2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Szeged Beton VE: A mennyből a pokolba jutottak

Kétszer is vezetett négy góllal a Szeged Beton az Újpest otthonában, mégis döntetlenre végzett csak a férfi vízilabda OB I hatodik fordulójában.
A mérkőzés jegyzőkönyve

Újpest–Szeged Beton VE 9–9 (1–3, 1–1, 2–3, 5–2)

ING férfi vízilabda OB I, 6. forduló. Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 150 néző. Vezette: Bors, Horváth Cs.

Újpest: Bisztritsányi – LÉTAY 2, Suti, SALAMON 2, Máthé, Kotsidis 1, Somogyi 1. Csere: Kovács O. 1, Kéri, SZABÓ N. 2, Rékasi, Olasz, Szabó B. Edző: Petrovics Mátyás.

Szeged: Baksa – Juhász Zs., WESZELOVSZKY 3, Komlósi, Milos Korolija 1, VARGA T. 4, Lehmann. Csere: Varga P., Molnár P., Éles 1, Kuncz, Mihajlo Korolija.
Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/4.

Már jó pár perce véget ért az Újpest–Szeged pólómeccs, a vendégekért szorítók közül többen még mindig a Hajós uszoda lelátóján szomorkodtak. Nem akarták tudomásul venni, hogy csapatuk annak ellenére nem tudta megnyerni a meccset, hogy 6–2-re, majd 7–3-ra is vezetett. A harmadik negyed közepén járt ekkor a mérkőzés, és minden jel arra mutatott, hogy gólkülönbséget javítanak a Tisza-partiak.

A bajok, akárcsak a Domino elleni hazai meccsen, a negyedik felvonásban kezdődtek. Fokozatosan kerültek egyre közelebb a lilák, de 6–7-nél Weszelovszky, 7–8-nál pedig Milos Korolija találata hatott rövid időre idegnyugtatólag a Beton szurkolóinak. Már egy perc sem volt hátra a találkozóból, amikor Kovács Olivér – kihasználva a vendégek borzalmas helyezkedését – a szívbajt hozta megint a Szeged szimpatizánsaira, majd öt másodperccel a végső dudaszó felhangzása előtt Létay ellőtte a labdát a blokk mellett. Ez csak a kisebbik baj volt, a nagyobb, hogy Baksa sem tudott hárítani, 9–9. Vereséggel felérő döntetlen...

A Korolla testváérek - Milos (6) és Mihajlo (12) - Sem tündököltek az Újpest ellen Fotó: Segesvári Csaba
A Korolla testvérek - Milos (6) és Mihajlo (12) - Sem tündököltek az Újpest ellen Fotó: Segesvári Csaba

A balsikerű meccs után azt kérdeztük a négy gólig jutott Beton-kapitánytól, Varga Tamástól, mi volt a probléma?

– Olyan alapvető hibákat, taktikai fegyelmezetlenségeket, figyelmetlenségeket követtünk el, amely ilyen szinten nem engedhető meg, talán még az ifiben sem – magyarázta a kétszeres olimpiai bajnok. – Magunkra húztuk az Újpestet, amely azért nem olyan rossz csapat, hogy ne tudott volna élni a tálcán felkínált lehetőséggel. Azért is tartom igazságtalan eredménynek a döntetlent, mert végig mi irányítottunk. Egyszer állt csak ikszre a meccs, öt másodperccel a vége előtt... Magamról? Megpróbáltam kihozni a maximumot, de most ez is kevés volt.

Nem csoda, hogy egyrészt feldúlt, másrészt végtelenül elkeseredett volt Kásás Zoltán vezetőedző. Nem nagyon akart bármit is mondani, végül mégiscsak kötélnek állt:

– Vezettünk 7–3-ra, amikor azt mondtam a kispadon, ha megint elkezdünk totojázni, akkor gáz lesz. Annyira éreztem... Úgy kapjuk sorozatban a gólokat, hogy már megvagyunk emberhátrányban, és senki sem tudja, hová helyezkedjen. Felháborító! Teljesen fölöslegesen dolgozunk.