksa hóna alatt vágja be a kapuba a játékszert. 0-1.

2. perc: Mihajlo Korolija fél méterre a kaputól a felső kapufára dobja. Mentségére legyen hogy ketten voltak a nyakában.

1. perc: Mint a jégkorongban, majdnem teljes sorcsere a hazaiaknál. Török el is hozza a labdát, de elszórakozzák a támadást.

1. negyed (0-0)

8. perc: Elveszik a Kotortól a labdát, fél perccel a negyed vége előtt támad a Beton. Sikertelen ez, nem született gól az első nyolc percben.

6. perc: Lehmann is próbálkozik, de eddig sikertelenül. Még nincs gól a negyedben.

Itt még félő volt a szegedi győzelem. Kásás Zoltán próbálta gatyba rázni csapatát. MInt láttuk, sikerült. Fotó: Karnok Csaba
Itt még félő volt a szegedi győzelem. Kásás Zoltán próbálta gatyába rázni csapatát. Mint láttuk, sikerült. Fotó: Karnok Csaba

5. perc: Misic a medencében. Bátran válallja el, de lövsében nincs erő, Baksa ezt is védi.

4. perc: Veszélyes Lobov-lövés, de Baksa fogja.

3. perc: Zanetic bombája kivágódik a kapufáról.Weszelovszkí pattintása gyenge volt, Pjetlovic kezeibe dobja a labdát.

2. perc: Milos Korolijt fujtogatják a kapu előtt, de a bírók nem fújnak. Továbbra sincs gól.

1. perc: Juhász ért hamarabb a labdához, de elvették a bírók. Lehmann ejtáse nem ment el a kapuig.

Nagy feladat vár ma Kásás Zoltán együttesére: a három világbajnokkal büszkélkedő  Vaterpolo Akademija Cattarót kell legyőzniük Baksáéknak legalább két góllal, hogy a Len-kupában a legjobb nyolc közé kerülhessenek. Bár idegenben 5-4-re kikaptak a szegediek, a játék igen bíztató volt, így a feladat nem reménytelen, hiszen saját közönségük előtt játszanak a szegediek.

- Mindenki elhiheti, hogy azon leszünk, és szentül meg vagyok győződve, ha az első perctől az utolsóig tartó figyelemmel és fegyelemmel nem lesz gond, valamint ha a játékosok betartják a megbeszélt taktikát, akkor a következő sorsolásnál is érdekeltek leszünk – mondta Kásás Zoltán. - Jó csapat a Cattaro, de néhányszor már mi is bizonyítottuk, velünk is számolni kell.

• 3. sarnyai 2008. december 14. 11:04
    „Gratulálok! Hajrá Szeged!”
  • 2. szbarat 2008. december 13. 20:19
    „Jó,hogy nyert és továbbjutott a Szeged a Len-ben,mert ha kikapott volna a csapat,akkor Kásásnak mennie kellett volna,innentől kezdve csak remélni tudjuk,hogy Varga Péter se kavar a csapaton belül többet,és nem kétszínűsködik,és nem lesz a csapat kárára : ( ....a többi játékosnak,meg a csapatnak Gratula.... : )
    Reméljük,hogy elolvassa a fórumot Varga Tamás,meg Weszelovszky is, Varga Péter mellett, gyakorlatilag csapat fekete bárányai,és jövőre csak a csapat lebeg a szemük előtt a CSAPAT....”
  • 1. yossarian14 2008. december 13. 19:41
    „Végre egy kis sikerélmény!”

Pick Szeged-Kecskemét 35-23

Szépen búcsúzott az óévtől a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Andjelkovicsék az idei utolsó hazai… Tovább olvasom