2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Szegedi bronzérem: Szeviép-Zala Volán 91-69

Bár többre készült, végül be kellett érnie a bronzéremmel a Szeviép-Szegednek a magyar kupa pécsi négyes döntőjében. Némethék szombaton kikaptak a Soprontól, a mai bronzmeccsen viszont imponáló fölénnyel verték a ZTE-t.

Szeviép-Szeged-Zalaegerszeg 91-69 (23-12, 18-11, 27-23, 23-23)
Női kosárlabda magyar kupa, négyes döntő, bronzmérkőzés. Pécs. Vezette: Kapitány, Páli, Márton.
Szeviép: Ciglar 11/3, Németh 11/9, Fürész 2, Zserzserunova 12/6, SIPAVICIUTE 14. Csere: Kajdacsi 10, HORVÁTH ZS. 14/6, Laczi 13, Russai, Lengyel 4, Tóth, Kmézics. Vezetőedző: Bencze Tamás.
ZTE: Bukovszki 10/3, RASHEED 17/6, Szélesy 2, CZUKOR 18/3, Crasnoscioc 5/3. Csere: Szász, Ambrus 9, Fekete, Hersics, Góth. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Németh csalódott
A Szeviép két kupameccsén 29 pontig jutó Németh Bernadett nem elégedett a bronzéremmel.
– A Sopron ellen nagyon rosszul játszottunk, amivel el is ütöttük magunkat a döntőtől. Nem tudom, mi lehetett a gond, tompák voltunk, alig találtuk a saját ritmusunkat. A bronzmeccsen a csalódottság miatt kicsit lassan melegedtünk be, ám amikor felpörögtünk, már nem volt gond. Többet vártam a hétvégétől, csalódott vagyok a bronzérem miatt – fogalmazott.

Döntő:
MKB Euroleasing-Sopron-MiZo Pécs 2010 70-72

IV. negyed

10. perc: Laczi kosarával 87-67. Lengyel Dalma is összehoz gyorsan négy pontot 91-67. Szalay büntetőivel ér véget a bronzmeccs, melyet a Szeged nyer 91-69-re.

9. perc: újra Sipaviciute, majd Rasheed és Ambrus eredményes 84-63. Pályán a fiatalok, Kémzics és Tóth is beszállt.

8. perc: ismét a litván, ez már a 12. pontja, Laczi a tizediket szerzi 82-58.

7. perc: Kajdacsi és Laczi szerez koarat, előbbi ki is pontozódik 76-55. Ciglar passzából Sipaviciute 78-57. Horváth Zsuzsi is kipontozódik.

6. perc: Ambrus kosara töri meg a csendet 72-52.

5. perc: kicsit leült a meccs, 5 perc alatt összesen nyolc pontot szereztek a csapatok.

4. pec: Laczi dobása is remek 72-50.

Sikeres egerszegi büntető.

3. perc: Szélesy büntetőből szerzi az ötvenedik egerszegi pontot, Horváth Zsuzsa folytatja jó sorozatát 70-50.

2. perc: Szalay igen 68-48.

1. perc: Sipaviciute nem jut dobáshoz.

III. negyed (68-46)

10. perc: Szalay tesz pontot a negyed végére 68-46. Tíz perc alatt a ZTE annyi pontot dobott (23-at), mint az első félidőben.

9. perc: Sipaviciute, majd Bukovszki 68-44.

8. perc: használtak az edzői szavak, Zserzserunova dob be egy hármast 64-40. Megint az ukrán 66-40.

7. perc: Rasheed Rita két triplája után 61-40. Bencze Tamás kér időt.

6. perc: szép támadás végén Sipaviciute dob ziccert 61-34.

5. perc: egerszegi időkérés. Szalay és Rasheed kosaraival zárkózik a ZTE 59-31.

4. perc: Kajdacsi egy perc alatt hatodik pontját szerzi 59-28.

3. perc: Czukor, majd Ciglar szép bejátszása után Kajdacsi 57-26.

2. perc: Horváth most betörésből, majd triplából, egyre nő a különbség 53-23.

1. perc: Horváth Zsuzsi duplája jó, a túloldalon Ciglar szerez meg egy lepattanót, majd be is dobja 48-23.

II. negyed (44-23)

10. perc: Fürész Emőke büntetőkből szerzi első pontjait 42-22. Kajdacsi duplájával zárul a félidő 44-23.

9. perc: Crasnoscioc triplája után 40-22.

8. perc: remek szegedi védekezés, Ciglar harcol ki személyit.

Kajdacsi duplája.

7. perc: Németh ma is szépen termel, triplája után már 14 pontos 38-19.

6. perc: légióspontok: Zserzserunova, Sipaviciute majd Ciglar 35-19. Időt kér a ZTE.

5. perc: Russai ellen fújnak. A pécsi nézők, akik tegnap a Sopron ellen a Szeviépet bíztatták, ma - ha csak halkan is, de - a Zetét támogatják. Végül is érthető.

4. perc: nem késik Németh válasza egy tripla "személyében" 29-17.

3. perc: bár nagy gond nincs, Bencze Tamás időt kér. Czukor szerez szép kosarat betörésből 26-17.

2. perc: Horváth Zsuzsi triplája is pontos 26-15.

1. perc: Bukovszki nyitja a negyedet 23-14.

I. negyed (23-12)

10. perc: a 0-6-os kezdés után a Szeviép egy 23-4-es sorozatban van. Most Laczi büntetői kellenek ehhez 23-10. Czukor édesíti meg a ZTE számára az utolsó másodperceket 23-12.

9. perc: Laczi büntetők - mindkettő jó 19-10.

8. perc: Zserzserunovának megérte a hármasokat gyakorolni a kezdés előtt 15-10. Horváth Zsuzsi büntetői után márt tetemes az előny 17-10.

7. perc: a Szeged Beton pólósa, Varga Pepe a helyszínen szurkol kedvesének, Fürész Emőkének. Közelről látja Ciglar újabb kosarát 12-8.

6. perc: a mozik után Pécsen is "Czukor-show", az egerszegi játékos pontjaival 8-8. Zserzserunova büntetőkből 10-8.

5. perc: Ciglar büntetői után megvan a vezetés 8-6.

4. perc: megvan az első szegedi kosár, Németh triplája pontos 3-6. Zserzserunova hát mögötti passza után Ciglar egy hármassal egalizál 6-6.

3. perc: Rasheed Rita büntetőivel már 0-4. Megint ő, megint büntetők 0-6. A Zalaegerszeg így kezdett a Pécs ellen is.

2. perc: Németh hibázik, dobása leperdül a gyűrűről.

1. perc: Crasnoscioc szerez vezetés a Zetének 0-2.

15.30: rajtol a bronzmeccs, a Szeviép számára csak a győzelem és az érem az elfogadható.

15.05: már mindkét csapat a pályán melegít, a Szeviép ezúttal fehérben játszik. Reméljük, ez több szerencsét hoz, mint a tegnapi kék dressz...

Laczi is melegít.

Sopron-Szeviép-Szeged 79-71 (21-13, 20-15, 13-12, 25-31)

Női kosárlabda magyar kupa, elődöntő. Pécs, 600 néző. Vezette: Földházi, Király, Szilas.
Sopron: TOLIVER 20/6, Honti 7, HOLT 9/3, KRIVACSEVICS 16/3, Horti 7/3. Csere: Milovanovics 7/3, Eördögh 7/3, Semsei 4, Varga, Hadarics 2. Vezetőedző: Székely Norbert.
Szeviép: Ciglar 10/3, NÉMETH 18/9, Fürész 4, Zserzserunova 15/6, SIPAVICIUTE 18. Csere: Laczi, Horváth Zs., Kajdacsi 6. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A másik elődöntőben:
MiZo Pécs 2010-Zala Volán ZTE 90-67

Bencze Tamás: - Az első két negyed lélektelen és szétszórt játékára nincs és nem is lehet mentségünk. A második félidben aztán megmutattuk, mire vagyunk képesek, kis szépséghiba, hogy addigra eldőlt a meccs...

Fürész Emőke: - Nem tudtunk túllépni a saját árnyékunkon, ugyanazokat a hibákat követtük el, mint egy hete Sopronban. Nagyon szomorú vagyok.

IV. negyed (79-71)

10. perc: Németh triplájával kerül tízen belülre a Szeged, csak éppen az idő fogy el 79-71. Holnap ugyanebben az időben a bronzmeccsen lép pályára a Szeviép.

9. perc: megint a horvát 75-64. Németh is büntetőkből eredményes, 77-66. Milovanovics, majd Sipaviciute 79-68.

8. perc: jövünk föl, kár, hogy kevés idő van hátra, Ciglar büntetőivel 72-61.

Sipaviciutére nem lehetett panasz.

7. perc: Németh Bernadett szép kosara és büntetője is bentvan, 72-57. Kajdacsi kosár, 72-59.

6. perc: Krivacsevics sajnos remekel, pontjaival 72-52. Sipaviciute büntetőkből hozza húszon belül a Szegedet 72-54.

5. perc: Fürész büntetői jók, Toliver azonnal válaszol egy triplával. Zúg is a "Kristi, Kristi"! Kajdacsi is betalál 67-50. Ugyanő büntetőből 67-52.

4. perc: Krivacsevics tripla, Németh büntetők 62-46. A sopronnak minden összejön, Krivacsevics dobása is bent van 64-46.

3. perc: Ciglar kosár, majd büntető 59-44.

2. perc: Toliver sem viccel, remek kosarával 59-41.

1. perc: Holt könyörtelen, triplájával 57-40.

III. negyed (54-40)

10. perc: a litván Sipaviciute is eredményes, duplájával 54-40.

9. perc: Zserzserunova hármasa jó 52-38.

8. perc: megint nincs szegedi Honti persze bevág egy 2+1-et 52-35.

7. perc: elöl hibázunk, Milovanovics az ellentámadásból eredményes, megint meglóg a Sopron 49-35.

6. perc: megint az apró amerikai 47-35.

5. perc: ez lehet a Szeviép időszaka, sok soproni támadás marad ki. Toliver ránk cáfol, zseniális kosarával 45-35.

4. perc: Fürész szerez labdát, kimarad a szegedi támadás.

3. perc: már a második jó Németh-tripla. Ezek nagyon kellenek 43-33. Sipaviciute is betalál, alakul ez 43-35.

2. perc: Zserzserunova használja ki a tiszta dobóhelyzetet 43-30.

1. perc: mindkét oldalon hibákkal kezdik a negyedet a csapatok.

Az első félidő nem a Szegedről szólt, Fürészék olykor szenvedtek a Sopron szorításában. A gondok hasonlóak, mint egy hete a hűség városában voltak: támadásban minden pontért meg kell küzdenie a Szeviépnek, ami a Sopronra nem feltétlenül mondható el. Húsz perc van a javításra. Az első két negyedben a Sopronból Toliver 9, a Szegeből Zserzserunova 11 pontjával volt a legeredményesebb.

II. negyed (41-28)

10. perc: Németh dupla, majd tripla, kicsit visszamászunk 41-28.

9. perc: Holt, majd Horti. Kezd elúszni 41-23.

Németh küzd.

8. perc: Toliver a dudaszó pillanatában 37-23.

7. perc: Zserzserunova szerzi az első szegedi triplát. Sipaviciute ziccere is jó, Székely Norbert azonal idt kér 35-23.

6. perc: sajnos ugyanaz a helyzet, mint egy hete Sopronban volt. A Szegednek minden kosárért meg kell szenvednie, míg az MKB olykor könnyedén szerzi pontjait. Mint most Toliver 35-18.

5. perc: Krivacsevics marad ismét egyedül, jobban kellene figyelni 31-18. Holt is eredményes, 15 ponttal megy a Sopron 33-18. Bencze Tamás időt kér, nem megy a játék a Szegednek.

4. perc: Honti Kata lendül be 29-15. Zserzserunova kosárral tér vissza a padról 29-17.

3. perc: Kajdacsi már harmadik faultját szedi össze.

2. perc: Fürész első kosarát szerzi 25-15.

1. perc: Eördögh, majd Semsei 25-13.

I. negyed (21-13)

10. perc: Horváh Zsuzsi és Kajdacsi jön a Szegedbe. Ahogy arra számítani lehetett, a hazai közönség inkánbb a Szegeddel van. Eördöghöt ez nem zavarja 21-13.

A döntő a tét.

9. perc: Toliver sem hibázik, Bencze Tamás időt kér 19-13.

8. perc: Ciglar kosara jó 16-13.

7. perc: Milovanovics szerez labdát, Holt kihagyja, de megint elhagyjuk...

6. perc: a centereké a pálya, a Sopronból Horti eredményes, a Szegedből Zserzserunova 11-11.

5. perc: Sipaviciute duplája jó, bemegy a büntető is. Egyenlő 7-7. Krivacsevics marad egyedül a szegedi palánk alatt 9-7. Sipaviciute gyártja eddig a Szeviép pontjait 9-9.

4. perc: Fürész és Krivacsevics is hibázik.

3. perc: megvan az első szegedi kosár, Sipaviciute szerzi 4-2. Toliver jól kezd, de Zserzserunova is betalál 7-4.

2. perc: Holt veri meg egy az egyben Zserzserunovát 4-0.

1. perc: a Sopron hozza el a labdát, Toliver pontjaival kezdődik a meccs 2-0.

15.20: megérkezett a csarnokba Solymos László, Szeged alpolgármestere, aki feleségével drukkol a Szeviépnek.

15.15: már mindkét csapatjavában melegít az összecsapásra. A Sopronban természetesen ott van a klasszis magasbedobó, Jelena Milovanovics, aki az elmúlt héten bokasárülése miatt nem edzett az MKB-ban.

– Első körben a Sopron ellen kellene nyernünk – mondta a ma kezdődő magyar kupa négyes döntője előtt Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője. A szakember arra a kérdésre, hogy aláírná-e elöljáróban a második helyet, kitérő választ adott.

– Csak az előttünk álló feladatra koncentrálunk, az pedig most az elődöntő. A Sopronnal jól ismerjük egymást, a két együttes hasonló játékerőt képvisel, túl sok újat nem tudunk mutatni a másiknak. A héten mégis gyakoroltunk néhány olyan támadásvariációt, amellyel meglepetést okozhatunk, remélem, az így szerzett extra pontok sokat fognak számítani a végén – fogalmazott.

Szintén variált csapatán Székely Norbert, a soproniak edzője, aki csapata honlapján közölte: – Csak keveset változtattunk, azokat pedig a lehető legjobban kell majd végrehajtanunk. Kielemeztük a Szeged elleni mérkőzésünket, és láttuk, tudunk miben javulni.

Útra keltek.  A Szeviép-Szeged a lehető legfényesebb éremmel térne haza Pécsről. Fotó: Schmidt Andrea
Útra keltek. A Szeviép-Szeged a lehető legfényesebb éremmel térne haza Pécsről.

A Szeviép teljes kerettel utazhatott el már pénteken Pécsre, a tegnap délutáni edzés után egyből útra keltek Némethék. Bár mindenki pályára lép, a csapat húzóemberei közül Fürész Emőke nincs százszázalékos állapotban – még mindig érzi januári térdműtétjét –, ám a csapatkapitány akarását ismerve nem lehet kétséges, teljes erőbedobással játszik majd a Sopron ellen és vasárnap is.

Szintén ott lesz a pályán a Szeviépben Németh Bernadett és Horváth Zsuzsanna, akik a hűség városából kerültek két, illetve egy éve Szegedre.

Mindkét exsoproni elmondta, komoly esélyük van a döntőbe jutásra, ehhez azonban csak a hibátlan játék lehet elég.

A kupahétvégéről részletes tudósítás olvashatnak a www.delmagyar.hu oldalon, ahol a Szeviép-Szeged mindkét meccsét online tudósításban követhetik figyelemmel.

Az elmúlt 10 év kupagyőztesei

1999: PVSK, 2000: PVSK, 2001: PVSK, 2002: PVSK, 2003: PVSK, 2004: Szolnoki NKK, 2005: MiZo- Pécsi VSK, 2006: MiZo-Pécsi VSK, 2007: MKB-Euroleasing Sopron, 2008: MKB-Euroleasing Sopron, 2009: MiZo Pécs 2010.

• 3. fcsopron60 2010. március 27. 17:14
    „Jajj szegény Szeged!!
    Hajrá Sopron!!”
  • 2. fcsopron60 2010. március 27. 16:02
    „Jajj szegény Szeged megint szar lesz verve!!”
  • 1. fcsopron60 2010. március 27. 12:32
    „Hajrá Sopron!!!! Mindent bele!!

Ma megint nyer Sopron Szeged ellen!
    Remélem nem olyan részlehajló birók lesznek mint Sopronba!!”

Kikapott a Makó, nyert a HFC

A Makó FC idegenben szenvedett vereséget az NB II-ban, a HFC otthon nyert az NB III-ban. A… Tovább olvasom