2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Szeged Beton: másodpercekre a sikertől

Hiába vezetett másodpercekkel a vége előtt a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata Montenegróban, a Primorac Kotor elleni Euroliga-mérkőzésen, a végén a hazai együttes egyenlíteni tudott, és 9–9 lett a végeredmény. A bravúros pontszerzésnek köszönhetően még él a Tisza-parti alakulat továbbjutási reménye.
Primorac Kotor (montenegrói)–Szeged Beton 9–9 (2–2, 2–2, 2–2, 3–3)
Férfi vízilabda Euroliga, A csoport, 4. forduló, Kotor, 500 néző. Vezette: Riccitelli (olasz), Buch (spanyol).
Kotor: RADICS – Draskovics 1, Azevedo, dr. BRGULJAN 1, Pavlovics 1, Setka 1, Csucskovics. Csere: Milosevics, Trajkovics 1, STEINMETZ Á. 1, Kállay 1, Milics 1, Petrovics 1.
Szeged Beton: BAKSA – Somogyi 1, Török, Busila 1, Molnár T., Kiss Cs., JUHÁSZ 1. Csere: Varga P. 1, Younger 1, KAYES 4. Vezetőedző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 7/1.
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0.
Kipontozódott: Setka, Busila.

Most mindenki számol. Nem véletlen. Az Eger már elszállt a férfi vízilabda Euroligában, Gerendás György együttesének nincs esélye a továbbjutásra a csoportból, miután a hétvégén 7–4-re kikapott Rijekában. Sokáig úgy tűnt, hogy a Vasas és a Szeged Beton is elszáll, a két magyar alakulat nem tud továbblépni az A csoportból, a két montenegrói gárda, a Herceg Novi – már biztos, hogy továbbjut – és a Primorac Kotor lesz az a két csapat, amely megéli a következő kört. Főként azért vált mindenki pesszimistává, mert a Vasas szombaton hazai medencében kapott ki a Herceg Novitól, és a tartalékos Szeged Betonnak – Vindisch, Komlósi, Lehmann sérülés miatt nem játszott – nem sok jót jósoltak Kotorban a szakemberek.

És a Szeged Beton tett arról, hogy a hátralévő két fordulóban a matematika fontos szerepet töltsön be. Kezdjük a jó hírrel: Kásás Zoltán együttese pontot rabolt a montenegrói tengerparton, így él még az újonc euroligás gárda továbbjutási reménye. Igaz, ehhez mindkét meccset – Herceg Novi itthon, Vasas idegenben – meg kell nyerni, és a többi eredménynek – Kotor–Vasas, Kotor–Herceg Novi – is úgy kell alakulnia, hogy sikerüljön megszerezni a továbbjutást jelentő második helyet. Az esély, a remény megvan rá.

Jó védekezés: a kapus Baksa előtt Busila (fehér sapkában) blokkolt. Fotó: Schmidt Andrea
Jó védekezés: Busila nagyot küzdött. Fotó: Schmidt Andrea

Jól kezdett a magyar alakulat, pedig Molnár Tamás büntetőjét még védte a hazaiak kapusa, azonban a meccs hőse, Joseph Kayes – négy gólig jutott az új-zélandi fiú – találatával a vendégegyüttes szerzett vezetést. Érdekesen alakult az első három felvonás, mindhárom nyolc perc 2–2-re végződött. Pedig a harmadik negyedben 5–4-es kotori vezetésnél a Beton háromszoros olimpiai bajnok klasszisát, Molnár Tamást reklamálásért a játékvezetők cserével végleg kiállították. 6–4-nél nem sok esélyt adott egyetlen magyar szimpatizáns sem a pontszerzésre, azonban a Szeged hatalmasat küzdött. Sikerült egyenlíteni, sőt a befejező negyedben végig a Tisza-partiak vezettek. Az említett Kayes, majd az ausztrál Younger góljai után ugrált örömében a szegedi kispad. A Primorac azonban minden találatra válaszolt. Az utolsó percben Juhász Zsolt a védők kezei között iszonyatosan nagy gólt ragasztott a kapuba, ezzel 9–8-ra módosította az eredményt. Sajnos nem sikerült kibekkelni a meccset, a Kotor emberelőnyből a mérkőzés vége előtt néhány másodperccel egyenlített. A vége 9–9, de a lényeg, hogy még lehet számolgatni. A továbbjutáshoz kisebb csoda kell, de a Beton akaraterejét ismerve nem elérhetetlen a második hely megszerzése.

Kásás Zoltán:
– Tartalékosan – három alapemberünk hiányzott, sőt még Molnár Tamást is kiállították – mindenképpen bravúr az idegenbeli döntetlen. A srácok minden dicséretet megérdemelnek, a végén a hazai csapatnak kellett harcolnia az egyenlítésért.