2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Szeged Beton-Vasas 9-10

Kásás Zoltán együttese a Domino és az Eger után a Vasast látta vendégül az újszegedi sportuszodában. A magas hőfokú mérkőzésből végül a vendégek jöttek ki győztesen és 10-9-re győztek a Beton otthonában.

SZEGED-BETON - VASAS 9-10
Szeged, Újszegedi Sportuszoda,   400 néző, vezette: Kun György, Marjay Zsolt

SZEGED-BETON: Baksa - Milos Korolija 1, Weszelovszky 2, Komlósi, Varga T. 2 , Lehmann 2, Juhász 1.Csere: Németh Zs. (kapus), Varga P. Éles 1, Török, Mihajlo Korolija, Molnár P., Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

VASAS: Nagy - Hosnyánszky 3, Vörös, Kovács 2, Tóth 1, Varga Dénes 3, Steinmetz 1. csere: Takács, Kállay, Katonás, Varga Dániel, Kis, Hőna, Jónás. Edző: Földi László.

Gól emberelőnyből:  5/3 ill. 10/5

Ötméteresből: 2/0 ill. 1/1

4. negyed (3-3)

8. perc: Varga Tamás bombáját Nagy kiüti, 10-9-re győzött a Vasas Szegeden.

8. perc: Varga Dénes szerzi a Vasas 10. gólját, 20 másodperc a végéig. Kásás Zoltán időt kér. 9-10.

8. perc: Felállva tapsolnak a szurkolók, a vezetésért támad a Szeged, de a labda a kapufára pattan.

7. perc: Weszelovszky javít és előnyből egyenlít. 9-9.

7. perc: Nem tudja a fórt kihasználni a Szeged, de megúszta gól nélkül a vendég támadást.

6. perc: Steinmetz kegyetlen. Ismét előnyből szerez vezetést a Vasas. Kásás Zoltán időt kér. 8-9.

Kásás Zoltán 9-8-as vendégvezetésnél még próbálta menteni a menthetőt

4. perc: Talán használt az időkérés. Kovács fórból egyenlít. 8-8.

4. perc: Nincs seikeres támadása a Vasasnak, és az utolsó két szegedi helyzet is kimaradt. Földi időt kér.

2. perc: Ismét vezet a Szeged! Lehmann labdáját már csak a kapuban lehetett látni. 8-7.

1. perc: Varga Tamás hat kéz között lő hatalmas gólt a vendég kapuba. 7-7.

3. negyed (2-2)

8. perc: Kettővel mehetett volna a Vasas, de jól dolgozott a szegedi védekezés.

7. perc: Varga Dénes ötméteresből szerzi meg ismét a vezetést a vendégeknek. 6-7.

7. perc: Ismét előnyben a Vasas, de a Beton most jól védekezett. Éles lapos lövését Nagy nem tudja hárítani, egyenlít a hazai gárda. 6-6.

A Beton nem hagyta meglépni a Vasast
A Beton egyszer sem hagyta nagyon meglépni a Vasast

5. perc: Milos Korolija hozza vissza a Szegedet, de Hosnyánszky visszaszerzi a vezetést. 5-6.

4. perc: Weszelovszky egyenlíthetett volna, ehelyett Nagy Viktorba lövi a labdát. Továbbra is 4-5.

3. perc: Továbbra sincs gól, mindkét oldalon remekelnek a kapusok, de támadásban egyik oldal sem jeleskedik.

1. perc: Molnár hozza el a labdát a Szegednek, a támadásból nem születik gól.

2. negyed (2-3)

8. perc: Emberelőnyben Varga Tamás félpályánál eladja a labdát, amelyből Varga Dénes  egyenlít, majd Hosnyánszky szökik meg és szerez vezetést a vendég gárda. 4-5.

8.perc: Sikertelen támadások mindkét oldalon, 3 perce nem esett gól. Földi mester időt kér.

5. perc: Weszelovszky egyedül a kapu előtt. A helyzetet ki is használja, Nagy Viktor füle mellett szaggatja szét a hálót. 4-3.

5. perc: Baksa ismét remekel, a labda a Betoné, de a támadásból nem szerez gólt.

4. perc: Varga Dániel Baksába lövi a labdát, most kimarad a fór.

3. perc: Lehmann nem hagyja magát, fórból egyenlít a Beton. 3-3.

2. perc: Most kijavította Kovács a hibáját, emberelőnyből szerez ismét vezetést a vendégeknek. 2-3.

1. perc: Megúsztuk az emberelőnyt, Kovács eldobja a kapu mellett a labdát.

1. egyed (2-2)

8. perc: Ötméteresből vezetést szerezhetett volna a Beton, de Varga Tamás lövését Nagy a kapufára tolja. Marad a 2-2.

7. perc: Varga Tamás lövésétől felforrt a víz a medencében. 2-2.

Varga Tamás is nagyon iparkodott a rangadón
6. perc: Az emberelőnyt Hosnyánszky használja ki. Ismét vezet a Vasas. 1-2.

5. perc: Juhász távoli ejtését Nagy Viktor nem tudja kiütni. 1-1.

5. perc: Weszelovszky hatalmas bombát ereszt el, de a kapufáról a Vasashoz pattan a labda. Nincs meg az egyenlítés.

4. perc: Megvan az első gól, de nem a Betoné. Tóth Márton kegyetlenül bevarrja. 0-1.

3. perc: Keményen egymásna estek a fiúk, de eddig a nagy iram nem eredményezett gólt.

1. perc: Juhász gyorsabb volt, a labda a Szegedé, de egyik támadásból sincs gól.

A Szeged kapujában Baksa kezd, előtte Lehmann, Juhász, Milos Korolija, Varga Tamás, Komlósi és Weszelovszky.

A Beton nem kezdte rosszul szezont, a csapat szurkolóiban mégis lehet némi hiányérzet. A szegediek a Domino elleni hazai derbit biztos vezetésről bukták el, míg a LEN-kupa Montpellier-ben rendezett csoportkörében alul maradtak a Barcelonával szemben, igaz a 16 közé jutásuk így sem forgott veszélyben.

A Kásás-legényekre a címvédő és listavezető Vasas ellen újabb komoly erőpróba vár, és az esetleges győzelemben főszerepet játszhat a csapat kapusa, Baksa László is, aki a korábbi találkozókon többször is megbabonázta a Vasas játékosait, tavaly márciusban a 8–4-re megnyert szegedi összecsapáson, és a novemberi budapesti 4–3-as siker alkalmával is zseniálisan védett.