2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Szeged Beton - FTC 6-4

Sok hibával és kevés góllal ért véget a Szeged Beton-FTC vízilabda mérkőzés a Hídépítő-kupa pénteki játéknapján. A hazaiak 6-4-re győzedelmeskedtek a zöld-fehérek ellen. Holnap délelőtt a Pécs, este a Nagyvárad van még soron a Tisza-partiaknak.

Hídépítő-kupa

Szeged-Beton - FTC 6-4 (3-1, 1-2, 1-0, 1-1)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző, vezette: Székely Zoltán, Kiszelly Gábor.

Szeged Beton: Baksa - Varga, Vindisch 2, Komlósi, Molnár 1, Juhász 1, Somogyi 2. Csere: Szabó, Lehmann, Ágner, Busila, Kuncz, Németh. Edző: Kásás Zoltán.

FTC: Jászberényi - Dunca, Balatoni, Tóth M. 1, Ramiro 1, Steinmetz B., Czigány. Csere: Máthé, Mátyás, Babay, Tóth B., Weszelovszky 2. Edző: Somossy József.

Gól emberelőnyből: 3/1 ill. 4/1.

Ötméteres: - ill 1/1.

4. negyed (1-1)

8. perc:
Utolsó másodpercekben még fórhoz jut a Beton, de keresztbe a kapu előtt ellövik a hazaiak. Marad a 6-4.

8. perc: Kuncz Tamást vágja Lehmann megpattanó labdája orrba, a szegedit le kell cserélni. Reméljük nincs komoly baj. Somossy József kér időt.

7. perc: Varga nagy helyzetben de kimarad. Ötmétereshez jut az FTC, Weszelovszky biztos kézzel lövi be Baksa mellett a labdát. Pedig rajta volt a szegedi kapus. 6-4.

6. perc: Lejárt az idő, kicsit meglepetten érte a passzolgató szegedieket. Kásás Zoltán kér időt.

5. perc: Somogyi szabaddobásból lövi szét a vendég kaput. 6-3.

Baksa ott folytatta, ahol az előző idényben abbahagyta. Fotó: Karnok Csaba
Baksa ott folytatta, ahol az előző idényben abbahagyta: bravúrokban legalább ma is volt részünk.
Fotó: Karnok Csaba

4. perc: Ez már biztos, itt ma a kapufákat számolják. Most Somogyi bombája tévesztett célt. Kicsit értelmetlen passz, el is indul vele a Fradi.

3. perc: Molnár egyedül indul be a sűrűbe, rá is ugranak vagy hárman. Baksa véd hatalmasat, ez szép volt.

1. perc: Vindisch ismét leússza az egész mezőnyt, a szegedi támadás ismét gól nélkül ér véget. A vendégek ismét szétlövik a kapufát. Ha azt számolnánk...

3. negyed (1-0)

8. perc:
Baksának most segített a blokk, de ettől még szép védés volt. Busila még kilövi az uszodából a labdát, marad a 2 gólos hazai vezetés.

6. perc: Busila már kényszerből lövi el, le is blokkolják a próbálkozást. Nem fáradnak a vendégek, de Dunca centerből a kapufára tolja. A visszapattanó úgy egy centin múlt.

5. perc: Czigány pöcköli el Lehmann mellől a labdát, simét a Fradi vezeti a rohamot.

4. perc: Megtörik a bő egy negyedes gólcsend, Juhász pazar átadása után Molnár Tamás centerből eredményes. 5-3.

Gyenge játékkal is győzött a Szeged Beton a Fradi ellen KÉPGALÉRIA
3. perc: Nem nagyon akaródzik a Betonnak megközelíteni a zöldek kapuját, inkább távolról lövöldöznek, ami nem lenne baj, ha gól is születne.

2. perc: Steinmetz tőle szokatlan lövéssel próbálkozik, el is szedik a szegedi védők. Juhász is messziről engedi el, a felsőkapufát azért eltalálja.

1. perc: Juhász hozza el a labdát, majd Komlósi lövi szét a kapust, de a labda marad a Szegednél, bár nem sokáig, a kapus elhalássza a labdát.

2. negyed (1-2)

8. perc:
Lehmann vágja rá távolról, de a kapust találja telibe. Dunca viszont a negyed végén még szétlövi a szegedi kapufát. Marad a 4-3 a Betonnak.

7. perc: Sokadik gólnélküli hazai támadás, de szerencsére a Fradi is követi a példát.

6. perc: Ismét elveszik a labdát a Betontól, jó lenne most már gólt is dobni. De nem a pestieknek.

Kásás Zoltánnak azért van még dolga. Fotó: Karnok Csaba
Kásás Zoltánnak azért van még dolga csapatával.

4. perc: Elveszik a Fraditól a labdát, majd a Szegedtől is. Dunca próbálta behúzni Baksa mellett, de a lendület elfogyott, Baksa simán véd.

3. perc: Szép lett volna...de Molnárra nagyon figyelnek a védők. Pedig Juhász a végsőkig kivárt a passzal. Tóth Márton viszont nem sokat tétlenkedett. 4-3.

2. perc: Ramiro előnyből szerzi az FTC második gólját. Vindisch egy könnyed csuklómozdulattal szakítja ki a bal felsőt.  4-2.

1. perc: Nem volt kétség, ha Vindisch úszik a labdáért, akkor az a miénk. Molnár is igyekszik, de a csavarás most mellé ment.

1. negyed (3-1)

8. perc:
Továbbra is tehetetlen az FTC, pedig ismét fórban voltak. Elveszik a bírók a labdát a Szegedtől, kezdődik minden elölről. Még egy távoli lövés félpályáról, de marad a 3-1.

7. perc: Vindisch is felavatja a zöldek kapuját. Sajátos gól volt, talán a kézilbadában ismeretes elhajlásos lövéshez hasonlítható. Néztek is a pestiek. 3-1.

6. perc: Vindisch iramodott meg a szélen, de Ágnert tűntette el a védője, így a Fradié lett a labda.

Ha a támadás is olyan hatékony eltt volna, mint a védekezés...Fotó: Karnok Csaba
Ha a támadás is olyan hatékony lett volna, mint a védekezés...

5. perc: Czigány távolról engedi el, de kapufa. Varga is megpróbálkozik, de az ő lövését blokkolják.

4. perc: Weszelovszky szerzi az FTC első találatát, bár Baksa is benne volt. 2-1.

3. perc: Juhász úszik meg a szélen, majd könnyedén ejt Jászberényi kapujába. 2-0.

2. perc: Ismét megúsztuk gól nélkül, még tehetetlenek a zöldek a szegedi védelemmel. Emberhátrányban a Beton, de így se sikerül bevenni Baksa kapuját.

1. perc: Juhász úszott a labdáért, de Balatoni megelőzte. Vindisch azonban visszaszerzi a labdát. Szépen járt körbe a labda, Somogyi pattintja be Jászberényi mellett a kapuba. Vezet a Beton. 1-0.

Jócskán átalakult a LEN-kupa győztes Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. A bő egy hónapos felkészülés után már élesben is be kell mutatni a tanultakat a két napos Hídépítő-kupán. A nemzetközi felkészülési viadalon első körben a hazaiak az ex-szegedi Weszelovszky Lászlót a soraiban tudó FTC csapatát látják vendégül.

Természetesen a Szeged a tornagyőzelemre törekszenek, de a felkészülés ezen szakaszában nem az eredmény lesz elsődleges.

• 3. csakmost5 2009. november 03. 11:50
    „most egy jó csapat van remélem megnyerünk minden kupát!”
  • 2. vajalja 2009. szeptember 22. 08:30