Délmagyar logó

2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Szegedi diákolimpia: az úszók kvalifikáltak

Szeged - A diákolimpia versenysorozat a városi küzdelmekkel kezdetét vette az általános és középiskolások körében.
A diákolimpia versenysorozat a városi küzdelmekkel kezdetét vette az általános és középiskolások körében.

Az úszásban jeleskedő szegedi diákok megmérettetéséből számonként az első két helyezett jutott a Csongrád megyei döntőbe, ahonnan az aranyérmet szerzők jutnak a március eleji országos fináléba.

I. korcsoport, 2004 és később születettek, 50 m fiú gyors: 1. Ruzsa Bence (Ságvári E.), 2. Ladócki Ádám (Madách I.), 3. Kis Levente Máté (Rókusi). 50 m leány gyors: 1. Balla Rebeka (Tiszaparti), 2. Fábián Bettina (Gregor J.), 3. Szilágyi Kincső (Ságvári E.). 50 m fiú hát: 1. Tárkány István (Ságvári E.), 2. Kis Levente Máté (Rókusi), 3. Ruzsa Bence (Ságvári E.). 50 m leány hát: 1. Balla Rebeka (Tiszaparti), 2. Pelle Réka (Arany J.), 3. Kovács Anna (Gedói). 50 m fiú mell: 1. Megyesi Botond (Dózsa Gy.), 2. Sallai Szabolcs (Madách I.), 3. Tárkány István (Ságvári E.). 50 m leány mell: 1. Fábián Bettina (Gregor J.), 2. Szilágyi Kincső (Ságvári E.), 3. Kálmán Kornélia (Tarján III.).

II. korcsoport, 2002-2003, 50 m fiú gyors: 1. Kresák Konrád (Gregor J.), 2. Vas Benedek (Juhász Gy.), 3. Csóka Dárius (Madách I.). 50 m leány gyors: 1. Fábián Fanni (Gregor J.), 2. Béres Hanna (Gregor J.), 3. Szabó Csenge (Tarján III.). 50 m fiú hát: 1. Kresák Konrád (Gregor J.), 2. Rácz Levente (Tiszaparti), 3. Körffy Kornél (Béke u.). 50 m leány hát: 1. Béres Hanna (Gregor J.), 2. Tóth Tamra (Ságvár E.), 3. Szabó Csenge (Tarján III.), 3. Paszternák Dóra (Juhász Gy.). 50 m fiú mell: 1. Herczeg István (Ságvári E.), 2. Kocsó Bence (Ságvári E.), 3. Csóka Dárius (Madách). 50 m leány mell: 1. Fábián Fanni (Gregor J.), 2. Bajusz Petra (Ságvári E.), 3. Tóth Tamara (Ságvári E.). 4×50 m fiú gyorsváltó: 1. Tiszaparti, 2. Ságvári E., 3. Juhász Gy. 4×50 m leány gyorsváltó: 1. Gregor J., 2. Ságvári E., 3. Tiszaparti.

III. A korcsoport 2000-2001, 100 m fiú gyors: 1. Novoszáth Noel (Tiszaparti), 2. Fábián Milán (Tarján III.), 3. Paragi Leonárd (Juhász Gy.). 100 m leány gyors: 1. Bonecz Boglárka (Karolina), 2. Osvay Borbála (Juhász Gy.), 3. Hajnács Lili (Tiszaparti). 100 m fiú hát: 1. Ulrich Botond (Béke u.), 2. Fábián Milán (Tarján III.), 3. Kárász Krisztián (Arany J.). 100 m leány hát: 1. Nagy Dorottya (Madách I.), 2. Hajnács Lili (Tiszaparti), 3. Rauch Nóra (Tarján III.). 100 m fiú mell: 1. Slíz Bálint (Madách I.), 2. Kárász Krisztián (Arany J.), 3. Börcsök Milán (Rókusi). 100 m leány mell: 1. Nagy Dorottya (Madách I.), 2. Börcsök Blanka (Tarján III.), 3. Schissler Helga (Karolina). 100 m fiú pillangó: 1. Szabó Bálint (Tarján III.), 2. Novoszáth Noel (Tiszaparti), 3. Ulrich Botond (Béke u.). 100 m leány pillangó: 1. Bonecz Boglárka (Karolina), 2. Osvay Borbála (Juhász Gy.), 3. Rauch Nóra (Tarján III.). 4×50 m fiú gyorsváltó: 1. Tiszaparti, 2. Ságvári E., 3. Juhász Gy. 4×50 m leány gyorsváltó: 1. Tarján III.

III B korcsoport 2000-2001, 100 m fiú gyors: 1. Petrov Jakab (Ságvári E.), 2. Rácz Marcell (Zrínyi I.), 2. Kocsis Ádám (Ságvári E.). 100 m leány gyors: 1. Ruzsa Kata (Ságvári E. Szeged), 2. Perlaki Dorottya (Alsóvárosi), 3. Szögi Teodóra (Tiszaparti). 100 m fiú hát: 1. Petrov Jakab (Ságvári E.), 2. László Hunor (Tiszaparti), 3. Ábrahám T. László (Vörösmarty). 100 m leány hát: 1. Ruzsa Kata (Ságvári E.), 2. Buruzs Amarilla (Gedói), 3. László Katalin (Karolina). 50 m fiú mell: 1. Rácz Marcell (Zrínyi I.), 2. Kocsis Ádám (Ságvári E.), 3. Karnok Marcell (Tiszaparti). 50 m leány mell: 1. Vadkerti Gréta (Juhász Gy.), 2. Vári Zita (Tarján III.), 3. Verbőczi Eszter (Dózsa Gy.), Sáti Boglárka (Juhász Gy.). 4×50 m fiú gyorsváltó: 1. Tiszaparti, 2. Ságvári E., 3. Dózsa Gy., 4×50 m leány gyorsváltó: 1. Tiszaparti, 2. Juhász Gy., 3. Vörösmarty.

IV A korcsoport 1998–1999, 100 m fiú gyors: 1. Miksi Richárd (Madách I.), 2. Grúber Kornél (Deák F.), 3. Molnár Bálint (Tiszaparti). 100 m leány gyors: 1. Novoszáth Melinda (Tiszaparti), 2. Garamvölgyi Csenge (Fekete I.), 3. Balla Rebeka (Tiszaparti). 100 m fiú mell: 1. Miksi Richárd (Madách I.), 2. Ferenczi László (Radnóti M.), 3. Paragi Dominik (Piarista). 100 m leány mell: 1. Garamvölgyi Csenge (Fekete I.), 2. Vas Laura (Juhász Gy.), 3. Puskás Eszter (Tarján III.). 100 m fiú hát: 1. Fábián Soma (Tarján III.), 2. Jenei Szabolcs (Piarista), 3. Pálka Dávid (Ságvári). 100 m leány hát: 1. Vas Laura (Juhász Gy.), 2. Karkus Linda (Ságvári E.). 100 m fiú pillangó: 1. Fábián Soma (Tarján III.), 2. Paragi Dominik (Piarista), 3. Ferenczi László (Radnóti M.). 100 m leány pillangó: 1. Novoszáth Melinda (Tiszaparti), 2. Karkus Linda (Ságvári E.), 3. Balla Rebeka (Tiszaparti). 4×50 m fiú gyorsváltó: 1. Tarján III., 2. Ságvári E., 3. Piarista.

IV B korcsoport 1998–1999, 100 m fiú gyors: 1. Juhász Huba (Tiszaparti), 2. Hudák Martin (Rókusi), 3. Oravecz Máté (Rókusi). 100 m leány gyors: 1. Novák Blanka (Ságvári E.), 2. Szanka Edit (Dózsa Gy.), 3. László Anna (Karolina). 100 m fiú mell: 1. Molnár Lajos (Piarista), 2. Fazekas György (Vörösmarty), 3. Matievics Benedek (Vörösmarty). 100 m leány mell: 1. Baka Éva (Tabán u.), 2. Tábith Zsófia (Vörösmarty), 3. Szanka Edit (Dózsa Gy.). 100 m fiú hát: 1. Kalmár Krisztián (Rókusi), 2. Kardos Bálint (Béke u.), 3. Hudák Martin (Rókusi). 100 m leány hát: 1. Novák Blanka (Ságvári E.), 2. László Anna (Karolina). 4×50 m fiú gyorsváltó: 1. Rókusi, 2. Radnóti M., 3. Tiszaparti. 4×50 m leány gyorsváltó: 1. Vörösmarty.

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Kispál Csaba és a fiatalság

Sorozatunkban olyan edzőket, testnevelőket, szakembereket, sportvezetőket mutatunk be, akik a saját területükön maradandót alkottak. Tovább olvasom