2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Szeged TE: sima meccsek voltak

Habár régen látott kevés összfával zárta az újabb bajnoki mérkőzést a Szegedi TE férfi tekecsapata, a győzelme azonban így sem forgott veszélyben egy percig sem a Szuperliga 10. fordulójában.
Pedig papíron rangadó volt a Szolnok elleni hazai meccs, hiszen a második fogadta a harmadikat. Ám a hazaiak kétséget sem hagytak afelől, hogy az elmúlt sorozat elődöntőjében éppen a Szolnok ellen megnyert csata után még mindig ők a jobbak. Apró porszem került csak a gépezetbe, hiszen a makulátlan mérleg (8:0) a vendég Fehér Béla csapatpontszerzése miatt nem jött össze, de a 7:1 is elég kifejező a két együttes közötti különbség illusztrálására. A nap legjobbja Kiss Norbert (képünkön) volt, aki 624 fát ért el. Rajta kívül viszont már csak ketten lépték át a bűvös hatszázas határt: Kakuk Levente (605) és Karsai László (604). Ez azért figyelmeztető jel a hétvégi, belgrádi első Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő előtt. Ám a szegedieket ismerve kétség sem lehet afelől, hogy szombaton 13 órától egészen más csapat lép pályára Szerbia fővárosában.

Szeged TE: sima meccsek voltak.
Fotó: DM/DV

A Szegvár a bajnok Zalaegerszeg vendége volt, és ugyan a várt eredmény született (8:0 a hazaiaknak), a Csongrád megyeiek egy-két párharcban megszorongatták esélyesebb ellenfelüket.

Szegedi TE–Szolnok 7:1 (3514:3306)
A párok (kiemelve a győztesek és eredmények): Kakuk–Bódai 1:0 (3:1, 605:554), Szél–Bíró T. 1:0 (2:2, 580:555), Karsai L.–Somodi 1:0 (2:2, 604:566), Pete L.–Fehér B. 0:1 (1:3, 533:551), Kiss N.–Bíró E. 1:0 (4:0, 624:526), Kovács P.–Molnár L. 1:0 (3:1, 563:554).

Zalaegerszeg–Szegvár 8:0 (3613:3301)
A párok: Nemes–Staberecz 1:0 (4:0, 614:534), Farkas S.–Márton 1:0 (3:1, 620:573), Fehér L.–Szabics K. 1:0 (4:0, 580:514), Fehér Z.–Rakonczai 1:0 (3:1, 589:564), Kiss T.–Kecskés 1:0 (3:1, 605:589), Boanta–Kosztolányi (Bozó) 1:0 (4:0, 605:527).