2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Szeged Beton-Crvena Zvezda: kifakult a vörös csillag

A férfi vízilabda Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének házigazdája játszi könnyedséggel, magabiztosan győzte le a szerb bajnoki bronzérmest, a Crvena zvezdát (Vörös csillag). Amennyiben Baksáék ma is győznek az orosz Sturm ellen (és ha a Rijeka veri a zvezdát), bejutnak a BL főtáblájára.
Szeged Beton–Crvena Zvezda 10-4 (2-0, 3-0, 4-1, 1-3)
Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Moiralisz (görög), Simion (román).

Szeged Beton: Baksa - Juhász Zs. 1, Somogyi, Molnár T. 3, Hegedűs 1, Kunac, Bálint. Csere: Török 2, Varga 1, Kayes 1, Kiss 1, Younger, Turzai. Edző:Vincze Balázs.

Crvena Zvezda: Pijetlovics - Aksentijevics, Vasovics, Ivosevics, S. Rasovics 2, Stojcsics, Avramovics. Csere: V. Rasovics,  Kljajevics, Milijanovics 1, Randjelovics 1, Draksimovics. Edző: Dejan Savics.

Emberelőny: 4/1 ill. 9/1.

Ötméteres: 2/2 ill. -.

A másik mérkőzésen: Sturm 2002 Ruza (orosz)-Primorje Rijeka (horvát) 10-16 (1-5, 2-3, 3-4, 4-4).

A szegedi kör első összecsapása előtt felsorakozott a nyitányt játszó két csapat, a favorit horvát Rijeka, valamint az orosz Sturm 2002 Ruza. A nézőközönség figyelte az arcokat, fülelte a neveket, majd jobbra-balra tekingetett. Kerestek valakit, egy világklasszist, méghozzá egy magyart. A horvátoknál ugyanis két Varga szerepel, de az olimpiai bajnok testvérpárból csak Dénes fején volt sapka, a báty, Dániel a partról volt kénytelen szurkolni öccsének, a csapatnak. Elmondta, meghúzódott az egyik ujja a jobb kézfején, emiatt kénytelen kihagyni a szegedi torna összes találkozóját. Nem telt el sok idő a mérkőzésből, amikor megállapíthattuk, Dani nélkül is bitang erős a Primorje, Dénes vezérletével szinte akkor dobott gólt, amikor csak akart.

Baksa bravúrokkal verte a Szeged Beton a Zvezdát a vízilabda BL selejtezőjében. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Az egyik néző meg is jegyezte, a Szeged–Crvena zvezda összecsapás minden bizonnyal nagyobb izgalmakat tartogat. Volt igazság a jóslatban, de csak a hetedik percig. Molnár Tamás talán szerencsésnek mondható találatával 2–0-ra vezetett a Beton, és innentől kezdve csak az volt a kérdés, hogy egyrészt mekkora lesz a különbség a Szeged javára, másrészt pedig, hogy dob-e egyáltalán gólt a szerb bajnoki bronzérmes. Utóbbira egészen a harmadik negyed utolsó percéig kellett várnia az egykori klasszis, Dejan Szavics csapatának, a 24. percben Randjelovics talált be az amúgy válogatottformában védő Baksa kapujába. Túláradó örömöt természetesen nem lehetett látni a Kazany egykori légiósának arcán, ugyanis a szépítő találat 9–0-s szegedi vezetésnél esett...

Sátorállítás hétfőtől

Szeptember 26-án (hétfő) megkezdődik az újszegedi sportuszoda sátorállítása, ezért a sportlétesítmény zárva tart a munkálatok ideje alatt. A várható nyitás október 1-én (szombat) reggel hat órakor lesz.

Jó érzés volt látni a hazaiak erőtől duzzadó, könyörületet nem ismerő játékát. A végén ugyan tudtak a vörös csillagosok valamit kozmetikázni a vereségükön, de az nem biztos, hogy az ő érdemük, közelebb járunk az igazsághoz, amikor azt írjuk, a hajrában már a folytatásra koncentráltak Kunacék.

Vincze Balázs: – Koncentrált, jó játék jellemezte csapatom teljesítményét az első három negyedben. Az utolsó nyolc perc viszont nem úgy sikerült, ahogy azt terveztem, de most ez is belefért. A mai, Sturm elleni meccsünk nehezebb lesz.

A mai és a vasárnapi program, 15.30: Primorje Rijeka (horvát)–
Crvena zvezda (szerb), 17: Szeged Beton–Sturm 2002 Ruza (orosz). Vasárnap, 10: Sturm 2002 Ruza–Crvena zvezda, 11.30: Szeged Beton–Primorje Rijeka.

ÉLŐ: Békéscsaba-Szeged 2011 végeredmény: 0-0

A Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata ma 20 Békéscsabán vendégszerepelt, és gól nélküli döntetlent játszott. Tovább olvasom