2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

Szegedi káprázat! Jászberény-Szedeák 85-101

Remek csapatjátékkal nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák idegenben, a Jászberény otthonában. Jereminovék 101-85-re verték a nemzetközi kupában is szereplő hazaiakat. A delmagyar.hu ott volt a helyszínen!

Jászberény-Naturtex-SZTE-Szedeák 85-101 (29-18, 14-27, 20-24, 22-32)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 10. forduló (előrehozott mérkőzés). Jászberény, 600 néző. Vezette: Papp, Gaál, Boros.
Jászberény: SOÓS 23/15, Raivio 5, Markovics 9/3, Dukics 9/6, DRAMICSANIN 30/6. Csere: Szögi, Mladenovics, Lázár 5, Horti 4. Vezetőedző: Földi Sándor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 14/6, Wirth, LEVY 25, WILLIAMS 21/3, CSORVÁSI M. 19. Csere: Vida 5, CSORVÁSI L. 8, KISS ZS. 9/9. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Bonifert Domonkos: - Csapatként tudtunk 40 percen keresztül koncentrálni, és nem estünk össze a Jászberény első negyedbeli rendkívül jó dobóteljesítménye láttán. Csigával büszkék vagyunk a srácokra!

IV. negyed (85-101)

10. perc: Csorvási Milán közelről 79-95. Harminc szegedi üvölti, Jászberényben, hoghy "Szép volt, fiúk!" Jereminov csapja be az egész hazai csapatot 83-97. Meglesz a 100? Levy büntetőivel 83-99. Levy, megvan a 100, de a 101 is! 85-101 a végeredmény, remek sikert aratott a Szedeák idegenben!

9. perc: Dramicsanin 77-90. Levy faulttal együtt. Jó a büntető is 77-93. 101 másodperc van hátra, 16 pont az előny. Jól hangzik! Dramicsanin farag 79-93.

8. perc: Levy mindkettőt bedobja a vonalról 73-88. Raivio megy végig 75-88. Williams zsákol nagyot, de elveszik lépéshiba miatt. Minimum véleményes... Levy szlalomozik be 75-90.

7. perc: hazai tripla 72-83. Csorvási Levente hármasa is bent 72-86. Egy jászberényi büntető megy be 73-86.

6. perc: hazai büntetőre Kiss Zsolt-tripla a válasz 69-81. Williams Jereminov passzát dobja be 69-83.

5. perc: Markovics dobása rövid! Williams két büntetője bent 68-76! Jereminov labdát szerez, ziccert dob 68-78.

Jelenet a meccsről.

4. perc: megint kimarad egy fontos tripla. Csorvási Levente 68-74.

3. perc: Markovics kosara faulttal együtt. Időkérés. 68-72.

2. perc: remek a szegedi védekezés. Williams első hibája. Jó a két hazai büntető Lázártól 65-73.

1. perc: Kiss Zsolt, micsoda tripla 63-72.

III. negyed (63-69)

10. perc: Raivio 63-69. Negyed vége.

9. perc: most mindkét büntetőt bedobja Williams 61-67. Megint bedobja mindkettőt 61-69.

8. perc: Levy akkorát zsákol, hogy szinte letépi a gyűrűt 61-63. Megint ő 61-65.

7. perc: Csorvási Levente hármasa simán jó 61-61.

Időkérés közben.

6. perc: Dramicsanin 61-58.

5. perc: Levy egy remek testcsel után 56-55. Jereminov remek triplája estében 56-58. Ez is hármas, Dukics dobta 59-58.

4. perc: amikor lejár a támadóidő, Csorvási Milán akkor teszi be 53-53. Az ellentámadásnál befújják rá a negyedik faultot, emiatt dühöng a kispadon 54-53.

3. perc: a gyűrű segít a hazai triplának 51-48. Williams is hármast dob! 51-51.

2. perc: Dukics elrontja a triplát. Williams megint 50 százalékkal dobja a két büntetőjét, Soós nem ront 48-48.

1. perc: Williams ziccerével kezdődik a félidő 43-47. Soós triplája jó, ez nagyon megy a hazaiaknak 46-47.

II. negyed (43-45)

10. perc: Csorvási Milán 43-42. Jereminov! Félpályás tripla! Ezzel vezet a nagyszünetben a Szeged 43-45!

9. perc: Williams sebét ellátták, visszatérhet. Kiváló a meccs! Jereminov felteszi, Levy bezsákolja, ma már harmadszor! 43-40!

Williams vérző szemöldökét kellett ápolni.

8. perc: Dramicsanin tesz vissza egy lepattanót 39-38. Williams szemöldökéből ömlik a vér, ápolni kell. Soós használja ki a szegedi kihagyást 43-38.

7. perc: Williams triplája gyenge. Szögi lábához ér a labda. Jereminov egyenlít, majd a vezetést is megszerzi! 37-38!

6. perc: Vida triplája bent 37-34! Ismét Vida, remekül osztja ki Csorvási Milánnak 37-36. Csak egy pont!

5. perc: két hazai büntetővel megint közte tíz 37-27. Csorvási Milán két közelijével 37-31.

4. perc: Kiss Zsolt triplával száll be 32-27. Soósé is hármat ér 35-27.

3. perc: megint Williams, most is faultot harcol ki. Megint egyet dob be 32-24.

2. perc: Soósra fújnak sportszerűtlent, Williams egyet bedob, marad a labda nálunk 29-21. Vida gólpasszából Williams teszi fel 29-23.

1. perc: közben egy kis vita a nézőtéren, egy szegedi szurkolót nem akarnak beengedni a lelátóra. Elkezdődött a második negyed. Vida remek egyéni megoldása után 29-20.

I. negyed (29-18)

10. perc: Dukics dobása után Williamsé a lepattanó. A hazai szurkolók jó hangulatot varázsoltak a csarnokba. Williams két büntetője közül egy jó 29-16. Megint Williams, most estében dob duplát 29-18. 3,9 másodpercnél hazai időkérés. Negyed vége.

9. perc: Lázár, majd egy gyönyörű alley-oop végén Levy 26-15. Jön a hazai tripla Markovicstól 29-15.

8. perc: Csorvási Milán gyönyörűen oldja meg közelről, emberről 23-13.

7. perc: sajnos Dramicsaninnak ma is jól megy, közte tíz 19-9. Jereminov, majd Soós 21-11. Szögi irányít a hazaiaknál.

6. perc: Csorvási felteszi, lejön a gyűrűről, de Levy bezsákolja 16-9!

5. perc: meglógnak a hazaiak 14-7. Markovics kosara után 16-7, Bonifert Domonkos időt kér. "Ne essünk össze" - kiáltja a tréner.

4. perc: Markovics, majd Levy 9-7. Sok pont születik.

3. perc: megint Dramicsanin, ő általában jól kezd a Szeged ellen 7-5.

2. perc: Dramicsanin közelről 5-0. Csorvási Milán kosara jó, a következő is, és a büntető is bent 5-5. Williams szerez labdát.

1. perc: a Jászberényé az első támadás joga. Soós triplája jó 3-0.

18.53: most kezdődik a bemutatás. A Szedeákban nincs hiányzó, Nemanja Miscsevics hiánya már megszokott, hiszen ő az első fordulóban sérült meg. Jó hír, hogy az U23-as csapat simán, 91-52-re győzött, ezzel a kilencedik meccsén kilencedik sikerét aratta.

Melegítünk.
Melegítünk.

18.48: a hazaiaknál Szavics marad ki a négy légiós közül, így a vásárhelyi Szögi Ádám ma is bőven kaphat szerepet a hazaiaknál. Azért reméljük, sok öröme nem lesz a bajnokin, és annál több jut majd a Szedeáknak.

18.45: köszöntünk mindenkit a jászberényi csarnokból. Negyed óra múlva kezdődik a meccs. A "sajtópáholyban" minden csendes, az erre a célra kialakított zöld iskolapadban egyedül lapunk tudósítója ül.

A Jászberény tavaly csak kicsivel maradt le az elődöntőről, és a nyáron tovább tudtak erősíteni. A korábbi szegedi tréner, Földi Sándor csapata leigazolta például Nebojsa Dukicsot, aki első három magyarországi évében Szegeden légióskodott. Mellette Szögi Ádám is Csongrád megyei kötődésű, a vásárhelyi irányító a berényiek légiósgondjai miatt (azaz hogy túl sok van belőlük) a vártnál is több játéklehetőséget kapott az eddigi meccseken. A Szedeák számára nagyon nehéz feladat lesz nyerni az EuroChallenge-ben is szereplő berényiek ellen – a találkozót a delmagyar.hu online tudósítja a helyszínről.

Csorvási Leventéék ismét idegenben játszanak. Fotó: Schmidt Andrea
Csorvási Leventéék ismét idegenben játszanak.

• 1. A.R. 2013. november 20. 06:18
    „Szép volt fiúk!”

Futás: Szögi István országos bajnok

A két esemény – amely egyben nyílt magyar bajnokság – az idén rekordszámú résztvevőt vonzott. Tovább olvasom