2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szeged Beton: csúnya lett a mérkőzés vége

A férfi vízilabda OB I hetedik fordulójában is megőrizte százszázalékos mérlegét a Ferencváros. Ez pedig azt jelentette, hogy a a fordulás után erősen visszaeső Szeged Beton elveszítette veretlenségét.
Azzal a tervvel ugrott tegnap a népligeti uszoda vizébe a Szeged, hogy belerondítson az éllovas Fradi addigi makulátlan mérlegébe. A zöld-fehérek ugyanis mind a hat korábbi meccsen begyűjtötték a három pontot, igaz, az öt mérkőzést letudó Betonnak is ismeretlen fogalom volt a vereség, de a Tisza-partiak a három győztes találkozójukat követően kétszer ikszeltek. A címvédő Vasassal szembeni természetesen nem olyan fájó, mint a Szolnok elleni. A tegnapi meccs remek alkalomnak mutatkozott az akkor elherdált pontok visszaszerzésére. Na meg persze a három nappal korábbi LEN-kupa-vereség is revánsot követelt a betonosoktól.

Az első negyed a vasárnapi plagizálása volt. Akkor is, most is a Fradi szerezte a meccs első gólját, akkor is, most is kettővel válaszolva arra fordított a Beton, ezúttal Vindisch büntetőből, Komlósi (képünkön 8-as sapkában) pedig előnyből, és akkor is, most is a házigazda az utolsó másodpercekben egyenlített, 2–2. Az eltérést Komlósi lövőkedve hozta meg: a rutinos bekk akcióból is nagy gólt dobott. Jobban pólózott a Beton, mint vasárnap, de az FTC is igazolta jó formáját, így aztán igazságosnak nevezhető a félidei 4–4. Lehetetlen volt megmondani, melyik fél kerül ki győztesen a csatából.

A Szeged Beton elveszítette veretlenségét.

Ezt a tételt igazolta a folytatás is, egy gól, egyenlítés ott. Ezenkívül az is szembetűnő volt, hogy a játékvezetők könnyebb szívvel állítják ki a Szeged játékosait, és a szerencse is elpártolt tőlük (például Juhász kapufán landoló ejtésénél, Varga Péter pattintott oldallécénél). De azt nem lehetett semmire és senkire fogni, hogy fórban kiesett a kézből a labda, vagy hogy a centert nem tudták megjátszani, arról nem beszélve, hogy a rossz lövésekkel naggyá tették a Ferencváros kapusát, Jászberényit, 6–5. Vészesen fogyott az idő, az életéért, azaz a négy közé jutásért játszott a Szeged. Márpedig az elődöntőre öt csapat pályázik, és az öt nagy közül egynek nem jut ott hely. A legutóbbi évadban a Beton húzta a legrövidebbet. Most ugyan sok van még hátra, de már hátrányba került. Az utolsó negyedben ugyanis a Fradi lenullázta a Szegedet. Csúnya lett a vége, 9–5.

Kásás Zoltán: – Csak bámulok, és csodálkozom, hogy mit művelünk a vízben...

FTC–Szeged Beton VE 9–5 (2–2, 2–2, 2–1, 3–0)

Vodafone férfi vízilabda OB I, 7. forduló. Budapest, Népliget, 200 néző. Vezette: Kiszelly, Juhász Gy.

FTC: JÁSZBERÉNYI – Balatoni 1, Czigány 1, Steinmetz, DUNCA 2, Weszelovszky, Tóth M. Csere: Máthé, MÁTYÁS 2, Babay 1, Tóth B., GEORGESCU 2. Edző: Godova Gábor.

Szeged: Baksa – Juhász Zs. 1, Vindisch 1, KOMLÓSI 2, Molnár T., Somogyi, Lehmann. Csere: Török B. 1, Varga P., Busila, Kuncz, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/2.

Ötméteresből: –, ill. 1/1.

Pick-blama, Fekete-nap

Újabb pontot vesztett a Budapest Bank férfi kézilabdaligában a Pick Szeged csapata. A Mezőkövesd együtteséből az egykori szegedi kedvenc, Fekete László 12 gólt dobott. Tovább olvasom