2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos -2°C | 8°C Még több cikk.

Szeged Beton - Szolnok 7-7

Fegyelmezetlen, fáradt játék után vesztett pontot a Szeged Beton csapata a Szolnok ellen negyedik bajnoki mérkőzésükön. 3-0-s félidei vezetés után 7-7-re hozta a mérkőzést a Szolnok.
Vodafone Férfi Vízilabda OB I. 5. forduló
Szeged, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Székely Balázs, Székely Zoltán

Szeged Beton - Szolnok 7-7 (2-0, 1-0, 2-3, 2-4)

Beton: Baksa - Juhász, Vindisch 1, Komlósi, MOLNÁR T. 3, SOMOGYI 2, Lehmann. Csere: Varga, Ágner, Busila, Kuncz, Kayes 1. Edző: Kásás Zoltán.

Szolnok: GÁRDONYI - Petrovai, Németh, Pásztor 1, Császár 1, HANGAY R. 1, Regős 1. Csere: Rydzik, Józsa, HANGAY Z. 1, Bálint 1, Szőke 1, SÜVEGES . Edző: Cseh Sándor.

Emberelőny: 8/3 ill. 6/1.

Ötméteres: 1/1 ill. -.

Kásás Zoltán: Figyelmetlenül és fegyelmezetlenül játszottunk, rossz helyzetekből lövöldöztük el a labdákat, rosszul passzoltunk. Az első félidőben jól védekeztünk, és 3-0-s vezetés után két negyed után kaptunk 7 gólt...

Cseh Sándor: Az utolsó pillanatig küzdöttünk, elhittük, hogy pontot tudunk szerezni Szegeden, ennek köszönhető, hogy döntetlenre hoztuk a mérkőzést.

4. negyed (2-4)

8. perc:
Vindisch lövi rá, lejön a kapufáról, centerben Varga küzd a labdáért, de vége, a Szolnok ellen pontot veszt a Beton. a Vége maradt 7-7.

8. perc: Molnár centerből igyekszik, de elmegy a labda a kapu mellett. Még a 10 másodperc vissza, Kásás Zoltán kér időt.

7. perc: Ez hihetetlen. Juhász harmatos lövése után fórban a Szolnok, Hangay Róbert egyenlít. Ez Baksa labdája is volt... 7-7.

7. perc: Gól lett is, de nem szegedi. Császár labdája Baksáról pattan be. Ez még meleg lehet a végére. Szűk másfél perccel a vége előtt 1 gól a hazai előny. 7-6.

Egy fecske nem csinál nyarat...Molnár Tamás egyedül kevésnek bizonyult a Szolnok ellen. Fotó: Schmidt Andrea

6. perc: Somogyi hozza játékba a labdát, Molnár bombája a félpályáig pattan vissza. Szűk két perc vissza, még kellene azért egy gól.

5. perc: A védekezés tényleg jól szuperál, most Molnár szerez labdát, de a támadás továbbra is hagy maga után kívánni valót.

4. perc: Molnár-Regős gólváltás. Csak nem tud meglépni a Beton. 7-5.

3. perc: Szőke lövése kapufára vágódik, a fórt megúsztuk, de Ridzyk lövését már nem védhette. 6-4.

2. perc: Lehmannak köszönjük, centerből harcolt ki egy ötméterest. Vindischnek gyerekjáték. 6-3.

1. perc: Vindisch nem szokott hozzá, hogy leússzák, Szőke megtette. Nem sokra ment a Szolnok, Komlósi szerez labdát. Baksa indította Juhászt, egyedül viszi végig, majd Gárdonyiba vágja a ziccert.

3. negyed (2-3)

8. perc: Vargának nincs szerencséje, távoli ejtése a kapufáról vágódik le. Bálint próbálkozását könnyedén szedi le Baksa. Busila úgy 10 méterről ereszt el még egy lövést, de kapufa. Marad a kétgólos szegedi vezetés. 5-3.

7. perc: Ez most szép volt, Molnár Papesz fórból szerzi második gólját. Gyorsan tanulnak a szolnokiak, Hangay Zoltán is előnyből szépít. 5-3.

6. perc: Vindisch kényszerhelyzetben, könnyed lövését lazán védi a vendég hálóőr. Baksának nehezebb dolga van.

Pontot vesztett a Szeged Beton a Szolnok ellen

5. perc:
Nagy nehezen Somogyi talál be fórból. Kellett már ez a gól, talán kicsit felrázza a társaságot. Süveges bombáját védi Baksa, Pásztorral már nem tud mit kezdeni. 4-2.

4. perc: 20 perc után Bálint talál be, 7 méterről avatja fel Baksát. 3-1.

3. perc: Tanácstalanok a szegediek, Busila unja meg a lassú passzolgatást, de a középre tartó lövést simán fogja a szolnoki kapus.

2. perc: Ridzyk beadását Juhász szedi le, jó lenne most már gólt dobni. Erre még várnunk kell.

1. perc: Szőke nem tudott mit kezdeni Vindisch tempójával, ennek ellenére lövésig se jut el a Beton. Vindisch halássza le a beadást, ez szép volt.

A LEN-kupa második csoportkörének játéka nem igazán ültetődött át a mai bajnoki mérkőzésre. A védekezésben nem sok kivetnivalót találunk, a támadás viszont még eléggé döcögős: a félidőig négy előnyből egyet váltott gólra a Szeged.

2. negyed (1-0)

8. perc:
Vindisch szerez labdát, majd harcol ki egy előnyt. Kásás Zoltán kér gyorsan időt. Körbejár a labda, majd Somogyi után Vindisch lövi rá. A labda marad a Szegednél, még Lehmann is elenged egyet, de nincs gól. Marad a 3-0.

7. perc: Harmadik emberhátrány is kipipálva, Baksának nem lehet gólt dobni. Ágner még nem ébredt fel, harmatgyenge próbálkozás.

6. perc: Varga adná be Molnárnak, de Gárdonyi jól jött ki a kapuból. A támadás miért nem működik úgy, mint a védekezés?

5. perc: Komlósi szerez labdát. Legalább a védekezésünk jól szuperál, a blokkokat, labdaszerzéseket halmozzák a szegediek. Még messze a vége, reméljük gólból is ennyi lesz.

Legalább a védekezésben voltak jó momentumoka a mérkőzés elején. Fotó: Schmidt Andrea
Legalább a védekezésben voltak jó momentumoka a mérkőzés elején.

4. perc: Elszórakozott támadás után ismét a Szeged támad, Ágner úszik meg a szélen, de a kapusba vágja a labdát. Ez pedig ziccer volt. Kásás Zoltán se bírja már idegekkel a látottakat.

3. perc: Túléltük ezt az előnyt is, Baksa könnyedén hárít. Vindisch hatalmas passza után Kayes eredményes centerből. 3-0.

2. perc: Süveges távolról, de a kaput messze elkerüli. A Szeged továbbra se tud helyzetet teremteni, ismét a Szolnok jön.

1. perc: Kayes úszik a labdáért, de simán hozzák el a vendégek. Császár átadását Somogyi halássza le, indulhatnak a hazaiak.

1. negyed (2-0)

8. perc: Továbbra is küzd a Szolnok az első gólért, de eddig sikertelenül. Az utolsó szegedi támadás is eredménytelen, a negyedben marad a kétgólos hazai vezetés. 2-0

7. perc: Bálint lövése majdnem megviccelte Baksát, de biztos kézzel hárít a szegedi kapus. Somogyi végre megtöri a gólcsendet, hatalmas átlövésgól. 2-0.

6. perc: Juhász tiszta helyzetben ejt, de Fortuna nem volt vele, kapufa.

5. perc: Ez meleg volt, Pásztor lövése kapufát ér, továbbra sincs vendég gól. De sajnos szegedi sem.

Somogyi nagyon igyekezett, de ma ennél többre lett volna szükség. Fotó: Schmidt Andrea
Somogyi nagyon igyekezett, de ma ennél többre lett volna szükség.

4. perc: Az első fórt nem tudja gólra váltani a Szeged, Lehmann bombáját fogja Gárdonyi. Bálint igyekszik, de eddig veszélytelen a szolnoki támadás.

3. perc: Császár távolról ereszt el egyet bombát, de Baksa simán hárít.
Molnár ejt távolról, nem volt veszélytelen, de kapufa.

2. perc: Megúsztuk az első ellentámadást, de Vindisch próbálkozása is gyengére sikerült. Molnár csinál helyet magának, majd simán szerzi meg a vezetést a Betonnak. 1-0.

1. perc: Vindisch simán hozza el a labdát, de az első támadásból nem született gól.

A vendégek szereztek már kellemetlen meglepetést ebben a szezonban, hiszen a magyar kupa hódmezővásárhelyi selejtezőjében 10–8-ra megverték a szegedieket. A hazaiak már túl vannak azon a meccsen, ezt bizonyítja a Honvéd 8–7-es legyőzése is, és remélhetőleg ma is nyernek.

A csapattal kapcsolatos hír, hogy a Honvéd ellen Székely Bulcsút megütő, így négyperces kiállítással büntetett Török Béla hárommeccses eltiltást kapott a szövetségtől, így nem játszhat ma, illetve szombaton hazai pályán a Vasas elleni bajnokin, valamint a Vasas elleni, budapesti mk-elődöntőn, november 21-én sem.

• 1. spann 2009. november 11. 17:13
    „Hajrá Szolnok!”

Ligakupa: Nyíregyházán nyert a Ferencváros

A Ferencváros egygólos hátrányból fordítva, szoros mérkőzésen győzött szerdán a házigazda… Tovább olvasom