2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 3°C Még több cikk.

Szeged Beton: megvan a huszonötödik - galériával

Jubilált a Szeged Beton: a férfi vízilabda OB I 8. fordulójában szezonbeli 25. tétmérkőzésén is megőrizte veretlenségét (23 győzelem, 2 döntetlen a mérlege). A megyei szomszédvárt, a nagyszerűen játszó Kalo-Méh-CS&K Szentest a vártnál nagyobb csatában 14–9-re verte.
Szeged Beton–Kalo-Méh-CS&K Szentes 14–9 (3–2, 1–3, 7–2, 3–2)

Vodafone férfi vízilabda OB I, 8. forduló. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Marnitz, Horváth M.
Szeged: MOLNÁR D. – Juhász Zs. 1, YOUNGER 2, Turzai, Molnár T. 1, Somogyi 1, TÖRÖK 4. Csere: Lehmann, Varga P., Kayes, KISS CS. 2, BÁLINT G. 3, Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Szentes: HORVÁTH T. – Szabó Z. 1, Józsa, WESZELOVSZKY 2, Németh D., LÁZÁR 3, Szőke. Csere: Csacsovszky, Pellei, Araczki 1, Tóth P. 1, Nacsev, Nagy M. 1. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 14/8, ill. 10/4. Ötméteresből: 2/2, ill. –.

Az előző bajnokságban is november vége felé találkozott Szegeden a két Csongrád megyei csapat. Akkor a Beton nagyon elkapta a Szentest, úgy lett 20–6 a vége, hogy az első negyedben már 9–1 állt az eredményjelzőn. Ezúttal több okból sem lehetett ekkora különbségre számítani. Egyrészt a Szeged a korábban bevett és bevált szokásához hűen ezúttal is pihentette néhány kulcsemberét (most Kunacot és Hegedüst), Baksa kapus pedig sérülés miatt hiányzott. Másrészt a mostani Szentes lényegesen masszívabb, mint a tavalyi, ezt legutóbb az elmúlt szombaton Debrecenben bizonyította.

Horváth Tamás kapussal az élen jól védekezett a Szentes. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Már a mérkőzés előtt fülig ért a szája a szegediek balkezesének, Kiss Csabának. Az Európa-bajnok pólósnak a találkozó előtt egy órával megszületett kislánya, Írisz Anna, aki 3100 grammal és 50 centivel jött a világra. A Kurca-partiaknál is akadt valaki, akinek volt oka büszkének lenni: a csapatkapitány Németh Dániel ezen az összecsapáson játszotta 200. élvonalbeli mérkőzését.

Szorosan alakult az első negyed, a szentesiek igazolták jó hírüket, fegyelmezetten pólóztak, lőttek két akciógólt. A friss magyarkupa-győztes egyet sem, ellenben négy emberelőnyükből hármat eredményesen fejeztek be. Ezzel vezettek 3–2-re. Nem sokkal később viszont már a Szentes 4–3-ra! Méghozzá úgy, hogy egyszer sem támadhatott létszámfölényben. Az volt az ember érzése, mintha a szegedieknek már a szombati, Vasas elleni idegenbeli BL-meccsen járna a gondolatuk. A két nappal korábban a Honvéd ellen parádézó hazaiak most gyengébb napot fogtak ki, sok hibával, pontatlanul játszottak. Nem úgy a Szentes, amely hallatlanul fegyelmezetten pólózott, könyörtelenül kihasználta a Beton szinte összes hibáját. A forduláskor hatalmas meglepetésre a vendégek 5–4-re vezettek.

Őrült meccs: Szeged Beton-Szentes 14-9. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Mégsem volt esélyük a pontszerzésre, mert a harmadik negyed 20. másodpercében Molnár Tamás és Araczki kakaskodott, előbbit Marnitz játékvezető cserével, utóbbit csere nélkül állította ki. Így aztán először is büntetőt dobhatott a Szeged, másodszor pedig négy percig emberelőnyben pólózhatott. Ezt már nem bírta ki a Szentes. Amikor kiegészülhetett, már 9–5 állt az eredményjelzőn. Onnan pedig csak az volt a kérdés, hogy hány góllal nyer a Szeged. A vége 14–9 lett.

További eredmények: Eger–Vasas 9–9, Kaposvár–Pécs 7–7, OSC–BVSC 5–6, Ferencváros–Debrecen 4–4, Honvéd–Szolnok 6–13.

Vincze Balázs: – Erről a meccsről igazi összegzést nincs értelme mondani. A mai nap legfontosabb eseménye Kiss Csabi kislányának, a kis Írisznek a megérkezése. Ehhez gratulálok az egész csapat nevében.

Lukács Dénes: – Végtelenül fegyelmezetten játszottunk, egy furcsa ítélet azonban a harmadik negyedben eldöntötte a találkozót.

Kikapott Gödöllőn az UTC-Junior Sport

A férfi futsal NB I-ben a Gödöllő otthonában hatgólos vereséget szenvedett az UTC-Junior Sport… Tovább olvasom