2017. 05. 22. hétfő - Júlia, Rita 15°C | 26°C Még több cikk.

Szeged Beton: háromgólnyira a dobogó tetejétől

Vízilabda - Sporttörténelmi tettre készül a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata. Amennyiben Varga Péterék az újszegedi sportuszodában a ma 18.30-kor kezdődő LEN-kupa-döntő visszavágó mérkőzésén legalább három góllal legyőzik a Panionioszt (Athénban a görögök 8–6-ra nyertek), a sorozat győztesei lesznek.
A Panioniosz semmit sem bízott a véletlenre. Már a vasárnap éjszakát Szegeden, a Novotel Hotelben töltötte. Tegnap aztán kétszer is egy-egy órás foglalkozást vezényelt Ludisz Konsztantinosz edző Vlodakiszéknak. A délelőtti átmozgatáson szótlanul tették a dolgukat a hellének, látszódott rajtuk a feszültség. Hiába nyerték meg két góllal a finálé első, athéni felvonását, nem érezhetik biztonságban magukat. Konsztantinosz elmondta, fő az óvatosság, nem a véletlen a műve, hogy a Beton hazai medencében a montenegrói Cattarót és az orosz Kazanyt is három gól különbséggel győzte le. Természetesen az a vágyuk, hogy görög csapatként elsőként hódítsák el a trófeát, de elárulta azt is, tart a meccstől, a Betontól. Hozzátette: valamelyest könnyebb helyzetben lennének, ha az „odavágó" legvégén nem ejtette volna Weszelovszky a labdát Reppasz kapujába.

Juhász Zsolt (balról) és társai jókedvűen készültek a mai nagy csatára. Fotók: Miskolczi Róbert
Juhász Zsolt (balról) és társai jókedvűen készültek a mai nagy csatára.
Fotók: Miskolczi Róbert

Ahogy kikászálódtak a medencéből Kokkinakiszék, abban máris benne teremtek Vejzagicsék. A szegediek jó hangulatban melegítettek, pedig előtte videózás szerepelt a programban, méghozzá nem túl kellemes, mert Kásás Zoltán a Fradi elleni, kudarccal zárult meccs befejező két negyedének megtekintésére kárhoztatta csapatát. Egyrészt azért, hogy „fiai" még egyszer ne kövessenek el hasonló hibákat, másrészt pedig, hogy feltüzelt állapotban kezdjenek.

– Azt azért nem mondanám, hogy sorsdöntő lesz az első negyed, de azt igen, hogy nagy hatással lehet a meccs egészére – magyarázta a Szeged edzője. – Jól kell kezdenünk, nem ártana, ha mindjárt az elején lelohasztanánk a görögök lelkesedését. Csak eredményes legyen a fórkihasználásunk...

A pénztár 16.30-kor nyit, a hatalmas érdeklődésre való tekintettel a nézőteret mobil állólelátóval egészítik ki. A Panionioszt elkísérő mintegy harminc drukkert a hátsó forgóajtó mellett helyezik el, míg a B közepeseket az eredményjelzőtől balra.

A Panioniosz edzője, Konsztantinosz tart a Betontól.

Vízilabdában nem számít az idegenben lőtt több gól, amennyiben a rendes játékidő kétgólos szegedi győzelemmel zárul, 2x3 perc hosszabbítás veszi kezdetét, ha ezalatt sem változik a különbség, a kupa sorsáról ötméteresek döntenek. A mérkőzés után a győztes azonnal magasba emelheti a serleget.

Akiknek nem lesz lehetőségük a helyszínen szurkolni, azok a városi televízió műsorán ma 22 órakor, valamint csütörtökön 15.50-től felvételről megtekinthetik a mérkőzést.

A LEN-kupa eddigi győztesei

A második számú európai férfi vízilabda-kupasorozat tizenhét éves múltjában az egyaránt három-három diadallal büszkélkedő Újpest, valamint az olasz Brescia a legeredményesebb klub, rajtuk kívül még a spanyol Barcelona dicsekedhet egynél több sikerrel.

Győztesek, 1992/1993: Újpest, 1993/1994: Racing Roma (olasz), 1994/1995: Barcelona (spanyol), 1995/1996: Pescara (olasz), 1996/1997: Újpest, 1997/1998: Partizan Beograd (szerb), 1998/1999: Újpest, 1999/2000: JUG Dubrovnik (horvát), 2000/2001: Mladost Zagreb (horvát), 2001/2002: Brescia (olasz),  2002/2003: Brescia (olasz), 2003/2004: Barcelona (spanyol), 2004/2005: Savona (olasz), 2005/2006: Brescia (olasz), 2006/2007: Sintez Kazany (orosz), 2007/2008: Sturm Csehov (orosz), 2008/2009: ?

Makói SVSE: történelmi hatodik hely

Sakk - Sok érdekesség kísérte a sakkcsapat NB I Szabó László csoportjának utolsó fordulóját. Tovább olvasom