2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Szeged Beton: álom maradt a finálé

A férfi vízilabda OB I-ben Eger–Vasas döntőt rendeznek majd. A Szeged Beton bár remekül küzdött a címvédő otthonában, a hajrát jobban bírta a Vasas. Az Euroliga-indulást érő bronzcsatában a Tisza-partiak a Honvéddal csapnak össze.
Április 2-án sikerült a bravúr, az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a Szeged Beton a Komjádi uszodában legyőzte a Vasast. Tegnap ugyanezzel a céllal ugrottak a vízbe a Tisza-partiak a címvédő ellen. Igaz, más választásuk nem lehetett a vendégeknek, hiszen döntőbe akartak jutni. Természetesen a hazaiak sem akartak mást.

Hiába volt hatalmas a tét, csodálatos első negyedet produkáltak a felek. Jó volt a címvédő is, a Beton viszont egészen fantasztikus. Még két perc sem telt el a meccsből, amikor már Molnár Tamás előnyből talált be, és Kayes precíz ejtésével 2–0-ra elhúzott a legutóbbi bronzérmes.

Másfél perc múlva viszont már 2–2 virított az eredményjelzőn. Az őrült futamnak azonban nem lett vége, Juhász Zsolt is átejtette Nagy Viktort, Kiss Csaba pedig a második szegedi fórt is értékesítette, 3–4.

A maroknyi vendégtábor fohásza Szegedig hallatszott: csak legyen már vége! A második negyed elején megvolt a lehetőség a Beton előtt, hogy elhúzzon, de egymás után két fórt is kihasználatlanul hagyott. Ennél nagyobb baj volt viszont, hogy a horvát klasszist, Boskovicot nem lehetett tartani, 13 perc játék után már a harmadik gólját jegyezte. A tizenhat évvel ezelőtt egy idényt a Tisza-partiaknál töltött Steinmetz is betalált, először vezetett a Vasas, és az előnyét a fordulásig meg is őrizte, 6–5.

Nem bírta a hajrát a Vasas ellen a Szeged Beton. Fotó: MTI
Nem bírta a hajrát a Vasas ellen a Szeged Beton.
Fotó: MTI

Az életéért, az életben maradást jelentő győzelemért minden energiáját mozgósította a Szeged. A vezetést mégsem tudta átvenni, döntetlenekre volt csak jó, de mint később kiderült, több nem volt ezen az estén a Szegedben. Annak ellenére, hogy a harmadik negyedben a hazaiaknál cserével végleg kiállították Kiss Gergelyt, Steinmetz és Takács pedig kipontozódott, képtelen volt mit kezdeni a címvédővel a Beton. Bár megvoltak a helyzetek, a vendégeknek semmi sem sikerült támadásban, 10–7.

Nem sikerült megvalósítani a nagy álmot, a 2010/2011-es évadban sem játszhat bajnoki finálét a Szeged, abban megismétlődik a tavalyi párharc az Eger és a Vasas között.

Kásás Zoltán: – Nagyon jól küzdöttek a srácok, megvoltak a helyzeteink, de sajnos nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Gratulálok a Vasasnak, jobban bírta a hajrát.

Vasas–Szeged Beton VE 10–7 (3–4, 3–1, 2–2, 2–0)
Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 1–4. helyért, 5. forduló. Budapest, Komjádi uszoda, 400 néző. Vezette: Dodog, Vogel.
Vasas: NAGY V. – STEINMETZ B. 1, Kiss G., Powers 1, DECKER Á. 1, Katonás 1, BOSKOVIC 4. Csere: Vörös 1, Takács, Kovács R., Vámos 1, Hőna, Fülöp. Edző: Földi László.
Szeged: BAKSA – JUHÁSZ ZS. 1, Kiss Cs. 1, YOUNGER 2, Kayes 1, MOLNÁR T. 2, Török. Csere: Somogyi, Varga P., Komlósi, Vindisch. Edző: Kásás Zoltán.

Háromból három

Női válogatottunk (benne a szegedi Drávucz Ritával, Tóth Ildikóval, valamint a szentesi Takács Orsolyával) 16–13-as győzelmet aratott Németországban, így százszázalékos teljesítménnyel vezeti az Európa-bajnoki selejtező A csoportját. A Wuppertalban rendezett mérkőzésen Merész András csapata három negyed alatt eldöntötte a találkozót, az utolsó szakasz előtt már hat góllal is vezetett. A magyar együttes újabb sikerével karnyújtásnyira került az Eb-re jutáshoz, mivel a négytagú csoportból az első kettő jut tovább, s eddig mindhárom riválisát, a németeket, a franciákat és a szlovákokat is nagyon könnyedén győzte le.

Megye I.: nyolc ásotthalmi találat

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az Ásotthalom egy nyolcassal bizonyította:… Tovább olvasom