2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Szeged Beton-Szolnok 7-5

Ha nem is a Honvéd elleni profi játékkal, de győzött a Szeged Beton férfi vízilabda csapata a Szolnok ellen a bajnokság 15. fordulójában. Baksa megbabonázta a vendégeket, így Varga Tamást és Lehmann Istvánt nélkülöző hazaiak 7-5-re diadalmaskodtak.

Vodafone férfi vízilbada OB I 15 forduló

Szeged Beton - Szolnok 7-5 (2-1, 3-0, 1-2, 1-2)

újszegedi sportuszoda, 100 néző, vezette: Székely Zoltán, Pásztor Antal

SZEGED BETON: Baksa - Vejzagics, Varga P. 2, Török, Komlósi, Mihjalo Korolija, Weszelovszky 2. Csere: Juhász, Molnár P. 1, Éles 2, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

SZOLNOK: Nébald - Ridzyk, Hangay Z. 1, Hangay R., Süveges 1, Pásztor 1, Munkácsi 1. Csere: Németh D., Józsa 1, Gazsovits, Kovács, Soós. Edző: Cseh Sándor.

Gól emberelőnyből: 7/4 ill. 6/2.

Gól ötméteresből: - ill. 1/0.

Kásás Zoltán: Hoztuk a kötelező győzelmet, de meg nem engedhető fegyelmezetlenséget követtek el a fiúk, gondolok itt elsősorban Mihajlo Korolijára, amikor már eleve három sérültünk volt. Picit pontosabb és fegyelmezettebb játékkal simább győzelem lett volna.

4. negyed (1-2)

8. perc: Nem lesz nyolcadik hazai gól. A Szolnok még próbálkozik, de nem sikerül begyötörni még egyet. 7-5-re győzött a Beton.

7. perc: Hangay labdája pont befért a sarokba. Kicsit izgulhattak a szegediek, de Éles gólja jókor kött. 7-5.

6. perc: Töröknek ma nem megy, pedig nagyon akar a fiatal szegedi.

5. perc: Weszelovszky most kapkodott, egy méterrel lövi mellé.

4. perc: Süveges megtalálta a rést a bomladozó szegedi védelmen és kegyetlenül kihasználj a fórt. 6-4.

3. perc: Ez így nem lesz jó: leszerelik a Szegedet, kezd halványulni a három negyedik szépen csillogó támadójáték. Szolnoki időkérés.

2. perc: Kapkodás, pontatlan passzok, lövések mindkét oldalon.

1 perc: Változatlanul a szolnokiak hozzák el a labdát, de de Baksa ellenszerét 24 perce nem találják.

3. negyed (1-2)

8. perc: Juhász hatalmas labdát ad Varga Péternek, de az szétlövi a kapu mögötti táblát. Baksa továbbra is extázisban véd. Török pattintott lövését Nébald és a kapufa közösen hárítja. 6-3.

7. perc: Weszelovszky háttal akar védekezni, de még időben megfordul, mert Süveges blokkolt lövését Baksa simán védi.

6. perc: A Szolnok most nagyon feltámadt, Baksa nem csak kézzel-lábbal, hanem fejjel is véd.

6. perc: Kásás Zoltán sincs jobb bőrben szolnoki kollégájához képest. A szegedi védelem szétesett, Józsa szerzi a harmadik szolnoki gólt. Baksa most nem volt szerencsés. 6-3.

5. perc: Vejzagics labdát szerez, Török a kapu előtt, de az ejtését kicsit elmérte. 6-2.

4. perc: Weszelovszky szerencsés gólt lő, Némald először véd, majd belebeg a labda a kapufa mellett. Cseh Sándor a szétrobbanás határán. 6-2.

2. perc: Most nem megy a hazaiaknak a támadás. A bírók büntetőt ítélnek a Szolnoknak, de nem vették figyelembe, hogy Baksa védi a szegedi kaput. Hatalmas fogás! 5-2.

1. perc: Munkácsi hozta el a labdát, majd gyorsan gólt is dob. MInt a kés a vajon, hatolt át a szegedi védelmen. 5-2.

Varga Tamás, Milos Korolija, Lehmann István és a korán kiálltott Mihajlo Korolija hiányában is jól játszanak a hazaiak, kézben tartják a mérkőzést. Két hasonló negyed után nem kérdőjelezhető meg a Beton győzelme.

2. negyed (3-0)

8. perc: Molnár használja ki az ötödik előnyét. Vejzagics még ellövi félpályáról, de Némaldnak gyerekjáték. 5-1.

7. perc: Gazsovits próbálkozik távolról, de elpattintja a kapu mellett.

5. perc: Ha Baksa nincs, már legalább a tizedik gólját kapná a Beton. A Szeged továbbra is kapkodva támad, nincs újabb gól.

4. perc: Kásás Zoltán próbálja ösztönözni játékosait a keményebb védekezésre. Baksára lehet számítani a kapuban. Időt kér Cseh Sándor.

3. perc: Ismét előnyhöz jutnak a hazaiak, de most Fortuna elpártolt. 4-1.

2. perc: Megvan a mesterhármas az előnyökből, a harmadikat is kihasználja Varga Péter. Éles nem teketóriázott, távolról engedi el. Nébad tehetetlen. 4-1.

1. perc: Molnár most megverte Németh Dánielt, a Szeged vezeti az első támadást, de elég gyenge volt, nincs gól. 2-1.

1. negyed (2-1)

8. perc: Most Weszelovszky vette be Nébald kapuját. Kettőből kettő az előny. Baksa továbbra is sziporkázik. 2-1.

7. perc: Mihajlo Korolijának rövid meccse volt, cserével végleg kiállítják, miután orrba könyökölte szolnoki védőjét. Pásztor emberelőnből egyenlít. 1-1.

6. perc: Baksa hatalmasat véd, kivédekezte a Szeged az emberelőnyt. 1-0.

5. perc: Jól védekezik a Szeged, nem tudnak közel menni a szolnokiak baksa kapujához.  Török távolról próbálkozik, de kapufáról kifelé pattan a labda.

4. perc: Megtört a gólcsend, Varga Péter haszálja ki a fórt. 1-0.

3. perc: Továbbra sincs gól, mindkét fél pontatlan támadásokat vezet. 0-0.

2. perc: Eljátsza első támadását a Beton.  Ismét Süveges próbálkozik, most távolról ereszt el egy kegyetlen bombát, de kapufa. Vejzagics a kapusba lövi. 0-0.

1. perc: A Szolnoknál a labda, de Süveges lövését Baksa a kapu fölé tolja.

A Beton kapujában Baksa, előtte Vejzagics, Varga Péter Török, Komlósi, Mihajlo Korolija és Weszelovszky.

A bajnokság előző két fordulójára nem szívesen emlékszik vissza a csapat: 4 gólos vereség az Eger otthonában, és emberhátrány miatt döntetlen a Honvéd ellen a Kőér utcában. Ezen a meccsen öröm volt az ürömben, hogy a fiúk igazi csapatként játszottak. Mesterük, Kásás Zoltán is elégedett volt a játékkal, és a mai napon hasonló teljesítményt vár tanítványaitól.

Hazai pályán borítékolható a győzelem, és kötelező is, hiszen a szegediek egy ponttal ugyan, de lecsúsztak a hatodik helyre a tabellán. A pontos játékra ma mindennél fontosabb odafigyelni, hiszen a Betonnak nélkülöznie kell a régóta húzódással küszködő csapatkapitányukat, Varga Tamást, Milos Koroliját illetve Lehmann Istvánt is. Jó hír, hogy a friss válogatott Török Béla és Weszelovszky László is meggyógyult és harca készek.