2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Szeged Beton: nagy lépés a bronz felé

A férfi vízilabda OB I bronzcsatájának első felvonását a remekül küzdő és játszó Szeged Beton idegenben nyerte meg a Honvéd ellen. A visszavágót hétfőn 18 órakor Szegeden játsszák a csapatok.
Mindössze két napot pihenhettek az együttesek a bronzpárharc első felvonása előtt. A főpróbának tekinthető utolsó rájátszásbeli fordulóból a Honvéd meríthetett önbizalmat, mert amíg a Vad-legénység legyőzte a Vasast, addig a Szeged kikapott az Egertől. Csakhogy azokból a mérkőzésekből messzemenő következtetéseket nem volt érdemes levonni, lévén, hogy egyiknek sem volt már tétje. Bezzeg a tegnapinak!

Ezúttal már nem babra ment a játék, az Euroliga-indulással járó 3. helyezésnek felettébb nagy az értéke. Ennek megfelelően a felek hatalmas elánnal kezdtek, forrt a víz, és a gólok is potyogtak. A Szegednek jól ment a fórkihasználás, a küzdéssel sem volt probléma, haraptak a játékosok, a szerdai teljesítmény után szinte rá sem lehetett ismerni a csapatra. Egymásért is harcoltak a játékosok, fegyelmezetten játszottak, és még az egyéni villogásokkal sem maradtak adósak. Ha végig így pólóztak volna a rájátszásban a Tisza-partiak, akkor nem a harmadik helyért csatáznának, hanem az aranyéremért.

A harmadik negyedtől teljesen elbizonytalanodott a Honvéd, játékosai kezében remegett a labda, nem úgy a betonosokéban, és végül nem várt, nagyszerű, négygólos sikert arattak, ami igazán biztató a hétfői visszavágó előtt.

A Beton egyébként még soha nem győzte le a Honvédot a Kőér utcában. Erre mondják: a legjobbkor.

Kayes (jobbra) védekezésben és támadásban is remekelt, a Beton előnyt szerzett.  Fotók: Schmidt Andrea
Kayes (jobbra) védekezésben és támadásban is remekelt, a Beton előnyt szerzett.
Fotók: Schmidt Andrea

Kásás Zoltán: – Most úgy játszott a csapat, ahogyan tud. A fordulás utánra nagyon feljavult a védekezésünk. Minden játékos odatette magát, de elbizakodásnak nincs helye, hétfőn úgy kell kezdenünk, mintha most nem szereztünk volna előnyt.

I. negyed: Mintha csak le akarták volna kopírozni az Eger elleni első nyolc percet a betonosok. Ahogy két napja a hevesiek ellen, ezúttal is 3–3-ra hozták az első felvonást, méghozzá úgy, hogy mindig a Tisza-partiak szerezték meg a vezetést. Az más kérdés, hogy a házigazdáknak rendre sikerült egyenlíteniük.

A Hajósban játszik a Szentes

A Bodrogi Bau férfi vízilabdacsapata az OB I 9–13. helyéért zajló rájátszás utolsó előtti fordulójában ma 18 órakor Budapesten, a Hajós uszodában az OSC-nél vendégeskedik. A Kurca-partiak már biztos tizenegyedikként ugranak vízbe. A bajnokság alapszakaszában az orvosegyetemisták domináltak, Pesten 9–5-re, Szentesen 5–3-ra nyertek, míg a rájátszásban 9–9-re végeztek egymással a csapatok a ligeti uszodában.

II. negyed:
A Honvéd-szurkolók azt gondolták, eljött a kedvenceik ideje. Nem kicsit tévedtek, a Szeged még az első negyedben nyújtottra is rátett egy lapáttal. Kiss Csaba kétszer vette be Gergely kapuját, és a nagyszerűen irányító Molnár Papesz ejtése is célba ért. A forduláskor 6–5-re vezetett a Beton.

III. negyed: Eldőlhetett volna a találkozó, Török Béla bombagóljával ellépett a Szeged kettővel, amely könnyen lehetett volna három is, csakhogy a Molnár által kiharcolt büntetőt Török Gergelybe vágta. A másik kapunál hasonló szituációból Szivós viszont betalált, de Younger ismét megnyugtatta a vendégekért szorítókat, 6–8.

IV. negyed: A kétgólos vezetés tudatában a Beton a biztonságra törekedett. Baksa ezúttal is válogatottformában védett, a hazaiak egymás után hagyták ki az emberelőnyös helyzeteket. Velük ellentétben viszont Komlósi keze nagyon elsült, hatalmas góljával végleg eldőlt a meccs. Molnár centergólja hab volt a tortán, 6–10.

Honvéd–Szeged Beton 6–10 (3–3, 2–3, 1–2, 0–2)
Férfi vízilabda OB I, a 3. helyért, első mérkőzés. Budapest, Kőér u., 200 néző. Vezette: Vojvoda, Molnár P.
Honvéd: Gergely – Tóth M. 1, MÁTYÁS 2, Gór Nagy, Hárai 1, SZIVÓS 2, Bátori. Csere: Salamon, Jansik, Angyal. Edző: Vad Lajos.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., KISS CS. 2, YOUNGER 2, KAYES 1, MOLNÁR T. 2, Török 2. Csere: Somogyi, Komlósi 1, Vindisch, Varga P., Busila. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 8/3.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/0.