2017. 06. 24. szombat - Iván 19°C | 33°C Még több cikk.

Szeged Beton: Három pont a zsebben

A férfi vízilabda OB I 11. fordulójának egyetlen tegnapi meccsén a remekül küzdő Szeged Beton nagy csatában Szolnokról is elhozta a három pontot.
Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP–Szeged Beton 6–7 (2–3, 0–1, 3–3, 1–0)
Vodafone férfi vízilabda OB I 11. forduló, Szolnok, Tiszaligeti uszoda, 200 néző. Vezette: ifj. Juhász György, Marjay Zsolt.

Szolnok:
GÁRDONYI – Császár, Regős 1, Kovács, Marnitz, Pásztor 1, GEORGESCU 2. Csere: Mezei, Hangay Z. 1, Bálint, Hangay R. 1, Süveges. Edző: Cseh Sándor.

Szeged Beton: BAKSA – Juhász, KISS 2, MOLNÁR 2, Busila, Török, SOMOGYI2. Csere: Vindisch 1, Kayes, Varga, Komlósi, Younger, Palotás.

Edző: Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből: 9/3 ill. 7/2. Ötméteresből: – ill. 1/1.

Kipontozódott: Komlósi (29. perc), Kovács O. (30. perc).

Az elmúlt hét közepén a Fradi elleni 8–6-os sikert nem volt ideje megünnepelni a Szegednek, a legutóbbi hétvégén ugyanez volt a helyzet a Honvéd 10–7-es legyőzését követően. Nincs üresjárat, tegnap már a legjobbaknak is komoly feladatot jelentő Szolnokkal szembeni ütközet várt Baksáékra, ráadásul idegenben. A hazaiak játékerejéről mindent elárul az a tény, hogy a bajnoki tabellát vezető Egertől ez idáig csak ők tudtak pontot rabolni.

A Beton a saját bőrén is tapasztalta, hogy jó csapat a Szolnok. Egy perc után már a Molnár által kiharcolt ötméteres értékesítésével (Kiss Cs.) a vendégek szerezték meg a vezetést, majd Somogyi is betalált, végül pedig újra Kiss Csabán volt a sor, mégis ott lihegtek a házigazdák a betonosok nyakán. A román válogatott, Georgescu ugyanis remekül célzott, kétszer is, 2–3. Az esélyesebb Szeged játékában előfordult a pontatlanság, a rossz passz, a kaput tévesztő lövés, viszont a támadójátékkal ellentétben a védőmunkával nem volt gond. Baksa befalazta a kapuját, arról nem beszélve, hogy a második nyolc perc utolsó másodpercében érkezett a slusszpoén: Somogyi előnyből növelte a Beton előnyét, 2–4.

A nagy küzdelem három pontot eredményezett. Fotó:Schmidt Andrea
A nagy küzdelem három pontot eredményezett.
Fotó:Schmidt Andrea

El tud-e menni a kisebb megnyugtatást jelentő három góllal a Beton? – fogalmazódott meg a kérdés a szegedi szimpatizánsokban. Nem véletlenül foglalja el a tabella második helyét a vendéggárda, kiválóan megoldotta feladatát, Vindisch bombájával gyorsan meg is lett a remélt különbség, sőt Molnár parádéjának köszönhetően négy gól is volt már a csapatok között (2–6, 3–7), a záró negyedet azonban immár csak szűk vezetéssel (5–7) kezdhette a Beton. A felzárkózástól vérszemet kaptak a hazaiak, pláne akkor jöttek lázba, amikor a Szeged fórt hagyott ki, az ellentámadásból pedig Hangay Z. gólt szerzett, 6–7. Pedig a második negyed közepén úgy nézett ki, könnyedén nyernek a látogatók... Elvesztette korábbi magabiztosságát a Szeged (ebben a furcsa felfogásban bíráskodó játékvezetők is vastagon benne voltak), nem tudott gólt szerezni. A nagy kérdés az volt, hogy kap-e? A mezőny legjobbján, Baksán azonban nem tudtak kifogni a hazaiak. A Beton hat nap alatt harmadik rangadóját is megnyerte.

Kásás Zoltán: – Örülünk a győzelemnek, a fiúk megint remekül küzdöttek.

• 1. csizmadialaszlo 2010. december 15. 16:23
    „Hej, nem semmi! Gratulálok, szép volt.”