2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szeged Beton-Honvéd 8-9

Közel volt a bravúrhoz a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata a Honvéd ellen az OB I második fordulójában. A hajrát azonban jobban bírta a tavalyi bajnokság bronzérmese, így a végén a Domino örülhetett.
Szeged Beton-Honvéd 8-9 (4-2, 2-2, 1-1, 1-4)
újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kiszelly, Petik.

Szeged Beton: Baksa - Vejzagics, Weszelovszky, Komlósi, Milos Korolija, Varga T. 2, Lehmann 1. Csere: Németh Zs. (kapus), Varga P., Juhász Zs., Molnár P., Török, Kuncz, Mihajlo Korolija 5. Edző: Kásás Zoltán.

Domino-Honvéd: Gergely - Székely, Andrei 1, Vári, Molnár T. 3, Vindisch 2, Szivós 2. Csere: Lévai (kapus), Jansich, Matajsz, Paján 1, Borsós, Bátori. Edző: Vad Lajos.

Gól emberelőnyből: 15/3 ill. 11/3.

Ötméteresből: 1/1 ill. -.

4. negyed: 1-4, 8-9.

8. perc: a győztes gólért támadhat a Szeged, ám a bírók kontrát fújnak, a túloldalon Vindish hidegvérű 8-9.

6. perc: húzásból Molnár Tamás, most nem népszerű az egykori szegedi kedvenc 8-8.

Molnár Tamás (kék sapkában) 3 gólt szerzett egykori csapata ellen Fotó: Segesvári Csaba
Molnár Tamás (kék sapkában) 3 gólt szerzett egykori csapata ellen.
Fotó: Segesvári Csaba

5. perc: EZ AZ ÖTÖDIK MIHAJLO KOROLIJA GÓL. VEZETÜNK 8-7.

3. perc: Szivós egyenlít, ebben picit benne volt az eddig remeklő Baksa 7-7.

2. perc: megúszás után Szivós magabiztos 7-6.

1. perc: hiába hozzuk el a Mikasát, kontrát fújnak a bírók.

3. negyed: 1-1, 7-5.

7. perc: Vindisch hozza vissza a meccsbe a Honvédot 7-5.

6. perc: ez a gólcsendnél is jobb, Lehmann veszi be Gergely kapuját 7-4.

5. perc: az átmeneti gólcsend most inkább a Betonnak kedvez.

3. perc: kettős fórban Vejzagics ront ziccert.

2. perc: Baksa továbbra is válogatott formában őrzi a Szeged kapuját.

Szeged Beton VE-Honvéd, KÉPGALÉRIA

2. negyed: 2-2, 6-4.

8. perc: Mihajlo Korolija tarthatatlan 6-4.

7. perc: Paján előnyből tartja életben a Domino reményeit 5-4.

6. perc: kettős emberelőnyt sikerül gólra váltani Mihajlo Korolijának, ez a harmadik találata 5-3.

2. perc: Molnár Tamás klasszikus centergóljával 4-3.

1. perc: most mi úszunk gyorsabban, ám hiába sikerül elhozni a labdát nem születik gól az első támadásból.

1. negyed: 4-2.

8. perc: vastaps a negyed zárásaként, meglepetés készül az újszegedi sportuszodában.

7. perc: ötméteresből Varga Tamás állítja vissza a kétgólos különbséget 4-2.

7. perc: Molnár Tamás előnyből szépít 3-2.

6. perc: ha egy üzlet beindul. Juhász zsolt ejtése még a kapufán csattant, Mihajlo Korolija eszmélt leghamarabb és közelről bevette Gergely kapuját 3-1.

5. perc: centerből Mihajlo Korolija szerez előnyt a Betonnak 2-1.

3. perc: harmadik előnyét végre gólra váltja a Beton, Varga Tamás emelkedik ki a vízből 1-1.

2. perc: Túlzás lenne azt állítani, hogy egymásnak estek a csapatok. Két perc pergett le, de még nincs gól. A 3. perc elején Andrei villan, vezet a Honvéd 0-1.

A Szeged kapujában Baksa kezd, előtte Vejzagics, Weszelovszky, Komlósi, M. Korolija, Varga Tamás és Lehmann a kezdőben. A Honvédnél Gergely, Székely, Vindisch, Andrei, Szivós, Molnár Tamás és Vári a medencében.

T-Online hirdetés

Egy dologban biztosak lehetnek a szegediek: fel kell kötniük azt a bizonyos alsót, ha jó eredményben reménykednek a dominósok ellen. Nem képezheti vita tárgyát, hogy a Honvéd jó formában van, egyrészt az Euroliga második selejtezőköréből elsőként lépett tovább, másrészt szerdán is magabiztosan nyerte a szentesi szezonnyitót.

Ellenben a Szeged Beton egyelőre még véletlenül sem tündököl. Komlósiék ideje korán elbúcsúztak a magyar kupától, és a bajnoki rajton a nem túl acélos BVSC otthonában is meg kellett szenvedniük a győzelemért. Ilyen előzmények után kérdeztük a Tisza-partiak edzőjét, Kásás Zoltánt, mire számít a rangadón.

– Eddig tényleg adósak maradtunk a jó teljesítménnyel, de hátha most elkapjuk a fonalat – reménykedett a pekingi olimpián aranyérmet nyert válogatottunknál Kemény Dénes kapitány munkáját másodedzőként segítő szakember. – Nincs két egyforma mérkőzés, másképp fogalmazva: minden meccs más. A papírforma nem mellettünk szól, mégis úgy ugrunk a vízbe, hogy meg akarjuk nyerni a találkozót. Más persze nem is lehet a célunk, különben nem szerezzük vissza az önbizalmunkat.

Az új évezredet hat bajnoki aranyéremmel kezdő fővárosiak 2007-ben ezüst-, idén pedig bronzérmesként zártak. A nyáron jelentősen átalakultak, többek között távozott tőlük két olimpiai bajnok, Fodor Rajmund és Kiss Gergely, de például Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Bárány Attila és Kovács Olivér is eligazolt a Kőér utcából.

Weszelovszky László (balról) góljaival sokat tehetne a szegedi bravúrért. Fotó: Karnok Csaba
Weszelovszky László (balról) góljaival sokat tehetne a szegedi bravúrért.
Fotó: Karnok Csaba

– Valamelyest tényleg gyengültek, de még így is nagyon erős a gárda – méltatta a riválist Kásás. – Azért még így is maradt náluk négy olimpiai bajnok (Gergely István, Molnár Tamás, Vári Attila, Székely Bulcsú), valamint a kirobbanó formában pólózó Szivós Marci. Nagy bravúr kellene végrehajtanunk, hogy számunkra kedvező eredménnyel záruljon a meccs.

Ebben segíthetnek sokat a drukkerek. Ha végig űzik, hajtják a szegedieket, akkor azok nagyobb eséllyel vehetik fel a küzdelmet.

– Természetesen ez is fontos, de még ennél is lényegesebb, hogy a játékos higgyen, bízzon magában, a társában, a csapatban – jelentette ki a Beton trénere. – Én mindenesetre ezt teszem, ebben erősített meg a hét eleji beszélgetés is. Azt kértem a srácoktól, mindenki mondja el őszintén a véleményét. Belátták a hibákat. Hogy mi dönthet? Többek között az, hogy mennyire tudunk figyelni, milyen mértékben tudjuk redukálni az üresjáratokat. A Domino jó csapat, minden hibát, figyelmetlenséget könyörtelenül megbüntet.

A hazaiaknál többen sem százszázalékosak. Mihajlo Korolijának meghúzódott a hátizma, emiatt már a BVSC ellen sem játszhatott. Az újdonsült csapatkapitány, a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás is hasonló problémával küzd, mindketten ultrahangos kezelésre jártak. Mielőtt a szurkolók a fejükhöz kapnának, gyorsan leírjuk, ott lesznek holnap a vízben. A vasutasok elleni meccset Németh Zsolt is kihagyta. A második számú kapus felépült ugyan betegségéből, de a magas láz a vártnál jobban legyengítette. Kedélyállapotán sokat javítana egy esetleges győzelem.

Valószínűleg nem csak az övén.

• 4. Ful 2008. október 12. 20:56
    „Felháborítja a tűzoltó állományt, hogy a jövő évi költségvetés tervezetben a kormány nem tervezi pótlékuk rendezését, miközben a fegyveres és rendvédelmi szféra többi szervezeténél (vám- és pénzügyőröknél, a börtönőröknél, a rendőröknél) ezt megteszik.

A tűzoltókat a kormányzat ingyen munkára kötelezi, mert amíg más munkavállalóknak heti 40 órát kell dolgozniuk, addig a kormány a tűzoltóknak heti 48 órát ír elő, ám a heti 8 órás különbséget nem fizetik ki részükre. Az egyébként jogos igényeknek a tűzoltók egy jelentős része nem kíván törvénytelen eszközzel (sztrájkkal) érvényt szerezni. A hatályos 1996. évi XLIII. Törvény a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról (HSZT) kimondja, hogy az érdekképviseleti szervek e törvény keretei között szabadon működhetnek és gyakorolhatják jogosítványaikat. Sztrájkot azonban nem szervezhetnek.”
  • 3. N.t.e.d. 2008. október 11. 23:50
    „Miért van az hogy a délmagyar összeesik a betontól. 200 néző... Szentest miért nem favorizáljuk???
    Üdv: Egy független!!!”
  • 2. NOKEDLI 2008. október 11. 21:44
    „semmi baj fiuk én még mindig szurkolok nektek és minden nap ott vagyok veletek.Ti a vazben én a parton de ste én is beszálok picit edzeni. a lényeg hajrá SZEGED:) ÜDV az uszodamesteretek:)aliaszNokedli”
  • 1. tuti volt 2008. október 11. 19:08
    „JELLEMZŐ!!!!!
    7-4 ről, fasza”

Bírókat is hozott a Savaria-expressz

A játékvezetők befejezték a sztrájkot, ennek örömére a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata hazai… Tovább olvasom