2016. 09. 28. szerda - Vencel 9°C | 22°C

Szeged Beton-Vojvodina 9-8

Ádáz csatában győzött a Szeged Beton a Vojvodina Novi Sad ellen a LEN-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így 19-18-as összesítéssel továbbjutott a legjobb négy csapat közé.

FRÉFI VÍZILABDA LEN-KUPA NEGYEDDÖNTŐ VISSZAVÁGÓ

Újszegedi sportuszoda, 500 néző, vezette: Bervoets (holland), Taylan (török)

Továbbjutott a Szeged-Beton 19-18-as összesítéssel.

BETON-VOJVODINA  9-8 (3-1, 2-3, 3-2, 1-2)

BETON:Baksa – Vejzagics 1, Lehmann , Komlósi, Milos Korolija , Varga T. 2, Weszelovszky 2. Csere: Kuncz 1, Török 2,Varga P., Juhász Zs. , Molnár P., Mihajlo Korolija 1. Edző: Kásás Zoltán.

VOJVODINA: Marinkovics – Vapenski , Kalinics 1, Randjics 3, Kovacsevics 1, Filipovics, Cuk . Csere: Vuksanovics 2, Dragics , Ivosevics 1, Milicsics. Edző: Dejan Sztanojevics.

Gól ötméteresből: 10/4 ill. 12/4.

Gól emberelőnyből: 1/1 ill. -.

Kipontozódott: Milos Korolija, Kuncz ill. Cuk.

Kásás Zoltán: Először is nagyon örülök a győzelemnek és a továbbjutásnak. A bajnokikon mindig a negyedik negyed volt a gyengénk, most ezt viszonylag jól hoztuk, de megint vezettünk több góllal, így egy figyelmesebb, pontosabb játékkal simább győzelmet arathattunk volna.

4. negyed (1-2)

8. perc: Baksa elé keveredett Kalinics, de jól jött ki a szegedi kapus. Nyertek a hazaik és bent vannak az elődöntőben! Méltán jár nekik a szép volt fiúk!

8. perc: Felállva ordít az egész uszoda, az órát elfelejtették elindítani. Mintha nem feszültek volna eddig is pattanásig az idegek.

8. perc: 14 másodperc, a Vojvodina időt kér. Az utolsó támadást ők vezetik.

Szeged Beton - Vojvodina - Fotó: Frank Yvette (galéria)
8. perc: Kicsivel több mint fél perc. A lelkes drukkerek a Pick meccsek hangulatát hozták el. Csak érne valamit.

7. perc: Rossz vendég támadás után a Szegedé a labda. Jó lenne gólt dobni.

6. perc: Tizenkettedik fórja a Vojvodinának, de Baksa véd, majd a kipattanó után Varga szerez labdát.

5. perc: Varga Tamás most elaludt, Randjics egyedül, megvan a harmadik gólja. Ismét csak sovány egy gól a hazai előny. A szurkolókon nem múlik, majd szét robban az uszoda. 9-8.

4. perc: Mihajlo Korolija a center, labdát kap, de a két ráugró védő elveszi a labdát.

3. perc: Lehmann előtt ketten védekeznek, lóbál, majd a blokkba lövi a játékszert.  Randjics szerzi második gólját. 9-7.

2. perc: Randjics keservében dobja el a labdát, de Baksa eszén így se jár túl.

Baksát is megszórta a Vojvodina, de profihoz méltóan védett a szegedi kapus. Fotó: Frank Yvette
Baksát is megszórta a Vojvodina, de profihoz méltóan védett a szegedi kapus.
Fotó: Frank Yvette

1. perc: Juhász Zsolté a labda, majd Varga Tamás iszonyatos bombát enged el a tizedik előnyből. Baksa Mihajlo Korolijával közösen védett hatalmasat. 9-6.

3. negyed (3-2)

8. perc: Emberelőnyben a vendégek, de Baksa ismét tankönyvbe illő védést mutat be. 8-6.

7. perc: Kilencedik előnyét kapják a Kásás-legények, de Lehmann a kapusba lő.

6. perc: Kimarad az előny, Varga ismét labdát szerez. A Szeged is fórhoz jut, Vejzagicsra nem figyeltek, még jó. Hatalmas gólt lő a szélről, felforrt a víz a labda körül. 8-6.

5. perc: Most nem jött össze Vuksanovics bejátszása, a szegedi védők elhozzák a játékszert. Körbejár a labda, majd Kuncz próbálkozik, de fogja a kapus. Milos Koroliját kipontozzák a bírók. Időt kérnek a vendégek.

4. perc: Kisebb kavarodás a vízben. Ötmétereshez jut a Beton. Varga Tamás gólja már nagyon kellett, neki is és a Szegednek is. 7-6.

Varga ötméterese átlendítette a Szegedet a holtponton, Fotó: Frank Yvette
Varga ötméterese átlendítette a Szegedet a holtponton.

3. perc: Mihajlo Korolija nem lóblt sokat, labdát kapott, de gyorsan meg is vált tőle, és Marinkovics kapujába vágja. 6-6.

2. perc: Újabb fór, de a Vojvodinánál. Kalinics vágja be a helyzetet. Oda a vezetés. Milos Korolija kap egy bejtszást, de kettő kivételével az egész vendég csapat ráugrik. 5-6.

1. perc: Eljátszotta a támadást a Beton, gyors indítás után Kovacsevics Baksával szemben, aki tehetetlen volt. Török próbálkozik egy ejtéssel, de most ez se sikerül. 5-5.

1. perc: Kis szerencsével, de Töröknél a labda. Kásás Zoltán azonnal időt kér.

2. negyed (2-3)

8. perc: Varga Tamás védekezett most jól, nincs meg a vendég egyenlítés. Előnyben támad a Beton, de Varga beadását Kuncz fölé tolja.

8. perc: Kuncz visszaszerzi a vezetést! 5-4.

7. perc: Juhász majd Varga lő távolról, de védi a kapus.

6. perc: Ismét a vendégeknél az előny, de kapu fölé megy a lövés, majd Baksa fogja meg az erőtlen próbálkozást.

5. perc: Baj van. Fórhoz jut a Vojvodina, Vuksanovics ki is használja, és egyenlítenek. Juhász pattint távolról, de mellé. 4-4.

Nagy volt a küzdelem, Mihajlo Korolijával szabályosan nem is bírtak a vendégek. Fotó: Frank Yvette
Nagy volt a küzdelem, Milos Korolijával szabályosan nem is bírtak a vendégek. A végére ki is pontozták a szegedi centert.

4. perc: Weszelovszky most nem figyelt, Ivosevics lő róla gólt. Labdát veszít a Szeged, nincs ötödik gól. 4-3.

3. perc: Weszelovszky lövése erőtlen, simán védi Marinkovics. Baksa is sziporkázik

2. perc: Török Béla iszonyatos gólt lő távolról. Milos Koroliját kiállítják, Vuksanovics ki is használja, centerből szerzi csapata második gólját. 4-2.

1. perc: Vuksanovics is elcsípi a labdát, de most a labdaszerzést nem követi gól. Újabb Baksa védés. 3-1.

1. negyed (3-1)

8. perc: Fórhoz jutnak a vendégek, de a lövés kapufára megy.

8. perc: Török Béla hatalmas gólt lő a szélről. Kettővel megy már a Beton. 3-1.

7. perc: Varga Tamás lóbál, de a lövés elszáll a kapu mellett. Mihajlo Korolija sapkáját keresik a játékosok, a játék áll.

6. perc: Kovacsevics ereszt el egy lövést távolról, de Baksa biztosan fogja. Elveszik a Szegedtől a labdát. 2-1.

5. perc: Baksa véd hatalmasat, majd előnyben támad a Szeged. Weszelovszky ismét bevágja. MEgvan a vezetés. 2-1.

Weszelovszky 2 góljával jól kezdett a Beton. Szükség is volt a megabiztos kezdésre. Fotó: Frank Yvette

4. perc: Emberelőnyben vezet tmadást a Vojvodina, de elveszik a bírók a labdát, így megúsztuk a fórt.  A szegediek támadása viszont sikertelen. 1-1.

3. perc: Filipovicstól veszik el a labdát, de Weszelovszky elhibázza a távoli lövést. A másodikat fórból viszont nem. Megvan az egyenlítés. 1-1.

2. perc: Randjic most fölélövi, nincs újabb gól. Varga Tamás kiszorított heyzetből próbálkozik, de a lövést blokkolják. 0-1.

1. perc: Kovacsevics hozza el a labdát Vejzagics elől. Emberelőnyben a vendégek, Randjics ki is használja. Weszelovszky próbálkozik, de a blokkba lő. 0-1.

A Beton kapuját Baksa védi, előtte Vejzagics, Lehmann, Komlósi, Varga Tamás, Milos Korolija és Weszelovszky. Az uszodában rengeteg ember, a B-közepesek meghozták egy igazi rangadó hangulatát.

Az idegenbeli 10-10-es döntetlen után a Szegednek minden lehetősége adott, hogy négy közé kerüljön.
Az idényben már többször tapasztalt gyenge végjátékot ki kell küszöbölnie a hazai gárdának, hiszen a negyeddöntő első mérkőzésén Újvidéken 10-6-os vezetést tékozoltak el, így döntetlenre hozta a találkozót a Vojvodina.

Baksa parádés védéseire nagy szüksége lesz ma a Szeged-Betonnak. Fotó: Schmidt Andrea
Baksa parádés védéseire nagy szüksége lesz ma a Szeged-Betonnak.

A múltheti BVSC felett aratott nagyarányú bajnoki győzelem mindenesetre jó edzőmérkőzésnek számított, hogy a Beton egy lépéssel közelebb kerüljön a 1996-os eredményéhez, amikor második lett a nemzetközi kupasorozatban. Ahhoz viszont ma a Vojvodinát ha minimális különbséggel is, de le kell győznie a Betonnak.