2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Szeged Beton: csak formalitás a visszavágó

Már az „odavágón" akkora előnyt szerzett a Szeged Beton a Fradi elleni magyarkupa-negyeddöntőn, hogy a mai, népligeti visszavágó csupán formalitás.

Szeged Beton–FTC 13–5 (2–1, 2–1, 7–1, 2–2)
Theodora férfi vízilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Fekete, Rubos.

Szeged:
MOLNÁR D. – JUHÁSZ ZS., Kunac, Bálint 1, MOLNÁR T. 5, Somogyi, Török 1. Csere: Baksa (kapus), Turzai, Varga P. 1, KAYES 2, HEGEDÜS 2, Younger 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.

FTC:
LABONCZ – Czigány 1, Korényi, Kincses, Paján 1, Sántavy 1, Polovic. Csere: Székely, Simon, Illés, Sánta 1, Deutsch 1, Szöllősi. Vezetőedző: Ambrus Tamás.

Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 6/2. Ötméteresből: 1/0, ill. –.

Ezúttal nem kaptak szerepet a Szegedben a fiatalok. Pontosabban nem kaphattak, ugyanis az SZVPS-ben is szereplők csak a bajnokságban csatlakozhatnak a Betonhoz, a magyar kupában nem, lévén, hogy a csoportkörben egymás ellen játszott a két gárda.

Már az 54. másodpercben Molnár Tamás révén megszerezte a vezetést a Beton, akkor bizony kevesen gondolták volna a nézők közül, hogy az első negyed végén is csak egyetlen gól (2–1) lesz a csapatok közötti különbség. Mintha kicsit könnyedén vette volna a meccset a Szeged, amely három fórjából meglepő módon egyet sem használt ki az első nyolc percben. Érezték a játékosok is, hogy többet kell nyújtaniuk, rá is tettek egy lapáttal. Juhász előbb ismét Molnár Tamást, majd Varga Pétert szolgálta ki forintos labdával, 4–1. De ezek csak felvillanások voltak, most csikorgott a gépezet, ehhez egy adalék: Török büntetőjét védte Laboncz.

Hegedüs Gábor (7) két gólt dobott a Fradinak. Fotó: Frank Yvette
Hegedüs Gábor (7) két gólt dobott a Fradinak.
Fotó: Frank Yvette

A fordulás után az ezúttal is jó teljesítményt nyújtó Molnár Dávidot az előzetes terveknek megfelelően Baksa László váltotta. A válogatott-kerettag Molnár Tamás triplázása után azonnal be is mutatott egy bravúrt, majd még egyet, közben pedig Youngert követően Hegedüs is feliratkozott a gólszerzők közé, 7–2. Másfél perc alatt dobott három gólt a Szeged, ez már az igazi, a megszokott, az útjából mindenkit elsöprő Beton volt. És innentől kezdve nem volt megállás, parádéztak a hazaiak, a különbség egyre csak nőtt, a vége 13–5 lett, ez pedig azt jelenti, hogy a mai (Népliget, 19.30) visszavágó már csak formalitás.

Vincze Balázs: – Egynegyedni jó játék kevés lesz a jövő héten.

Megye I.: rangadó Algyőn

A labdarúgó megyei I. osztály 13. fordulójának legérdekesebb összecsapását ma 13.30-tól Algyőn… Tovább olvasom