2017. 02. 25. szombat - Géza 2°C | 8°C Még több cikk.

Szeged Beton: káprázatos szegedi hajrá

A férfi vízilabda OB I szerdai rangadóján a harmadik negyed közepén még két góllal vezetett az FTC, a végén mégis a remekül hajrázó Szeged Betoné lett a három pont.
A meccs előtt Molnár Tamást köszöntötték abból az alkalomból, hogy Dubrovnikban sikeres FINA játékvezetői vizsgát tett. Az erről kapott oklevelet most kapta meg a háromszoros olimpiai bajnok.

Igazi rangadóhoz illőn mindkét csapat teljes erőbedobással feszült egymásnak. A hazaiaknál a volt szegediek vitték a prímet, az első negyedben Varga T. és Weszelovszky találatára csak Kayes tudott válaszolni. Az eredmény mellett az is borzolhatta a vendégek idegeit, hogy nem kaptak fórt az első nyolc percben (a Fradi kétszer is előnyben játszhatott). A második negyedben emelkedett a színvonal, annak ellenére, hogy a kapusok bravúrokat mutattak be, több gól született, mint az elsőben. A viszonylagos gólesőből a Beton jött ki jobban, eleinte még csak mindig egyenlített, majd Varga P. hatalmas lövése után már az FTC-nek kellett kapaszkodnia. Kapaszkodott, 4–4. Fej fej mellett haladtak a csapatok, megjósolhatatlan volt a vége. Élvezetes, gigászi csata folyt a medencében, a kimaradt szegedi fórok megbosszulták magukat, elléptek a zöldek két góllal, a zárkózást Kiss Csaba szépségdíjas gólja jelentette.

Izgalmas mérközésen győzött a Szeged a Fradi ellen.  Fotó: Schmidt Andre
Izgalmas mérközésen győzött a Szeged a Fradi ellen.
Fotó: Schmidt Andre

A hazaiak előnye öt perccel a vége előtt Molnár Papesz zseniális megmozdulásával eltűnt. Újra felcsillant a szegedi siker reménye. Pláne akkor, amikor Somogyi szabaddobása is beakadt Mitrovics kapujába, 6–7. Csigalassúsággal teltek a másodpercek, de ez nem érdekelte a jobb erőnlétű, morálisan erősebb szegedieket, Younger megúszás utáni találata már csak hab volt a tortán. A Fradit legyőzni a Népligetben bravúr a javából. Szombaton jöhet a Honvéd.

Kásás Zoltán: – Nagyon boldogok vagyunk! Fantasztikusan küzdöttek a fiúk, a hajrában dobott négy gólunkkal nyertünk 4–6-ról 8–6-ra.

FTC–Szeged Beton 6–8 (2–1, 2–3, 2–1, 0–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 9. forduló. Budapest, népligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Székely B., Kun.

FTC: MITROVICS – Czigány 1, Weszelovszky 1, VARGA T. 2, Misics, Kunac 1, Szeles. Csere: Varga Zs. 1, Galambos, Tóth Z., Ágner, Illés, Sánta. Edző: Ambrus Tamás.

Szeged: BAKSA – KISS CS. 1, Juhász Zs., Komlósi, MOLNÁR T. 2, Török, Somogyi 1. Csere: YOUNGER 2, Kayes 1, VARGA P. 1, Busila, Vindisch. Edző: Kásás Zoltán.

Gól -- emberelőnyből: 10/3, ill. 5/2.

• 2. csizmadialaszlo 2010. december 09. 11:23
    „Gratulálok! Ebből erőt lehet meríteni a következő meccsekre.”
  • 1. szbarat 2010. december 09. 09:48
    „Bravó!”

Pick Szeged: elúszott a magyar kupa

Búcsúzott a magyar kupától a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely a legjobb 16 között vereséget szenvedett az FTC ellen. Tovább olvasom