2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Szeged KKSE: látványos volt a fejlődés

Kézilabda, Szeged - Klasszisok sora ellen lépett pályára az újszegedi sportcsarnokban a női kézilabda NB I újonca. A Szeged KKSE 24–43-as vereséget szenvedett a Ferencvárostól, de elégedett lehet teljesítményével, az első húsz percben remek hangulatról gondoskodott.
Szeged KKSE–Ferencváros 24–43 (14–23)
Női kézilabda NB I, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Medve, Nagy.
Szeged KKSE: Futaki – Zsilák, Barján 3, LOJPUR 6, DAJKA 5/3, Csubela, Szabó 2. Csere: Scholtz (kapus), MISTRIC 5/2, Tóth O. 1, Hárs 2, Aron, Albert, Gulyás, Selmeci, Lehmann-Dobó. Vezetőedző: Marosán György.
Ferencváros: Szikora – KOVACSICZ 6, Rédei-Soós 5, Mészáros 1, Tomori 2, SZUCSÁNSZKI 5, Szarka 2. Csere: Hlogyik (kapus), PENA 7/1, Szamoránsky 2, STEINBACH 8/4, Cifra 1, Tóth 3, Vérten, Lukács 1. Vezetőedző: Elek Gábor.
Hétméteres: 6/5, ill. 6/5.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

Marosán György: – Húsz percig meccsben voltunk egy Bajnokok Ligája-szintű csapat ellen, ráadásul az Érden mutatott teljesítményhez képest sokat fejlődtünk. Sajnálom, hogy most sem tudott játszani mindhárom légiósunk. Az átlövők elleni védekezésen még van mit csiszolni.

Az 1800 néző még a 23. percben is fantasztikus hangulatot teremtett az újszegedi sportcsarnokban, a hazaiak edzője és játékosai még bátorították is a publikumot, ugyanis addig szoros és remek meccset hozott a Szeged KKSE és a Ferencváros női kézilabdacsapatának összecsapása. Erre azért nem sokan számítottak, hiszen az NB I újonca Érden nem olyan teljesítményt nyújtott, amelyet Marosán György vezetőedző várt. Most viszont kijött a lépés! 23 percig a Fradi méltó ellenfele volt az SZKKSE, még úgy is, hogy most sem tudott minden légiós szerepelni.

Pontosabban mindhárom délszláv játékos pályára lépett, de Szuzana Csubela a bemelegítésnél megsérült, és kezdőként ugyan kipróbálta, hogy mit bír, de egy perc után le is sétált. Mint később kiderült, szerencsére nem szakadt el a bokaszalagja, csak megnyúlt, így vasárnap a Győr ellen még nem, de az MTK elleni igen fontos derbin már valószínűleg bevethető lesz.

Kézilabda: Látványos volt a fejlődés. Fotó: Frank Yvette (Galéria)

Már az első percekben látszott, hogy az SZKKSE nem illetődött meg nagynevű ellenfelétől, először Barján Biankát játszották meg remekül társai, majd Marija Lojpur megszerezte első szegedi találatait, Danijela Mistric pedig bombagóllal lepte meg Tomoriékat. Aztán formába lendült a zöld-fehérektől kölcsönbe érkező Dajka Bettina, aki először akcióból, majd hétméteresekből volt hibátlan.

A vendégek mestere Elek Gábor időt is kért – a mérkőzés után ő is megjegyezte, hogy a Pick-mérkőzések hangulatát idézte a csarnok –, majd beküldte Nerea Penát, ami a hazaiak vesztét jelentette. Zsinórban lőtte ki a felső sarkokat, aztán félidőben ugyanezt tette a frissen beálló Laura Steinbach. Előbbi klasszis hét, utóbbi nyolc góllal zárt, gyakorlatilag ők ketten jelentették a különbséget a két csapat között.

A támadások során egyértelműen hatékonyabb és kreatívabb volt a Szeged, mint Érden, látványos volt az előrelépés. Ha így dolgozik tovább, a hozható bajnokikat nagy reményekkel várhatja.

A forduló további eredményei: Siófok–Érd 24–23, DVSC–Vác 18–19, Mosonmagyaróvár–Dunaújváros 21–22, MTK–Győr 22–31.