2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Szeged Beton: meleg lett

Utolsó idei bajnoki találkozóján előbb parádézott, utána viszont szenvedett a Szeged Beton. Végül azért két góllal verte a Pécs együttesét.
Pedig minden olyan jónak, szépnek tűnt. A harmadik negyed második percében járt a Szeged Beton–Pécs férfi vízilabda-mérkőzés, amikor a Molnár Tamás által kiharcolt büntetőt Juhász Zsolt gólra váltotta. Ekkor 9–3 állt az eredményjelzőn, a logika és az addig látottak, mutatottak azt feltételezték, hogy a Kásás-legénység rettenetesen elkalapálja Ambrus Tamás együttesét. Remekül pólóztak a hazaiak, addig szereztek három(!) centergólt, Somogyi majd 10 méterről vette be a lengyel Diakonow kapuját, Török Béla a félpályánál szerelte Várit, onnan szólózva értékesítette a ziccert, szóval minden klappolt.

Aztán történt valami megmagyarázhatatlan: a következő négy és fél percben az addig agyonvert Pécs négy gólt szerezve visszajött a meccsbe. Teljesen elbizonytalanodott a Beton, a vendégek pedig vérszemet kaptak. Fokozatosan közelítették meg a Szegedet, két perccel a vége előtt pedig már 11–10 volt az eredmény... Szerencsére nagyobb baj nem történt, mert Vindisch keze nem remegett, a csapat negyedik büntetőjét is értékesítve állította be a végeredményt.

Török Béla két találata is kellett a Szeged győzelméhez. Fotó: Segesvári Csaba
Török Béla két találata is kellett a Szeged győzelméhez.
Fotó: Segesvári Csaba

– Ezt nem hiszem el! – mondta a meccs után indulatosan Kásás Zoltán. – Elképesztő, hogy a Pécstől ilyen sok akciógólt kapjunk! Nem megbántva az ellenfelet, de ha ők képesek ellenünk erre, akkor nem tudom, mit akarunk erősebb gárdák ellen? Figyelni kellene, meg nem finomkodni. Ebben a játékban ma mindenhol letépik a fejedet, mi meg Grál-lovagok vagyunk. Hát senki sem tudja lefaultolni az emberét? Ezután a meccs után semmi másnak nem lehet örülni, csak a három pontnak.

11. OSC 9 1 – 8 72 – 98 3

A Beton szerdán (18.30) a Fradit fogadja a LEN-kupa-nyolcaddöntő visszavágóján.

További eredmények: Vasas–FTC 13–5, Eger–Szolnok 8–7, Domino-Honvéd–OSC 17–7, Újpest–BVSC 10–9.

Szeged Beton–Pécs 12–10 (3–2, 4–1, 3–4, 2–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 10. forduló. Újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Székely B., Fekete.

Szeged: Baksa – Juhász 1, VINDISCH 3, Komlósi, MOLNÁR 2, SOMOGYI 2, Lehmann. Csere: Busila, Kayes 1, TÖRÖK 2, Varga P., Ágner 1, Németh Zs. (kapus) Edző: Kásás Zoltán.

Pécs: Diakonow – Heinrich, BÓBIS 3, Hegedűs 1, Vári 1, Lukács, De Blasio 1. Csere: Zoufal, Lázár 1, HANGODY L. 3. Edző: Ambrus Tamás.

Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/4.

Ötméteresből: 4/4, ill. 1/1.

• 2. Yucca 2009. december 14. 12:27
    „Én is gratulálok, bár elég stresszes volt végigülni a meccset. Arra viszont felhívnám az illetékesek figyelmét, mennyire nem tesz jót a csapatnak, ha a Nemzeti Sport online oldalán a meccsünkről szóló cikk után ilyen komment jelenik meg:

" Lehet, hogy az Ambrus stílusa is egy kicsit "érdekes", de ha láttad volna a mérkőzést tudnád, hogy miről beszél! A meccs után az egyik szegedi játékos azt mondta, hogy "egy Fekete Balázzsal többen voltunk, ezért nyertünk"! Szégyen, amit a magyar játékvezetők megengednek maguknak és amihez a Tisztelt MVLSZ hétről-hétre asszisztál!"

A szegedieknek jobban oda kellene figyelni, kifelé menet (vagy bármikor) mit mondanak mások (a szurkolók) előtt.”
  • 1. theseus 2009. december 14. 10:54
    „Lehet, hogy hosszabb edzések kellenének? Vagy több erőnléti tréning? Esetleg hosszabb edzőmeccsek?

Ezek csak kérdések, nem vagyok szakember, és minden tiszteletem Kásás mesteré.

A győzelemhez gratulálok, Hajrá Szeged!”

Egypontos Szedeák-siker Újbudán

Egyetlen ponttal szerezte meg a győzelmet a férfi kosárlabda NB I B csoporjának éllovasa, a… Tovább olvasom