2017. 02. 24. péntek - Mátyás 6°C | 12°C Még több cikk.

Szegedi kerékpárosérmek

A hét végén rendezett kerékpáros versenyen a Szegedi KSC sportolói eredményesen szerepeltek: a II. Tisza-kupán ezüst- és bronzérmet is szereztek.
Az elmúlt hét végén két kerékpáros eseményre került sor Szegeden a helyi SZKSC rendezésében, a VSI és a rendőrség segítségével, támogatásával. Most a II. Tisza-kupa országúti viadal krónikájával foglalkozunk, melyen 16 egyesület 70 sportolója állt rajthoz.

Az elit kategória (126 kilométeres táv, rajt Média Markt parkolója) Lengyel Tamás (SPA-V), Vízer Barnabás (P-Nívó Betonexpressz 2000 SE) és Hemmert János (Szegedi KSC) küzdelmét hozta, a papírformának megfelelően. Sándorfalvára már 1 perces előnnyel érkezett az élboly, ez Ruzsáig nem változott. Aztán az élen kerekező hatos is „szétrázódott" és a célba a következő sorrendben érkeztek a sportolók: Lengyel János (többperces előnnyel), Hemmert János, Vízer Barnabás és Táborosi Tamás (Szegedi KSC).

Az amatőröknél nagy létszámmal képviseltette magát a SZKSC és bízott a hazai győzelemben, de versenyzőinek a Saxum KSC kerekeseivel alaposan meg kellett küzdeniük. Nem teljes sikerrel: Szőke Gábornak (Saxum) sikerült megszöknie, és előnyét fokozatosan növelve magányosan érkezett a célba, elsőként. Dobó Krisztián (SZKSC) harmadik lett.