2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

Szeged Beton: búcsú a finálétól

Szerdai, újabb sikerével a Vasas került a férfi vízilabda OB I döntőjébe. A piros-kékek az összes elődöntőbeli csatájukban legyőzték a Szeged Betont, az utolsóban drámai küzdelemben, így a Szeged a Fradi ellen szerezheti meg az Euroliga-indulást jelentő bronzérmet.
Vasas–Szeged Beton VE 15–13 (3–3, 4–3, 2–3, 2–2, 1–1, 0–0, büntetőkkel: 3–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, elődöntő, 3. mérkőzés. Budapest, Szőnyi út, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Marjay.
Vasas: NAGY V. – Katonás 1, HOSNYÁNSZKY 3, Decker 1, Kis G. 1, Varga Dániel, VARGA DÉNES 7. Csere: KOVÁCS R. 1, Fülöp, Vörös, Létay 1, Takács B., Hőna. Edző: Földi László.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs. 1, VINDISCH 2, KOMLÓSI 1, MOLNÁR T. 3, TÖRÖK 3, Lehmann. Csere: Kayes, Busila 1, SOMOGYI 2, Ágner, Varga P., Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 11/6.
Ötméteresből: 1/0, ill. –.
Az egyik fél tizedik pontjáig tartó párharc végeredménye: 10–4 a Vasas javára.

Még két perc sem telt el, máris 2–0-ra ment a bajnok. Megint kiütéses vereséget mér a Vasas a Betonra, mint az elmúlt heti, szegedi meccsen, amikor 10–3-ra nyert a Vasas? – fogalmazódott meg a kérdés a szegedi szimpatizánsokban.

Aztán kisvártatva örömmel konstatálták, hogy Vindischék remekelnek fórban: az első negyedben kapott három előnyük mindegyikét gólra váltották (3–3). Rá sem lehetett ismerni az egy héttel ezelőtti Szegedre, támadásban hatalmasat javult a teljesítmény, ha a hazaiaknál nem fog ki káprázatos napot Varga Dénes, már a forduláskor a Betonnál lett volna az előny, 7–6. Ezer százalék, hogy nem ilyen meccsre, nem ilyen Szegedre számított a címvédő.

Török Béla három gólja sem volt elég.

A második félidőben sem tudta leszakítani a Vasas a Betont, a vendégek emberfelettit produkáltak, piócaként tapadtak a címvédőre, egy emberként küzdött a csapat. Még három negyed után is megjósolhatatlan volt a végeredmény (9–9). Annyira idegesek voltak az angyalföldiek, hogy Katonás például vagy fél méterrel mellédobott egy büntetőt...

Ennek ellenére vezetett a Vasas 11–10-re, már csak két másodperc volt vissza a rendes játékidőből, amikor Komlósi hatalmas bombát eresztett el a bal felsőbe, 11–11. Jöhetett a kétszer 3 perces hosszabbítás. Annak első felvonásában Hosnyánszky és Molnár Papesz púposította ki a hálót. 35 perc után sem dőlt még el semmi, de 38 után sem, a vége: 12–12.

Következhettek a büntetők...
1. pár: Baksa védte Varga Dánielét, Nagy Törökét. 2. pár: Hosnyánszky bedobta, Vindisch kihagyta. 3. pár: Varga Dénes és Juhász Zsolt is jól célzott. 4. pár: Katonásét védte Baksa, Ágner a kapufát találta el. 5. pár: Kis G. bedobta, vége, 15–13. A Beton emelt fővel vesztette el az elődöntőt, büszkén várhatja a szombaton Szegeden kezdődő Fradi elleni bronzcsatát.

Kásás Zoltán: – Nem most, hanem az előző két mérkőzésen vesztettük el az elődöntőt. Ezúttal úgy küzdöttünk, játszottunk, ahogy az elvárható tőlünk. A büntetőknél nem volt szerencsénk.

A másik elődöntőben: Eger–FTC 8–5, döntős 10–4-es pontkülönbséggel az Eger.

Imre nemet mondott, Skaliczki vagy Kovács jöhet

Ketten a jelöltek közül: Kovács Péter mk-győzelemhez, Skaliczki László bajnoki címhez segítette már a Pick Szegedet. Tovább olvasom