2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Szeged Beton VE: következhet a bronzcsata

Nem történt meglepetés, a címvédő, hat olimpiai és világbajnokkal kiálló Domino-BHSE-nek két mérkőzés elég volt, hogy a tisztességesen küzdő Szeged Beton VE ellen kiharcolja a fináléba kerülést a férfi vízilabda OB I-ben.
Fotó: Frank Yvette
A szerdai elődöntőből már sokra mindenre lehetett következtetni. A rendkívül motivált Domino-BHSE ellen bizony nincs esélye a Szegednek. Még arra sem, hogy megszorítsa. A Beton sanszát ráadásul az is csökkentette, hogy Molnár Tamásék szerdán az olasz Pro Recco ellen negyeddöntő-visszavágót vívnak hazai medencében. Itáliában három góllal nyertek a taljánok, így aztán bravúr kell a továbbjutáshoz. Fodor Rajmundék pedig a Szeged elleni két mérkőzést használták a felkészülésre. Hogy ebből mi következik? Csak az, hogy beleadtak apait, anyait. Úgy, mint szerdán.

Megint 4–0-ás első negyeddel kezdett a világ egyik, ha nem éppen a legjobb klubcsapata. Mégis más volt ez a szegedi mérkőzést. A fővárosban az első három negyedben Gergely István kapusnak jóformán semmi védenivalója nem volt. Tegnap Szegeden viszont bőven volt alkalma bizonyítani, hogy nem véletlenül élvezi Kemény Dénes szövetségi kapitány bizalmát. De az is az igazsághoz tartozik, hogy bizony a szerencse is mellé szegődött: ezt a Beton három bődületes nagy kapufája is mutatta. Azon kár is lenne vitatkozni, hogy melyik a jobb csapat, de a reális különbség nem volt ekkor négy gól a két csapat között. Kettő igen.

Rájátszás az 1–4. helyért:

Szeged Beton VE–Domino-BHSE 5–11 (0–4, 1–1, 3–4, 1–2)
Gólszerzők: Lehmann 2, Mészáros, Molnár P., Éles, ill. Kiss G. 3, Bárány 2, Benedek 2, Molnár T., Vári, Paján, Hárai. A nyolc pontig tartó eldöntő végeredménye: 8–0 a Domino-BHSE javára.

Rájátszás az 5–8. helyért:

Legrand-Szentesi VK–Újpest 5–8 (1–2, 1–3, 0–2, 3–1)
Gólszerzők: Szabó N. 2, Németh D. 2, Vígh, ill. Varga T. 4, Kovács R. 2, Regős, Máthé. A nyolc pontig tartó párharc végeredménye: 8–0 az Újpest javára.
Barát Ferenc, a Beton kapusa is ott folytatta, ahol szerdán Pesten abbahagyta, azaz megint jól védett. De a társak is jól védekeztek előtte, így nem volt meglepő, hogy a második negyedben mindössze két gólt láthatott a nézősereg, egyenlő elosztásban. Apropó, nézők! Bizony meglepődtünk, hogy még háromszáz embert sem érdekelt a találkozó. Bántóan kevesen vették körül az újszegedi sportuszoda medencéjét, pedig nem akárkik tempóztak ám a vízben! Tévedések elkerülése véget, nem ezen múlt a Beton veresége, de azért nem mindennap adatik meg, hogy egyszerre hat olimpiai és világbajnokot vehessenek szemügyre. A hetedik, Biros Péter sérülés miatt nem lehetett ott a többiek között. A távolmaradók sajnálhatják, hogy ezúttal más programot választottak maguknak, mert így lemaradtak a fordulást követő gólparádénak, a Beton ragyogó helytállásának. Majdhogynem egyenlő erők küzdelme folyt a vízben, jó volt látni, hogy a hazaiak teljes erőbedobásra késztetik a Honvédot. Ezt látva sajnálhatják a házigazdák az elrontott első nyolc percet, 5–11. Mindenesetre, ha azzal a lendülettel pólózik majd a Szeged a május 2-án kezdődő bronzcsatában, mint ezen a meccsen az első negyedet leszámítva, akkor lehet esélye bronzérmének megvédésére. De csakis akkor.

Börcsök teher nélkül

Tizenkét olyan felnőtt versenyzője van a Démász-Szegedi VE-nek, aki eséllyel pályázik arra, hogy az… Tovább olvasom