2017. 05. 23. kedd - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Szeged: Jöhet az elődöntő

A férfi vízilabda OB I 17. fordulójában a vihar miatt elmaradt meccset pótoltak tegnap Szolnokon. Győzelmével a Szeged Beton a ragyogó eredménynek számító harmadik helyet szerezte meg az alapszakaszban.

A képlet pofonegyszerű volt: ha nyernek Komlósiék, akkor a harmadik, minden más eredménynél viszont csak a negyedik helyen jutnak a rájátszásba. Az nem volt kérdéses, a Beton minden tekintetben jobb, erősebb, csak hát az előző két évad Szolnokon lejátszott találkozói némi óvatoskodásra adtak okot. Álomszerűen kezdték a meccset a szegediek.

Nyugodtan és jól pólóztak, így az eredmény sem maradt el: a negyedik perc végén már 0–3 állt a villanyórán. Ugyan két pontos lövéssel egy gólra felzárkóztak a házigazdák, de igazából ők sem hitték el, hogy lehet keresnivalójuk. A második negyed közepén ugyanis már 8–2-re vezetett a pompás formát mutató Beton. A Szolnok kapusai (Veres is beállt) képtelenek voltak útját állni Monostori, Éles (ő volt a Szeged legjobbja), és a többiek távoli bombáinak. A fordulás után sem hagyott kétséget a Szeged afelől, hogy jobb csapat. Egy pillanatig sem forgott veszélyben a vendégek magabiztos győzelme, és az azzal járó alapszakaszbeli harmadik helye. Jöhet az elődöntő.

Gyöngyösi András: – Örülök, hogy a Damjanich uszodától győzelemmel köszöntünk el. Gratulálok a csapatnak a harmadik helyéhez, ami óriási fegyvertény. A bajnokság azonban még nem fejeződött be, a neheze csak most jön. Remélem, hasonlóan folytatjuk a rájátszásban is.

Szolnoki Főiskola VSC - Szeged-Beton VE 8-14 (2-4, 3-5, 2-2, 1-3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szolnok, Damjanich uszoda, 100 néző. Vezette: Juhász Gy., Fekete.
Szolnok: Sűrű – Hangay Z. 1, Csányi, Hangay R., SÜVEGES 3, BALOGH Z. 3, Pásztor. Csere: Balog, Kistamás, Mohi 1, Veres (kapus). Edző: Lukács Dénes.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., ÉLES 4, Komlósi 1, Tóth L. 1, Varga P. 1, LEHMANN 2. Csere: Szamardzsics, Mészáros 1, Molnár P. 1, MONOSTORI 3. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill. 9/6.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.

Távozik Peresztegi Nagy Ákos a Szeviép-Szegedtől

Tegnap este jelentette be a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapatának vezetése, hogy… Tovább olvasom