2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Szeged Beton: megint nem volt esélyük

A férfi vízilabda OB I 1–4. helyéért zajló rájátszás utolsó fordulójában sem tudta megszakítani rossz sorozatát az Eger ellen az otthon játszó Szeged Beton.
Szeged Beton VE–ZF-Eger 8–10 (3–3, 0–3, 3–3, 2–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, rájátszás az 1–4. helyért, 6., utolsó forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Füzesi.
Szeged: Baksa – Juhász Zs. 1, Kiss Cs. 1, Younger, KAYES 2, MOLNÁR T., TÖRÖK 2. Csere: Vindisch, Varga P., Komlósi 1, Busila, Somogyi 1, Lehmann, Németh (kapus). Edző: Kásás Zoltán.

Eger: Szécsi – GRAHAM 2, HOSNYÁNSZKY 3, Binder 1, Kovács G., Biros, HEGEDŰS 2. Csere: Bundschuh 1, Kis G. 1, Kotszidisz, Jakab, Petrovai, Sántavy, Nébald (kapus). Edző: Gerendás György.

Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 6/3. Ötméteresből: 2/1, ill. –.

Az előző fordulóban végleg eldőlt, hogy a tegnapi meccs totálisan tét nélkülivé vált. Az Eger már korábban biztosította helyét a fináléban, a Szeged pedig a Honvéd elleni hazai döntetlennel a rájátszás harmadik helyére ért be, így maradt számára a tavalyi bronzérmének a megvédése a Honvéddal szemben (az odavágót pénteken 19 órakor a fővárosban játsszák, a visszavágó jövő hétfőn 18 órakor lesz Szegeden, amelyet a nyugdíjasok, a diákok és a hölgyek ingyen tekinthetnek meg). Így nézve a felek összecsapása már semmit sem befolyásolt, nem osztott, nem szorzott. Furcsa ezt leírni, de attól még igaz, felkészülési meccset játszottak a csapatok. Ez azonban nem jelentette azt, hogy a presztízs ne lett volna fontos. A Tisza-partiakat az motiválta, hogy a bajnokságban veretlen Eger skalpját megszerezzék, a másik fél meg természetesen a remek sorozatát akarta nyújtani. Felettébb optimistán állhattak a kérdéshez, elvégre a csapatok évadbeli mind a négy mérkőzését magabiztosan nyerték meg a hevesiek.

Az Eger elleni vereséggel zárta a rájátszást a Szeged Beton. Fotó: Schmidt Andrea
Az Eger elleni vereséggel zárta a rájátszást a Szeged Beton.

A korábbi összecsapásokkal ellentétben ezúttal nem tudott az Eger elhúzni, sőt: az első negyedben rendre Hosnyánszkyéknak kellett egyenlíteniük, 3–3. A hazaiak koncentrált játéka eddig tartott, a második nyolc percben a bajnokesélyes állva hagyta a Betont. Ebben a szegediek is vastagon benne voltak, hol a védekezésük csúszott szét, hol a büntető maradt ki, arról nem beszélve, hogy a nagyszünetig kapott öt fórból egy sem lett gól, 3–6. Bár még hátravolt a meccs fele, minden jel arra mutatott, hogy már ekkorra eldőlt a találkozó. Az Eger mindenféle erőlködés nélkül is képes volt növelni eleve tetemes előnyét. Az egyik optimista szegedi drukker ekkor azt találta mondani, hogy a fiúk már a pénteki meccsre tartalékolnak. Reméljük, igaza volt.

Kásás Zoltán: – Miként az idény nagy részét, ezt a meccset is a fegyelmezetlenség, könnyelműség jellemezte a részünkről. Ezért nem mi játsszuk a döntőt.

Bodrogi Bau-Szentes: kár a harmadik negyedért

Évadbeli utolsó hazai bajnokiján győzelemmel szerette volna megörvendeztetni szurkolóit a férfi… Tovább olvasom