2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Szeged Beton: Török-tripla a pécsi katlanban

Vízilabda - Hatalmas csatában, Weszelovszkynak a vége előtt egy perccel dobott góljával szerezte meg a Szeged Beton mind a három pontot a Pécs otthonában a férfi vízilabda OB I tegnapi játéknapján. A két csapat helyet cserélt a tabellán, ahol most már a Kásás-legénység az ötödik.
Pécsen nem könnyű játszani. A Szegednek sem, a kijelentés igazságtartalmát az elmúlt esztendők egy-egy gólos, nyögvenyelős betonos sikerei is jelezték. A tegnapi összecsapás sem ígérkezett könnyűnek, ugyanis az utóbbi idők sérülés-, illetve betegséghulláma most sem kerülte el a Tisza-partiakat. Ezúttal az első számú centeréről, Milos Korolijáról és a bekkposzton használható Kuncz Tamásról volt kénytelen lemondani Kásás edző.

A jó eredményre, azaz a győzelemre viszont minden szempontból szüksége volt a Szegednek. Egyrészt a három ponttal pécsi riválisa elé kerülhetett, másrészt a játékosok önbizalmának sem tenne rosszat a közelgő, Panioniosz elleni LEN-kupa-finálé előtt. Természetesen Ambrus Tamás is nyerni küldte pécsi „fiait" a medencébe, ebbéli reménye abból is fakadt, hogy például a Fradit is elkapták már, arról nem beszélve, hogy az őszi szezon egyik legnagyobb meglepetését épp a Szeged legyőzésével szolgáltatták.

Kásás edző meleg pillanatokat élt át a tegnapi meccsen. Fotó: Segesvári Csaba
Kásás edző meleg pillanatokat élt át a tegnapi meccsen.
Fotó: Segesvári Csaba

Török Béla gólja vezette fel a találkozót, viszont a második negyed elején már 3–1 állt az eredményjelzőn. Ekkor már az ujját fájlaló Lehmann sem volt a medencében... Az nem létezik, hogy a Pécs megint elverje a Szeged Betont, azt a csapatot, amely lényegesen jobb erőkből áll. Szerencsére megemberelték magukat a szegediek, akik bár a fordulás után még 4–2-es vesztésre álltak, de a harmadik negyed elejétől szemmel látható volt, hogy egyre jobban védekezik, és támadásban is valamivel pontosabbá válik. Varga Tamás közelebb hozza csapatát, majd Török harmadik találata már a döntetlent jelentette, 4–4.

Melyik csapatban van több tartás? – a záró nyolc perc előtt ez a kérdés foglalkoztatta a nézőket. Örömmel jelenthetjük: a Szeged játékosainak volt helyén a szívük. Mert bár messze nem pólóztak csúcsformában, teljesítményük jócskán elmaradt a Kazany elleni parádétól, de mint tudjuk, a győzelmet nem kell megmagyarázni. Mert nyertek, megint nyertek! Egy perc volt már csak hátra az ádáz küzdelemből, amikor Weszelovszky pompás jobb csuklója a lehető legjobbkor sült el, 4–5. Ambrus edző dühében tajtékzott, mindenkibe belekötött, de ez most kevés volt a pontszerzéshez...

Kásás Zoltán: – Nevetségesen rosszul lőttünk, szerencsére Török Béla jó teljesítménye megmentett bennünket. A védekezésünk jó volt, és az is pozitívum, hogy 2–4-ről fordítani tudtunk.

További eredmények: Újpest–Domino-Honvéd 9–10, Fehérvár–Szolnok 8–11, Vasas–FTC 10–4, OSC–Eger 8–20.

Hungerit MetalCom-Szentes: Tét nélküli döntetlen

Vízilabda - A Hungerit MetalCom-Szentes női pólócsapata Egerben tét nélküli mérkőzésen döntetlennel… Tovább olvasom