2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 3°C Még több cikk.

Szegedi csoda: Szeviép-Sopron 100-93

Iszonyatos csatában győzte le a három légióssal felálló Sopront a Szeviép-Szeged együttese a női kosárlabda-bajnokságban.

Szeviép-Szeged-MKB Euroleasing Sopron 100-93 (17-21, 21-23, 20-15, 22-21, 20-13)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző.
Szeviép: Németh 22/6, Laczi 20, Rasheed 25, Fejes 10, Keller 1. Csere: Farkasinszki 15, Laklóth 6, Lengyel 1. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Sopron: Honti 23/3, Fűrész 7, Holt 26, Krivacsevics 7, Tamane 12. Csere: Abramzon 12/6, Czank 2, Varga Zs. 2, Szabó F. 2. Vezetőedző: Székely Norbert.

Bencze Tamás: - Készültünk a sikerre, igyekeztünk kihasználni a Sopron hibáit, ami sikerült is. Bár a mi labdavesztéseink miatt tudta hosszabbításra menteni a meccset a Sopron, nem ijedtünk meg. Azt mondtam a lányoknak, ezt a meccset nem veszthetjük el - nem is veszítettük. Nagyon boldog vagyok.
Székely Norbert: - Gratulálok a Szegednek, megérdemelt a sikere.

Hosszabbítás (100-93)

5. perc: Laczi büntetőket ront, megteheti... Lengyel dobhatja a 100. szegedi pontot. A másodikból meg is van!!! Vége! Zseniális meccsen nyert 100-93-ra a Szeviép-Szeged.

Jogos volt a szegedi öröm.

4. perc: ezt a faultot köszönjük. Laczi elképesztő 91-86. Holt 24. pontja 91-88. Farkasinszki - támadó lepattanó, majd kosár 93-88. 1.24. Abramzon tripla, Farkasinszki kosár 95-91. Laczi büntetők 97-93. Megvan! Farkasinszki!!! 99-93.

3. perc: megint Honti büntetőzik: 86-84. Rasheed - kosár jó, extra lehet a büntető. Bemegy 89-84!!! Megszerezzük, elvesztjük, soproni büntetők. Fűrész 89-86.

2. perc: Rasheed büntetői: 86-80. Honti 86-82.

1. perc: Laczi szerzi meg a vezetést 82-80. Rasheed zseniális kosara 84-80. Laklóth is kipontozódik.

Megverte a Sopront a Szeviép. Fotó: Schmidt Andrea (galréia)

IV. negyed (80-80)

10. perc: Laklóth ellen fújnak, Honti dobhat. Mindkettő jó 74-73. Most Fűrész Dia a vonalon: vezet a Sopron 74-75. Tamane üti le Némethet - két dobás. Persze, hogy bent vannak 76-75. Honti 76-77. Rasheed 78-77. Megvan a labda, 6 másodperc van hátra!!! 4-nél dobhat kettőt Németh. Elképesztően magabiztos 80-77. Az órán 4.1 van hátra. Milyen triplát dobott Honti, te jó ég - hosszabbítás!!! 80-80.

9. perc: Fejes kipontozódik, Tamane betalál 72-71. Előbb megadták, majd elvették Laczi kosarát. Kettőt azért dobhat. Kötélből vannak az idegei 74-71. Soproni időkérés, 1.19 van vissza.

8. perc: Honti kosara rosszkor jött 72-69.

7. perc: Holt kihagyja, Laklóth nem 72-67.

6. perc: Laczi egyedül, három ember között. Kellett hozzá a hazai gyűrű is 70-67. Krivacsevics dobésa bentről szédül ki - szeretjük a szegedi gyűrűt.

5. perc: labdát szerzünk. gyerünk! Laklóth a legjobbkor dobja be a hármast, utólag ez is csak kettőt ér 68-67. Micsoda meccs!

4. perc: ezek Rasheed percei 66-67.

3. perc: másfél percig támadtunk, mielőtt Rasheed betalált 64-65.

2. perc: Németh, Varga, Laczi 62-63.

1. perc: Honti bedobja 58-61.

Megverte a Sopront a Szeviép. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

III. negyed (58-59)

10. perc:
Honti is bedob kettőt 54-58. És Laczi is - továbbra is remekel 56-58. Sőt, Rasheed dobásaival ki is egyenlítünk 58-58. Egyre hangosabbak a hazai szurkolók. Honti dob be egy büntetőt, ez a negyed vége 58-59.

9. perc: Laklóth, majd Szabó Fanni 52-56. Rasheed büntetői jók 54-56.

8. perc: élesedik a meccs, a kispadok nehezen bírják a feszültséget. A jó hazai védekezésnek köszönhetően dobásig sem jut a Sopron.

7. perc: Laklóthra fújnak faultot, a hazaiak nem értik 50-54.

6. perc: Tamane dob be egy lecsorgót, pedig majdnem megvolt a labda 48-51. Rasheed remek egyéni megoldásával 50-51.

5. perc:
Keller már a negyed elején kipontozódott, ő még hiányozhat.

4. perc: Rasheed remek labdáját Farkasinszki dobja be. Plusz büntető is jöhet, hibátlan - egy pontra jövünk fel 48-49.

3. perc: Farkasinszki kosara, Laczi remek védekezése 45-49.

2. perc:
Laczi, majd Holt és Honti 43-49.

1. perc:
Németh triplával kezdi meg csapata felzárkóztatását 41-44.

II. negyed (38-44)

10. perc: Németh veri meg egy az egyben Fűrész Diát 34-42. Hazai időkérés. Laczi dudaszavas kosarával 38-44.

9. perc: támadót fújnak Farkasinszki ellen, jogosnak tűnt. Fejes Réka hozza a tőle megszokott játékot 32-38. Holt-idő 32-42.

8. perc: nagyon kellett Farkasinszki kosara 30-37.

7. perc: Tamane kosarával az eddigi legnagyobb különbség 28-36.

6. perc: Tamane, majd Farkasinszki 27-30. Laczi remekel védekezésben. Holt ritkán ront büntetőt, most sem teszi - négyből négy 27-34.

5. perc: Holt kosarával 25-28.

4. perc:
Németh második kettőt érő triplája, pár centin múlott 25-25.

3. perc: remek Honti-Holt összejáték, utóbbi kosarával 22-23. Jó a meccs! Rasheed egyenlít 23-23.

2. perc: mit zárkózunk: Németh hármasával vezet a Szeviép 22-21.

1. perc: Rasheed duplájával zárkózunk 19-21!

I. negyed (17-21)

10. perc: Németh büntetői nagyon kellettek 15-19. Fejes harcol ki támadófaultot - büntetőivel 17-19. Soproni kosárral 17-21 a negyed vége.

9. perc: Fejes triplája hosszú, Abramzon ziccere jó, Bencze edző kér időt 13-19.

8. perc: bár a labda Czank lábáról pattant Abramzonhoz, megadják a triplát 13-16. Nem jó a szegedi kosár, Bencze Tamás jogosan reklamál.

7. perc: Németh büntetőivel a vezetés is megvan 13-11.

6. perc: Rasheed betörése remek 9-9.

5. perc: Tamane kosara 5-7. Németh triplája remek, ám sajnos belépett, így csak kettőt ért 7-7.

4. perc: Keller egyenlít büntetőből 5-5. A Pick meccse előtt Vadkerti Attila kislányával néz bele a találkozóba.

3. perc: Holt tavalyhoz képest annyit változott, hogy melírcsíkok kerültek a hajába, a ziccereket ugyanolyan remekül dobja 4-5.

2. perc: a hazaiaknál Németh, a vendégeknél Fűrész számára lehet különleges, mindketten játszottak az ellenfélnl is 4-3.

1. perc: Fejes kosarával megvan a vezetés 2-0.

16.00: mindkét csapat fogadkozik a kezdés előtt.

15.58: a vendégeknél három légiós szerepel, a lett Tamane eddig remekelt a szezonban, Abramzon egyelőre nem villog, Holt csak pár hete tért vissza Magyarországra.

15.54: a szegedi lányok tavaly remek meccsen 85-73-ra győzték le az akkor bajnoki címvédő Székely-csapatot. Ma ehhez még nagyobb bravúr kellene.

15.51: már a pályán a bajnokság tavalyi két dobogósa. A hazaiak fehérben, a soproniak a megszokott zöld-sárgában játsazanak majd.

Korábban írtuk

A két veretlen csatája mindenképpen izgalmas meccsnek ígérkezik. Mindkét gárda a nyáron alaposan átalakult, mindkét oldal megfiatalodott.

Németh (jobbról) szerint megszorítható a Sopron.   Fotó: Karnok Csaba

Németh (jobbról) szerint megszorítható a Sopron.
Fotó: Karnok Csaba

– A nyáron a Krasznai-kupán 22 ponttal megvertük a Sopront – kezdte az esélylatolgatást Németh Bernadett, a Szeviép-Szeged csapatkapitánya. – Ebből azonban messzemenő következtetéseket nem szabad levonni, hiszen a hatszoros magyar bajnok vendégcsapatban ekkor nem játszott mindenki. Az is igaz, hogy ebből erőt meríthetünk, Sopronban azért nem sok csapat tud ilyen nagy különbséggel nyerni. Szerencsére teljes a keretünk, mindenki egészséges, és az sem volt rossz, hogy a hétvégén nem kellett bajnokit játszanunk, egy kicsit meccsmentes időszakot élhettünk át. Azért nem kaptuk meg a teljes hétvégét pihenőnek, vasárnap már edzettünk. Nem mi vagyunk a bajnoki esélyesei, de népes közönség előtt egy felszabadult játékkal nagy csatára kényszeríthetjük az egykori Ronchetti-kupa-győztest.

• 6. greg 2010. október 13. 19:45
    „Ennyire vitték a zsoldosék. Kár, hogy nem voltam kint. :(”
  • 5. viki90 2010. október 13. 19:40
    „Sopron . . . akkoris :)”
  • 4. la-za 2010. október 13. 18:15
    „EZIGEN!!! SZÉP VOLT LÁNYOK!!! :)))”
  • 3. justitia.jnos 2010. október 13. 17:54
    „Gyúrós! Hova tűnt-tűnnek a hozzászólások..olyan szegedi munkatárs féle lerendezés de az óra ketyeg!!!”

Volános pontszerzés Csepelen

A Tisza Volán SC labdarúgócsapata döntetlent játszott Csepelen az NB III Alföld csoportjának… Tovább olvasom