2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Szeged Beton: csakúgy, mint az ősszel

Hozta a kötelezőt a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata, miután hazai pályán 12–5-re győzött az Uniqua-UTE ellen a bajnokság szombati fordulójában. Érdekesség, hogy az őszi meccsen is hasonló volt az eredmény, akkor is 12–5-re nyert a Szeged.
Kötelező volt a győzelem a Szeged Beton férfi vízilabdacsapatának, hiszen a bajnokság 12. fordulójában azt az Újpestet fogadta, amelyet idegenben 12–5-re vertek a Kásás-legények. A csapatok bemutatása után a Szeged Beton Vízilabda Egyesülete két kiválóságát ajándékozta meg a szegedi közönség előtt: Molnár Tamás 400. bajnoki mérkőzésén ugrott vízbe, míg Németh Zsolt a 250. bajnokiját ünnepelhette volna, ha játszik az újpestiek ellen; nem játszott.

Nehezen indult a mérkőzés, bár a 6. percben Török megúszásból szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, de a negyed végére Hoppál és Deme lövésével már a lelkes liláknál volt az előny. Felbuzdultak a vendégek, ennek ellenére Baksának nem sok dolga akadt a következő percekben. Kisebb megtorpanás után Juhász, Molnár és Kayes góljaival a félidőben 5–3 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész elején Vindisch ért a labdához előbb, de szerencsétlen érintést követően az UTE jöhetett. Ám nem sokáig örülhettek a lilák, hiszen Török labdaszerzését követően Varga és Molnár tovább növelte az előnyt. Az olimpiai bajnok center ismét jó formában játszott, négy góljával a mezőny legjobbja volt. Baksa kiválóan őrizte a szegedi kaput, egyedül Hoppálnak sikerült a lelket tartani az akkor már szétesőben lévő Újpestben. A 3. negyed végén a bekket is játszó Törököt kipontozták a bírók, de a szegediek jól hidalták át támadásban a fiatal válogatott hiányát.

Varga Péter és a Szeged Beton védelme a második negyedtől jóformán átjátszhatatlan volt. Fotó: Schmidt Andrea

A döcögős kezdés után megszórta magát a Beton: az utolsó negyedet Ágner, Lehmann, Varga és Vindisch góljával 4–0-ra hozták a Kásás-legények. Az addigra kiválóan összeállt szegedi védekezés miatt az UTE emberelőnyből sem tudta bevenni Baksa kapuját. A kötelező győzelem bezsebelve, legközelebb február 20-án az Eger ellen ugranak vízbe a bajnoki pontokért a szegediek.