2017. 06. 22. csütörtök - Paulina 18°C | 33°C Még több cikk.

Szeged Beton: közel voltak a csodához

Majdnem borult a papírforma: a vége előtt bő két perccel még két góllal vezetett a Szeged Beton az Eger ellen, mégis veszítettek 9–8-ra.
Eger–Szeged Beton 9–8 (3–3, 2–1, 0–3, 4–1)
Férfi vízilabda OB I, 8. forduló. Eger, Bitskey uszoda, 800 néző. Vezette: Kiszelly, Kun.
Eger: VALICS – Feltham 1, Biros 1, Sántavy, BÁRÁNY 2, VARGA Zs. 3, Graham. Csere: Erdélyi, Kovács G. 1, Hegedűs 1, Binder, Bundschuh, Hárai. Edző: Gerendás György.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., VINDISCH 2, Molnár T. 1, Komlósi, Török, Lehmann. Csere: BUSILA 2, Somogyi 1, Kuncz, Kayes 2, Ágner, Szabó G. Edző: Kásás Zoltán.

Szegény embert még az ág is húzza. Nem elég, hogy az elmúlt hónapban elmaradt a Szeged Beton az elvárt eredményektől, betegségek is nehezítik a helyzetét. Az Eger elleni rangadó előtt Vindischnél, Töröknél és Ágnernél is hőemelkedést mutatott a lázmérő, Varga Péter pedig el sem utazhatott a csapattal.

Az erősen hátráltató tényezők ellenére is a pontszerzés reményében ugrott vízbe a Tisza-parti együttes. A Beton meglepte az esélyesebb Egert az első negyedben. Köszönhetően annak, hogy Vindisch és Molnár is szerzett akciógólt. Mellettük előnyből Busila is bevette Valics kapuját, így 3–3-as döntetlennel indulhatott a második nyolc perc.

Valamennyi szegedi nagyon akart, próbált fegyelmezetten pólózni, Baksa (képünkön) pedig remekelt a kapuban. Kicsit meg is lepődtek a hazaiak, nem arra számítottak, hogy forduláskor csak egy góllal, 5–4-re vezetnek majd. Utána fél perccel már annyival sem, Busila nagy gólt dobott a jobb felsőbe. Ekkor jegyezte meg az egyik szegedi drukker: „most elkap ható ez az Eger".

Tényleg nem játszott jól a hazai csapat, a nagy kérdés az volt, elhiszik-e a betonosok, hogy igenis van keresnivalójuk. Elhitték, Somogyi vezetést szerzett, amit Vindisch megtoldott még egy góllal. Az egri B közép előbb csak azt skandálta, hogy „Harcoljatok!", majd kisvártatva azt, hogy „Ébresztő!".

Ekorra már elbizonytalanodtak a házigazdák, a szegedi védelem imponálóan működött, viszont hátráltató tényező Molnár Tamás kipontozódása volt. Hátravolt még három és fél perc. Kibírják-e a nyomást, ami a hajrában elképesztő volt. Nem...

Az Eger az utolsó két és negyed percben három gólt szerezve fordított, 9–8. Pedig közel volt a csodához a Szeged, nagyon közel... Hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból.

Kásás Zoltán: – Szétrobbanok az idegtől! Sokadik meccsünket bukjuk el a hajrában...

• 2. warlord74 2009. december 05. 20:46
    „Lehet, hogy egy - két játékosnak egészségesebb életet és sportosabb hétköznapokat kellene élnie! Rossz azt látni még ha felnőttekről is van szó, hogy cigivel érkezik a sportcsarnokhoz. Érthetetlen, hogy Szeged miért lett egy wellnessközpont! Nem a vereségekről, hanem az élsportról (jó fizetett!) írok! A győzelem egy életforma, de van amikor olyan apróságokon múlik amelyeket észre sem vesz...k”
  • 1. zehn 2009. december 05. 10:35
    „Nézem a táblázatot,már a Szolnok is előttünk van.Az eredmény nem szégyen az Eger otthonában,bár símán nyerhettünk volna.Sajnos a kötelezőkön buktunk el fontos pontokat.Ezzel az összetételű csapattal bőven a négy között kéne lennünk ,nem a hatodik helyen!”

Floratom Szeged: elmaradt a bravúr

Vereséget szenvedett a bajnokságban még hibátlan Celldömölk otthonában a Floratom Szeged extraligás… Tovább olvasom